Keňa, Tanzánie - Pohodový týden pod nejvyšší horou Afriky – Kilimanjaro - 2024/25 - CK Poznání
10denní zájezd
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Keňa, Tanzánie - Pohodový týden pod nejvyšší horou Afriky – Kilimanjaro
Oblíbenou kategorii "Pohodových týdnů" rozšiřujeme o opravdovou lahůdku - Kilimanjaro! Naše putování okolo nejvyšší hory Afriky je unikátní kombinací lehké turistiky, proslulého afrického safari a neopakovatelných výhledů na téměř šestitisícového velikána. Těšte se na nezapomenutelný pohled na stáda divoké zvěře, keňskou savanu a zasněžený vrchol Kilimanjara najednou! V Tanzanii zase podnikneme několik procházek ve spodním patře této majestátní hory, kde si kromě výhledů na její vrchol vychutnáme liduprázdné prostředí džungle. Uvidíme nádherné vodopády, projdeme skrz tradiční horské vesnice, kde nám místní připraví oběd a naučí nás pěstovat kávu. Opravdovým zážitkem je i pěší safari pod Mt. Meru s rangerem, kde se můžeme dostat doslova na dosah ruky k žirafám, zebrám či slonům. Samozřejmostí je kvalitní zázemí, o které se v Keni postarají komfortní lodge u NP Amboseli s plnou penzí a bazénem s výhledem na Kilimanjaro, a v Tanzanii 3* hotel s bazénem umístěném na úpatí afrického giganta. 2x je zajištěna plná penze a 1x polopenze. V ceně jsou již veškeré vstupy na atrakce dle programu včetně vstupů do národních parků a safari dle programu! Unikátním zájezdem okolo Kilimanjara Vás v malé skupině (max. 12 klientů) v některých termínech provede Jiří Ježek.

