Pohoda na karibském ostrově Guadeloupe - 2024/25 - CK Poznání
11denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
"Ostrov krásných vod" Guadeloupe je součástí souostroví Malé Antily a zároveň zámořský region Francie a je součástí Evropské unie (má statut nejvzdálenějšího regionu EU), což pro turistiku přináší mnoho výhod, například jako místní měna je využíváno euro. Ostrov Guadeloupe tvoří dva ostrovy spojené úzkou šíjí - Basse-Terre a Grande-Terre. Právě díky této skutečnosti připomíná tvar ostrova z výšky motýla. Každý z ostrovů je naprosto odlišný, zatímco východní Grande-Terre nabízí bílé pláže, modré laguny, cukrovou třtinu, banánové plantáže a hustší osídlení, druhý z ostrovů Basse-Terre je naopak hornatý a najdete zde stále aktivní sopku La Soufriére – 1 467 m.n.m., která je zároveň nejvyšším vrcholem Malých Antil. Basse-Terre je z větší části národním parkem, ve kterém najdete divokou tropickou přírodu a zurčící potůčky s vodopády. Jistě vás osloví i místní speciality kreolské kuchyně společně s výborným rumem, který se vyrábí z lokální cukrové třtiny. Z původních několika desítek cukrovarů zůstali do dnešní doby v provozu na ostrově pouze dva, ale již od dávných dob byla výroba cukru důležitým zdrojem příjmů. Na ostrově se mísí evropské zvyky se vstřícností místních obyvatel, která dokresluje koloniální architekturu měst. Nejvíce charakteristickým zvířetem ostrova je překvapivě mýval, který byl na ostrov importován z Ameriky, z ptactva je na ostrově často k vidění jeden z nejmenších druhů – kolibřík. Zájezd je realizován ve skupině max. 8 osob.

