Kanada - Metropole východní Kanady vlakem + Niagarské vodopády - 2024/25 - CK Poznání
12denní zájezd
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Kanada - Metropole východní Kanady vlakem + Niagarské vodopády
Mnozí z vás s námi již navštívili významná města na východě i na západě Spojených států amerických. Nyní je čas podívat se do Kanady. Kanada je zemí obrovských rozměrů a většina jejich nejzajímavějších a nejdůležitějších měst leží na východě, zejména na břehu řeky Sv. Vavřince či velkého Ontarijského jezera. Kanadská města vám nabídnou nejen vysoké mrakodrapy, které jsou symbolem západního světa, ale také bohatou kulturu a stavby velmi podobné těm evropským, a to zejména díky zásadnímu francouzskému vlivu. Mezi městy se budeme přesouvat pohodlnými kanadskými vlaky. Obrovské Niagarské vodopády, přírodní zázrak na hranici se Spojenými státy, ve vás zanechají ty nejkrásnější vzpomínky na východní Kanadu.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 18.07. - 29.07.24 čtvrtek - pondělí
poslední místa, na ověření letenek, garance odjezdu, průvodce: Barbora Kulíková
Kód termínu 24NIG02134
Cena
67 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 02.07. - 13.07.25 středa - neděle
průvodce: Ivo Polach
Kód termínu 25NIG02134
Cena
72 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do MONTREALU v provincii QUÉBEC, přílet večer, přesun na ubytování.
2. den: MONTREAL jako město, kde je viditelný evropský vliv, nabízí množství památek a historických budov, které si během návštěvy budete moci prohlédnout. Zejména je tu cítit obrovský francouzský vliv, podobně jako v celém Québecu. Prohlídku začneme ve starém OLD MONTREALU, který je ohraničen romantickým nábřežím ŘEKY SVATÉHO VAVŘINCE. Navštívíme BAZILIKU NOTRE-DAME z r. 1829 s největším zvonem v Severní Americe GROS BOURDON. Na náměstí PLACE D’ARMES si prohlédneme nejstarší banku a zároveň i první mrakodrap. Odsud se přesuneme na nejživější místo starého Montrealu plné hudebníků a pouličních umělců PLACE JACQUES-CARTIER se sochou admirála Nelsona. Překrásná montrealská radnice HOTEL DE VILLE je přístupná pro návštěvníky zdarma a byla by velká škoda si neprohlédnout budovu, ze které měl svůj projev k lidu Charles de Gaulle v r. 1967. Zlatým hřebem dnešního dne je starý přístav VIEUX-PORT DE MONTREAL na břehu řeky Sv. Vavřince, kam si chodí místní odpočinout. I v Montrealu mají svou ČÍNSKOU ČTVRŤ, která je skvělým místem k obědu na náměstí PLACE SUN-YAT-SEN. Odpoledne se zajedeme podívat do OLYMPIJSKÉHO PARKU, kde byla ústředí letní olympiády v r. 1976. Budete mít čas si projít místní park s BOTANICKOU ZAHRADOU, která je 3. největší na světě, populární je zejména Japonská a Čínská zahrada, nebo se nechat vyvést na vrchol MONTREAL TOWER (175 m), která je nejvyšší šikmou věží na světě.
3. den: dnes nás čeká návštěva místními velmi opěvované hory MONT ROYAL, která nabízí panoramatický výhled na město a je plná pěších stezek vhodných k lehké turistice. Navštívíme taktéž největší kostel v Kanadě s 3. největší kupolí na světě - SAINT JOSEPH ORATORY. Odpoledne bude věnováno vašemu volnému času, můžete si vybrat z několika skvělých muzeí, která vás seznámí s historií Montreálu, kanadskou historií a nebo s moderním kanadským uměním, popřípadě se můžete procházet po nábřeží a zavítat do čtvrti LITTLE ITALY plné barů, bister a kaváren, s nádechem nejen Itálie, ale i zbytku Evropy (množství řeckých či polských restaurací).
4. den: ráno odjezd vlakem do jediného severoamerického města, které je dodnes obehnané hradbami, do QUÉBECU, které je díky hradbám na seznamu UNESCO. QUÉBEC je poměrně malé, kde se budete cítit velmi příjemně. Většina důležitých památek je soustředěna právě uvnitř zmiňovaných hradeb. Odpoledne strávíme ve čtvrti OLD QUÉBEC, kde si prohlédneme nejfotografovanějších hotel světa LA CHATEAU FRONTENAC stojící na útesu nad řekou Sv. Vavřince, budeme korzovat po promenádě TERRASSE DUFFERIN a zavítáme do katedrály BASILIQUE DE NOTRE DAME DE QUÉBEC.