Poznámka II: Povinnost očkování proti žluté zimnici.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 06.09. - 15.09.24 pátek - neděle
Doobsazení pro ženu +další pokoje, na ověření letu, GARANCE ODJEZDU, průvodce: J. Vinkler
Kód termínu 24KJO01865
Cena
83 770 Kč
cena za 10 dní
Termín 20.09. - 29.09.24 pátek - neděle
průvodce: K. Hanák
Kód termínu 24KJO01847
Cena
83 770 Kč
cena za 10 dní
Termín 31.01. - 09.02.25 pátek - neděle
Kód termínu 25KJO01863
Cena
85 770 Kč
cena za 10 dní
Termín 06.09. - 15.09.25 sobota - pondělí
Kód termínu 25KJO01865
Cena
85 770 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Keni s přestupem. Na vyžádání možnost odletu z Vídně.
2. den: přílet do NAIROBI, ubytování, nenáročná procházka centrem NAIROBI - tradiční africké rozvojové metropole a zároveň ekonomického tahouna "černého" kontinentu. Na město se podíváme i z místního mrakodrapu. Po zbytek dne odpočinek na hotelu.
3. den: první nezapomenutelné SAFARI v NAIROBI NATIONAL PARK. I přesto, že zpovzdálí je ještě možné zahlédnout mrakodrapy, národní park už je plný exotické zvěře (hroši, zebry, žirafy, lvy, nosorožci). Odpoledne absolvujeme zajímavou cestu opuštěnou krajinou obývanou MASAJI. Ze savany začíná vyrůstat opravdový monument - KILIMANJARO (5 895 m). Na večer příjezd na ubytování na hranici NP AMBOSELI, kde se na 3 noci ubytujeme v komfortních lodgích s plnou penzí formou bufetu. Lodgie mají unikátní polohu s úžasným výhledem na Kilimanjaro přímo od bazénu! Večeře.
4. den: snídaně, dopoledne odpočinek u bazénu s výhledy na nejvyšší horu Afriky s ikonickým vrcholem pokrytým ledovcem. Krátká procházka do MASAJSKÉ VESNICE, kde se seznámíme s autentickým životem místních. Po obědě safari v NP AMBOSELI, kde žije jedna z největších populací SLONŮ na světě. Samozřejmostí jsou stáda ZEBER, ŽIRAF, PAKOŇŮ, GAZEL, ANTILOP, BUVOLŮ, žijí zde i HROŠI, LVI či GEPARDI. Večeře.
5. den: s východem slunce další safari. Absolutním vrcholem je unikátní pohled kombinující divokou zvěř, savanu a majestátní zasněžený vrchol KILIMANJARA najednou! Po pozdním obědě odpočinek u bazénu s výhledem na nejvyšší horu Afriky. Večeře.
6. den: snídaně, přejezd do TANZÁNIE v bezprostřední blízkosti Kilimanjara a jeho mezivrcholů. Vyprahlou savanu brzy vystřídá tropický les a odlišný ráz krajiny. Ubytujeme se v příjemném hotelu v MACHAME (4 noci) přímo v úpatí jižní strany KILIMANJARA, v místě plného bujné vegetace tropického lesa. Odpoledne pěší výlet opuštěnou krajinou, kterou turisté ještě neobjevili. Potkáme se s místními a vychutnáme si nádherné výhledy do džungle. Návrat na hotel, večeře. Při západu slunce (stejně jako každý den při východu) lze zahlédnout majestátní vrchol KILIMANJARA tentokrát z jižní strany.
7. den: výjezd po úpatí afrického velikána do výšky 1 800 m, kde nás čeká nenáročná procházka k 90 m vysokým opuštěným VODOPÁDŮM. U domorodců, kteří nás seznámí s tamním životem, budeme mít připraven tradiční oběd a nevšedním zážitkem bude i ukázka výroby kávy na tamní plantáži. Ochutnáte kávu, kterou si sami budete moci upražit. Jistě zahlédneme i typické obyvatele místní džungle - CHAMELEONY. Návrat na ubytování, večeře.
8. den: odjezd v dřívějších hodinách (cca v 6:00) do oblasti pod horou MT. MERU (4 565 m), kde absolvujeme unikátní zážitek v podobě PĚŠÍHO SAFARI s ozbrojeným rangerem! Naprosto minimální přítomnost jiných turistů navodí ještě lepší atmosféru. S trochou štěstí se přiblížíme ke zvířatům doslova na dosah ruky. Odvážíte se otočit a udělat si fotku s ŽIRAFOU za zády? Po jednoduchém obědě (formou balíčku) následuje ještě klasické safari v jeepech s pozorováním slonů, žiraf, zeber, paviánů či plameňáků. Vše zakončíme výjezdem na vyhlídku nad mohutný kráter. Návrat na ubytování, večeře.
9. den: po snídani nás čeká další dobrodružná cesta, tentokrát jižním směrem. Zhruba po 1,5h jízdy narazíme ve zcela opuštěné krajině lemovanou BAOBABY na nádhernou oázu. TEPLÉ PRAMENY s fotogenickou namodralou barvou ukryté ve stínu stromů jsou jako stvořené pro odpočinek, který si zde vychutnáme zhruba půl dne. Část odpoledne pak ještě stihneme strávit v hotelovém bazénu. Večeře.
10. den: transfer na letiště v oblasti Kilimanjaro, odlet do Prahy (na vyžádání do Vídně). Návrat případně následující den (dle letového řádu).

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Nairobi/Kilimanjaro-Praha v max. výši 17 000 Kč, 8x ubytování ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (3x v komfortních lodgích na hranici NP Amboseli s plnou penzí; 4x v hotelu v oblasti Machame s polopenzí; 1x tranzitní ubytování v Nairobi se snídaní), 1x obědový balíček v rámci výletu na pěší safari, 1x tradiční oběd, veškeré vstupy do národních parků, výlety na safari v Keni v minivanech s vysouvací střechou, výlet na safari v Tanzanii v jeepech, místní řidiči/průvodci na safari, pěší safari s rangerem dle programu, vstup na vodopády, koupání v horkých pramenech (v případě dostatku času), veškerou dopravu minivanem dle programu, informační materiály, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vízum (Keňa cca 34 USD, Tanzánie cca 55 USD) a vše ostatní, co není v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžk. pokoj 9 700 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč nebo do 85 000 Kč za 1 750 Kč, vízum do Keni 1 000 Kč, vízum Tanzánie 1 400 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

   
90%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
25. 03 2024
P.    Rychnov nad Kněžnou
90%
Skvělé ubytování v Amboseli. Pestrý program - kávová farma, národní parky.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024