Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive - 2024/25 - CK Poznání
Malpa kapucínská - Kostarika

Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive

12denní zájezd
  Náročnost 1
all inclusive stravaall inclusive hotel *** ubytováníhotel *** letecky dopravaletecky
Pohoda na západním pobřeží Kostariky s výlety za zvířaty - all inclusive
Zájezd vás zavede na západní pobřeží Kostariky, kde budeme poznávat bohatou faunu v místních národních parcích. Ubytování máme 3 noci v *** hotelu v oblasti Jacó a poté 7 v *****resortu s přímým vstupem do moře a s all inclusive v oblasti Tambor. Budeme podnikat výpravy za neuvěřitelným množstvím druhů ptactva, dále poplujeme po řece Tarcoles s velkým množstvím krokodýlů a navštívíme i blízký národní park Manuel Antonio. Velmi zajímavý je i výlet k vulkánu Poás s návštěvou kávové plantáže či šnorchlování u ostrova Tortuga s nádherně bílým pískem. Takže záleží jen na Vás, které výlety budete absolvovat, nebo můžete jen využívat all inclusive programu našeho hotelu. Po celou dobu je přítomen i náš zkušený český průvodce.

Poznámka: V závislosti na letovém řádu může být let s přestupem v USA. V takovém případě hradí CK poplatek za vyřízení registrace ESTA. Přihlášení klienti musí splňovat podmínky jak pro vstup na Kostariku, tak pro vstup/transit v USA.
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 07.03. - 18.03.24 čtvrtek - pondělí
Vyprodáno, Garance odletu, průvodce: P. Janigová
Kód termínu 24KST02057
Cena
75 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 26.11. - 07.12.24 úterý - sobota
Poslední volná místa, Garance odletu
Kód termínu 24KST02055
Cena
76 990 Kč
cena za 12 dní
Termín 03.12. - 14.12.24 úterý - sobota
Poslední volná místa, Garance odletu, průvodce: P. Janigová
Kód termínu 24KST02056
Cena
76 990 Kč
cena za 12 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR, přílet do SAN JOSE, ubytování u letiště nebo přesun na hotel na západním pobřeží (v závislosti na letovém řádu).
2. den: snídaně, celodenní výlet do NP MANUEL ANTONIO, který je jedním z nejmenších, ale nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos a byl vyhlášen NP v roce 1972 za účelem záchrany zdejších bělostných pláží a pestré přírody před výstavbou dalšího z mnoha turistických plážových resortů. Kromě malebných pláží jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat včetně vzácných LENOCHODŮ a TUKANŮ. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, leguáni ... Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Zpět na ubytování.
3. den: snídaně, fakultativně výlet na sopku POÁS. Za dobrého počasí pozorování fotogenického barevného jezírka uvnitř kráteru. Cestou uvidíme i horské pastviny, které dokreslí pravou kostarickou atmosféru. Při cestě zpět zastávka na kávové plantáži. Dozvíme se více o pěstování a zpracování kávy - od sběru až po pražení. Kostarika byla první středoamerickou zemí, ve které se tato plodina vysadila a stala se spolu s banány jednou z ekonomicky nejdůležitějších plodin. Cena cca 80 USD dle počtu účastníků.
4. den: půldenní výlet za krokodýli. Navštívíme jedinečnou turistickou destinaci na Kostarice, která je od hotelu Jacó vzdálena pouhých 30 minut. Jungle Crocodile Safari nabízí prohlídku, která je speciálně navržena pro dobrodruhy a pozorovatele ptáků, ale bezpečná pro celou rodinu. Dobrodružství se odehrává na řece TARCOLES, jedné ze čtyř řek vylévajících na poloostrov Nicoya, která je domovem jedné z největších volně žijících populací KROKODÝLŮ s krokodýly dlouhými až 4 metry. Kromě krokodýlů lze na místě vidět přes padesát různých druhů ptáků, včetně velmi vzácného ara šarlatového a velkého množství domácích a migrujících vodních ptáků. Iguany a ještěrky Ježíše Krista jsou také velmi časté. (Ještěrky Ježíše Krista dostávají svou přezdívku kvůli své schopnosti běžet přes vrchol vody, když prchají před dravci.) Poplujeme po proudu lodí podél ústí řeky Guacalillo, nejneuvěřitelnějšího mangrovového ekosystému, který zahrnuje čtyři různé druhy mangrovových stromů. Přejezd na ubytování v TAMBOR, kde strávíme zbytek zájezdu v ***** hotelu s programem all inclusive.
5. den: celodenní volno s možností využití fakultativně vodních sportů.
6. den: výlet do nedaleké přírodní rezervace CURÚ REFUGE s pozorováním zvířat (nosálové, opice atd…). Několik turistických tras nás provede tímto soukromým parkem, čas bude i na koupání na místní velmi pěkné pláži. Poté zpět do hotelu.
7. den: celodenní volno či fakultativně výlet na šnorchlování u ostrova TORTUGA. Naše loď bude odjíždět buď z hotelové pláže či z nedaleké rybářské vesničky TAMBOR, po krátké jízdě lodí budeme moci obdivovat podmořský život u jedné z nejhezčích pláží na Kostarice – PLAYA TORTUGA (vybavení na šnorchlování v ceně výletu). Poté nás loď převeze přímo na bílou písečnou pláž, kde se můžete věnovat lenošení či koupání. V ceně výletu je občerstvení na lodi a oběd. Odpoledne návrat do hotelu. Cena cca 85 USD.
8. den: celodenní volno s možností využití fakultativně vodních sportů. V odpoledních hodinách fakultativně lodní výlet na pozorování BIOLUMINISCENCE neboli svítícího planktonu. Po západu slunce budete mít možnost plavat v místech s nejmenších světelným znečištěním tak, aby bylo možné pozorovat tento výjimečný světelný jev. Nejlepší způsob pozorování je z vody se šnorchlovacím vybavením, kdy se kolem vás vaším vlastním pohybem rozsvěcí drobné krystalky planktonu. Cena cca 65 USD.
9. den: ráno odjezd do městečka MONTEZUMA, pěšky krátká túra nejprve po visutých mostech v korunách stromů, poté po udržované cestičce k vodopádům UPPER WATERFALL – možnost koupání či skoků do jezírka pod vodopádem, pro zájemce náročnější úsek cesty po schodech a poté korytem řeky k přes 20 metrů vysokému LOWER WATERFALL. Zpět do města, možnost koupání na pláži MONTEZUMA, zpět na hotel.
10. den: další odpočinkový den u moře, poslední možnosti nákupu suvenýrů a relaxaci v moři či v hotelovém bazénu.
11. den: snídaně, přejezd na letiště a odlet do ČR.
12. den: přílet do ČR

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-San Jose vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, všechny výlety a transfery dle programu klimatizovaným minibusem, 3x ubytování ve ***hotelu se snídaní, 2x večeře, 7x ubytování v *****hotelu s all inclusive, vstup do NP Curú Refuge a NP Manuel Antonio, místní průvodce v NP Manuel Antonio, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety, vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 12 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 200 Kč, do 85 000 Kč za 1 950 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

K
Jiří a Jarmila K.    
93%
Program, práce průvodkyně, dostatek lehátek v hotelu Barcelo Tambor
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
24. 03 2024
L
Ladislava L.    Velké Meziříčí, ČR
95%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
22. 03 2024