Poznámka II: velikost skupiny je max. 8 osob
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 16.04. - 26.04.24 úterý - pátek
UZAVŘENO
Kód termínu 24GUA02054
Cena
76 990 Kč
cena za 11 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do POINTE-À-PITRE. Transfer do hotelu v jižní části GRANDE-TERRE, kde zůstaneme ubytováni po celou dobu pobytu.
2. den: během dnešního dne prozkoumáme jižní pobřeží ostrova, po snídani vyrazíme na nejvýchodnější cíp ostrova Grande-Terre na rozeklaný výběžek POINTE DES CHÂTEAUX. Nenáročná procházka na vyhlídku s dechberoucími výhledy na divoké moře. Poté přejedeme na jedny z nejkrásnějších pláží ostrova u městečka SAINTE-ANNE. Pokud budeme mít štěstí, bude možné si na místním trhu nakoupit exotické ovoce. Kousek od města je vyhlášená PLÁŽ CARAVELLE, která je volně přístupná. Pláž je známá svým bílým pískem a úžasně modrou vodou.
3. den: dnešní den bude ve znamení turistiky na nejvyšší vrchol ostrova LA SOUFRIÈRE. Z hotelu přejedeme brzy ráno do města BASSE-TERRE, odkud je to jen kousek na parkoviště pod tímto stále činným vulkánem. Pěšky se vydáme až na vrchol do výše 1 467 m.n.m. (kráter je přístupný dle aktuální aktivity vulkánu). V případě dobré viditelnosti máme pod sebou celý ostrov jako na dlani. Po turistice se odměníme koupáním ve venkovních lázních BAINS JAUNES, které se nachází nedaleko parkoviště. Poté sjedeme do města BASSE-TERRE, kde navštívíme pozůstatky pevnosti DELGRÈS.
4. den: dopoledne se budeme věnovat odpočinku na pláži u hotelu a odpoledne se vydáme na půldenní výlet do města POINTE-A-PITRE. Ve městě vzniklo nové muzeum LE MÉMORIAL ACTe, které vás provede historií otroctví od dávných dob až do doby moderní. Poté si projdeme PLACE DE LA VICTORIE, místní tržiště a malé koloniální centrum.
5. den: po snídani budeme objevovat severní část ostrova Basse-Terre. Jako první navštívíme botanickou zahradu JARDIN BOTANIQUE DE DESHAIES, park byl vyprojektován známým zahradním architektem Michelem Gaillardem a původně ho vlastnil francouzský herec Coluche. Kromě bugenvilií, ibišků a orchidejí zde můžete obdivovat i kolibříky a další druhy ptactva. Po prohlídce zahrady přejedeme na jednu z nejhezčích pláží Basse-Terre – PLAGE DE GRANDE ANSE, kde nás čeká odpočinek a koupání. Při návštěvě Guadeloupu nemůžeme minout prohlídku místní rumerie – LE DOMAINE DE SÉVERIN, kde nám osvětlí výrobu tohoto typického nápoje, samozřejmostí je i možnost nákupu rumu domů. Než se vrátíme na hotel, zastavíme se ještě na nejsevernějším bodě ostrova POINTE ALLÈGRE, kde si uděláme krátkou procházku na tomto větrem ošlehaném výběžku.
6. den: celodenní odpočinek na pláži nebo fakultativně možnost lodního výletu na ostrůvky PETITE TERRE, které jsou přezdívány ostrovy leguánů, na tyto tvory budete narážet po celou dobu pobytu na ostrově. Neobydlené souostroví je chráněno korálovým útesem a je osídleno pouze živočišnými druhy jako je krab poustevníček, mořské želvy, různé druhy ptáků a ryb. My během výletu navštívíme větší z ostrovů TERRE-DE-BAS, kde můžeme strávit příjemný den koupáním na místní pláži či pěšími výlety po ostrově. Jedinou stavbou, kterou na ostrově najdete, je maják.
7. den: ráno při přejezdu do města LE MOULE se krátce zastavíme na vyfotografování typického koloniálního kreolského domu ZÉVALLOS, který býval obklopen cukrovou plantáží. Ve městě LE MOULE navštívíme kostel ÉGLISE SAINT-JEAN-BAPTISTE DU MOULE. Následně nás cesta vede podél skalnatého pobřeží severně až k BRÁNĚ PEKEL (PORTE D'ENFER) – přírodní zátoce. Okruh po severní části ostrova Grande-Terre zakončíme ve městě PORT-LOUIS, které bývalo v 19.století nejdůležitějším zpracovatelem cukrové třtiny Francouzských Antil. Nedaleko města se nachází pěkná PLÁŽ DU SOUFFLEUR.
8. den: mezi nejznámější místa na ostrově patří VODOPÁDY CHUTE DU CARBET. Jedná se o dva 110 m vysoké vodopády, posazené v tropické zeleni Basse-Terre, ke kterým se dostanete středně těžkou turistickou stezkou. Od parkoviště trvá cesta k vrchnímu vodopádu zhruba 3,5 h, nicméně je jen na vás, zda budete chtít zůstat pouze u spodního vodopádu, nebo zda vás cesta zavede výše. Schůdnost pěších tras je ovlivněna aktuálním počasím a činností sopky La Soufrière.
9. den: po snídani přejedeme opět na hornatý ostrov BASSE-TERRE až na západní stranu k pláži PLAGE DE MALENDURE, ze které lze na kajaku dojet na nejkrásnější místa šnorchlování na Guadeloupu. Bohatý podmořský život v chráněném parku RÉSERVE COUSTEAU, pojmenovaném po významném oceánografovi, ochránci přírody a popularizátorovi moří a oceánů – Jacques Cousteau, vás naprosto ohromí. Pro ty, kteří netouží objevovat místní korály a barevné druhy ryb, bude možnost vykoupat se v horkých pramenech u města BOUILLANTE, které u pobřeží vyvěrají přímo do moře a vodu ohřívají na 37 °C. Společně se budeme pomalu vracet skrz ostrov se zastávkou v ZOO DE GUADELOUPE AU PARC DES MAMELLES. Setkáme se zde s početnými druhy zvířat (tukani, mývalové, želvy atd.), ale projdeme se i pralesem po visuté lávce. Na závěr dne se ještě musíme osvěžit u vodopádu CASCADE AUX ECREVISSES, kde bude možné se i vykoupat. Pak už nezbývá než se vrátit na hotel.
10. - 11. den: transfer na letiště v POINTE-À-PITRE a odlet zpět dle letového řádu do ČR.

Ubytování: hotel

9x hotel 3* v oblasti Le Gosier u pláže se snídaní

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Pointe-a-Pitre a zpět vč. let. tax a poplatků v max. výši 22 000 Kč, půjčovné mikrobusu, 9x ubytování v hotelu se snídaní v oblasti Le Gosier, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy, ostatní strava, fakultativní programy a vše, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 13 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč

Podobné zájezdy