Velká Británie, Skotsko - Pohodový týden - Divokým severem Skotska po North Coast 500 - 2024/25 - CK Poznání
Skotsko - město Ullapool

Velká Británie, Skotsko - Pohodový týden - Divokým severem Skotska po North Coast 500

8denní zájezd
  Náročnost 1.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Velká Británie, Skotsko - Pohodový týden - Divokým severem Skotska po North Coast 500
Při našem putování po trase North Coast 500 uvidíme ohromující pobřežní scenérie, bílé i zlatavé písečné pláže sevřené skalisky i táhnoucí se do dálek, rozeklané pobřeží se skalními věžemi v příboji, drsné hory, rozsáhlá vřesoviště, vzdálené rybářské vesnice. Tenhle výlet divokým severem Skotska opravdu stojí za to. Ať už hledáme místo na odpočinek nebo chceme vidět více dechberoucích scenerií Skotské vysočiny, to vše nalezneme na North Coast 500. Během naší cesty budeme podnikat procházky a túry k vodopádům, opuštěným plážím, mořským útesům s ptačími koloniemi, fotogenickým skaliskům v moři, majákům, zřícenině hradu na skalním ostrohu, pozůstatkům brochů, obranných věží z počátku letopočtu, piktským křížům, historickým budovám skotských palíren whisky.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 23.05. - 30.05.24 čtvrtek - čtvrtek
Vyprodáno, Garance odletu, průvodce: J. Vinkler
Kód termínu 24DSS02217
Cena
53 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 22.05. - 29.05.25 čtvrtek - čtvrtek
Kód termínu 25DSS02217
Cena
55 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 29.05. - 05.06.25 čtvrtek - čtvrtek
Kód termínu 25DSS02208
Cena
55 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do hlavního města Skotska EDINBURGHU. Z letiště odjezd do místa ubytování.
2. den: snídaně, přejezd přes Skotskou vysočinu, zastávka v nejvýše položené skotské palírně DALWHINNIE DISTILLERY, u kostela v městečku DINGWALL uvidíme piktský kámen ze 7.století. Pár minut jízdy dál na okraji viktoriánské lázeňské vesnice STRATHPEFFER ještě jeden piktský kámen, tentokrát zachovalejší The Eagle Stone. Zastávka v přístavním městě ULLAPOOL, odkud odplouvají trajekty na Vnější Hebridy. Zastávka u zříceniny hradu ARDVRECK CASTLE u jezera Loch Assynt. Procházka k vodopádu ALLT CHRANAIDH WATERFALL. Vodopád uvidíme ze soutěsky i z jeho horní hrany (cca 1 h). Zastávka na KYLESKU BRIDGE Car Park North odkud uvidíme most s krásným panoramatem. Přejezd do místa ubytování (3 noci na jednom místě).
3. den: snídaně, zastávka v nejsevernějším skotském přístavu na západním pobřeží v roztroušené vesnici KINLOCHBERVIE. Zastávka s vyhlídkou na krásnou pláž OLDSHOREMORE BEACH. Túra přes nechráněná vřesoviště do zátoky SANDWOOD BAY, pláž je považována za jednu z nejčistších a nejvíce nedotčených v Británii (5 h, 13 km, převýšení 150 m). Míle zlatavých písků, duny a mořská skaliska (na jižním konci Am Buachaille) dotvářejí překrásný výhled. Od hřbitůvku Sheigra dojdeme pár set metrů k SHEIGRA BEACH, o které se píše, že je vzdálená, divoká a krásná. Návrat do místa ubytování.
4. den: snídaně, v případě příznivého počasí lodní výlet na neobydlený ostrov HANDA s ptačí rezervací. Okruh po ostrově. Po návratu přejezd k vesničce Clasnessie a z parkoviště mokřinami k 15 m vysokému vodopádu CLASNESSIE FALLS. Túra od majáku Stoer Head podél skalnatého pobřeží k 60 m vysokému skalnímu komínu v moři OLD MAN OF STOER z torridonského pískovce (3 h, 7 km, převýšení 360 m). Vycházka k pozůstatku stavby z počátku letopočtu, obranné obytné věži CLACHTOLL BROCH (45 min, 2,5 km, po rovině). Návrat do místa ubytování.
5. den: snídaně, pokračování v cestě k severu. Zastávka s vyhlídkou STORIES IN SAND STONE. Z East Keodale Pier lodí přes Kyle of Durness a místním minibusem na CAPE WRATH, jeden z ikonických základních kamenů Británie (výlet na Cape Wrath cca 3,5 h). Je to nejseverozápadnější bod skotské pevniny. Většina mysu je ve vlastnictví ministerstva obrany, je to oblast zvláštního vědeckého zájmu, a zvláště chráněná oblast. Maják byl vystavěn v roce 1828. Po návratu pokračování v cestě, zastávka u nádherně položeného hřbitůvku se zbytky kostela BALNAKEIL CHURCH na mírné vyvýšenině nabízející zajímavý pohled na širší okolí. Zastávka na VIEWPOINT HEILAM LAIRG a u značky Octopus Sign na TONGUE CAUSEWAY. Večer ubytování (2 noci na jednom místě).
6. den: snídaně, z John O´Groats k DUNCABY HEAD LIGHTHOUSE a dále k fotogenickým skaliskům v moři DUNCABY STACKS (2 h, 6 km, převýšení 100 m). Návštěva hradu CASTLE SINCLAIR GIRNIGOE na jedné z nejdramatičtějších vyhlídek ve Skotsku. Procházka po jednom z bývalých královských měst a přístavu WICK, možnost navštívit palírnu Pulteney, která byla založena v roce 1826. Pokračování v cestě podél pobřeží a vnitrozemím se zastávkami, např. HILL OF MANY STONES, OUSDALE BROCH. Návrat do místa ubytování.
7. den: snídaně, cesta k jihu. Zastávka u palírny CLYNELISH DISTILLERY a nedaleké, po třiceti letech znovu otevřené BRORA DISTILLERY. S piktskými kameny se rozloučíme na hřbitůvku ve vesnici EDDERTON. Procházka po tzv. hlavním městě Skotské vysočiny INVERNESS. Uvidíme hrad se sochou Flory Mc Donnald a pěší zónu s možností nákupu upomínkových předmětů. Pokračování v cestě na jih se zastávkami na zajímavých místech. Ubytování.
8. den: přejezd na letiště, odlet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Edinburgh vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 000 Kč, doprava pronajatým mikrobusem, 7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 6x snídaně, 6x večeře, lodní výlet na ostrov Handa (pouze v případě příznivého počasí), výlet na Cape Warth, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč nebo do 85 000 Kč za 1 310 Kč, příplatek za 1lůžkový pokoj 10 000 Kč

Recenze

S
Zdenek S.    Olomouc
100%
Průvodce - Jarda Vinkler byl velmi ochotný, vše vyřídil, snažil se udělat maximum pro naši pohodu a zdar zájezdu. Pojedu s ním proto na další zájezdy. Ideální byla doprava mikrobusem na jednotlivé lokality, a rovněž skutečnost, že jsme cestovali v malé skupině.. Viděli jsme hodně zajímavých míst.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
30. 05 2024