5. den: tento den věnujeme bližšímu prozkoumání hradeb a CITADELY, na jejíž stavbě se podílela Francie i Británie. Součástí prohlídky je muzeum a několik historických míst. Zbytek dne věnujeme atrakcím mimo hradby. Na město z ptačí perspektivy se podíváme z vyhlídkové věže OBSÉRVATOIRE DE LA CAPITOLE (221 m), podíváme se rovněž do sídla místního parlamentu HOTEL DU PARLEMENT, která je vyzdobena bronzovými sochami významných osobností, zeleně si užijeme ve zvlněné krajině BATTLEFIELDS PARKU, kde během 15minutové bitvy skončil v r. 1759 francouzský režim v Severní Americe. S QUÉBECEM je fajn se rozloučit v uličce RUE ST JEAN s bohatým nočním životem.
6. den: ráno odjezd vlakem do OTTAWY, hlavního města celé Kanady. OTTAWA je synonymem téměř ke všemu, je to město, které milují děti, je dynamické, strhující k dlouhým procházkám podél řek, město, na které jsou Kanaďané náležitě pyšní. Centrem města protéká RIDEAU CANAL, nejstarší v Severní Americe (UNESCO). Celkový obrázek města si uděláme při 1,5hodinové scénické plavbě lodí po řece Ottawa, která je již v ceně zájezdu.
7. den: prohlídku tohoto neobyčejného města začneme u PARLIAMENT HILL, nejrozsáhlejšího komplexu novogotických a viktoriánských budov s dominantou PEACE TOWER, 92 m vysokou věží, která je součástí budovy CENTRE BLOCK, kde sídlí obě komory parlamentu. V oblasti parlamentu stojí mnoho významných soch, například SOCHA KRÁLOVNY VIKTORIE, která je venku i uvnitř knihovny. V blízkosti rovněž stojí BUDOVA NEJVYŠŠÍHO SOUDU. Další zastávkou bude THE ROYAL CANADIAN MINT, kde se razí kanadské mince, ale i mince dalších zemí. Hned za budovou stojí nádherná bazilika NOTRE DAME. Za ochutnávkou pravé kanadské kuchyně, či za nákupem suvenýrů, se vydáme na nejstarší a nejdéle fungující tržnici v Kanadě - BYWARD MARKET s úžasnou živou atmosférou. Můžete zde ochutnat tradiční poutine, tj. hranolky s hnědou omáčkou a roztékajícím se sýrem, popřípadě lívance s javorovým sirupem.
8. den: ráno odjezd vlakem do TORONTA, nejlidnatějšího a nejkosmopolitnějšího města Kanady, kde se více než polovina obyvatel narodila mimo Kanadu. Jako první navštívíme dominant města CN TOWER (553 m), která byla až do r. 2007 největší volně stojící stavbou světa. Vedle věží stojí stadion ROGERS CENTRE, sídlo baseballového týmu Blue Jays. Celá tato oblast je označována jako BANKING DISTRICT, který reprezentují vysokánské mrakodrapy. Ve stínu budov stojí presbyteriánský kostel ST. ANDREW’S CHURCH. Procházkou podél nábřeží ONTARIJSKÉHO JEZERA se dostaneme k tržnici ST. LAWRENCE z červených cihel, jejíž okolí zdobí nejzajímavější viktoriánské budovy, např. ST. LAWRENCE HALL, a také budova ve tvaru žehličky GOODERHAM BUILDING z r. 1892.
9. den: nejzajímavějším torontským náměstím je NATHAN PHILLIPS SQUARE s vodní nádrží, radnicí a svítícím nápisem "Toronto”, kde začneme dnešní prohlídku. Poté se přeneseme do časů pohádek, pojedeme totiž na návštěvu nádherné budovy CASA LOMA, rozsáhlého sídla s krásnou zahradou, ke které se dostaneme po 27 BALDWINOVÝCH SCHODECH a naskytne se nám tak dechberoucí výhled na město. Jako správní patrioté nesmíme vynechat BAŤOVO MUZEUM OBUVI. Tomáš Baťa ml. odešel do Kanady v r. 1936 a řídil odsud celou firmu. Odpoledne následuje volný program, zájemci mohou navštívit HOKEJOVOU SÍŇ SLÁVY, která se nachází v historické budově Bank of Montreal z r. 1885, popř. se můžete vydat lodí na některý z ostrůvků ONTARIJSKÉHO JEZERA s krásnými plážemi vybízejícími k pikniku. Den lze zakončit v jednom z minipivovarů v DISTILLERY DISTRICTU.
10. den: s Kanadou se rozloučíme tím nejlepším – výletem na hranici s USA, k NIAGARSKÝM VODOPÁDŮM, které nabízí nespočet atrakcí – vyhlídkové plošiny, plavby lodí k vodopádům, tunely atd. Strávíme tu celý den, abychom si mohli toto magické místo dostatečně vychutnat. Večer návrat do Toronta.
11. den: poslední nákupy, v případě večerního odletu ještě možnost návštěvy TORONTO ZOO nebo některého z torontských muzeí, večer odlet domů.
12. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Montreal a Toronto-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 21 000 Kč, veškerá místní doprava v rámci programu (autobus, metro, vlak), 10x ubytování v hotelu ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 10x snídaně, plavba lodí v Ottawě, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 9 900 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 200 Kč, do 85 000 Kč za 1 950 Kč, registrace ETA ke vstupu na území Kanady 450 Kč