Kypr - pohodová turistika na Afroditině ostrově lásky - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Kypr - pohodová turistika na Afroditině ostrově lásky
Kypr zdaleka nepředstavuje jen dlouhé pláže a nicnedělání. Kypr je neodolatelný prastarý ostrov, který turistům ukazuje nejenom blankytně modré nebe a křišťálově čistou mořskou vodu, ale nabízí jim i fantastickou krajinu, kulinářské zážitky a poutavé příběhy z dávných dob, které vám jsou vyprávěny prostřednictvím procházek horskými malebnými vesničkami nebo archeologickými lokalitami z doby byzantské, bronzové i římské. Pohledy na terasovitá políčka s vinicemi, citrusovými a olivovými háji se střídají s úchvatnými výhledy na moře, do údolí nebo na nejvyšší horu Olympos. Atmosféra a kouzlo Kypru vás očaruje tak, že si ho zamilujete… a možná je to tím, že se tu z mořské pěny zrodila bohyně krásy a lásky Afrodita.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 13.06. - 20.06.24 čtvrtek - čtvrtek
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Miroslav Sýkora
Kód termínu 24KAF02325
Cena
39 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 05.09. - 12.09.24 čtvrtek - čtvrtek
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Miroslav Sýkora
Kód termínu 24KAF02327
Cena
39 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet v ranních hodinách do LARNAKY. Po cestě na náš hotel v LIMASSOLU se zastavíme v CHOIROKOITII, kde se díky jednoduché procházce seznámíme s nejranější lidskou osadou na Kypru z období cca 7000 let př. n. l. (UNESCO). Poté se přesuneme na prohlídku starověkého KOURIONU, města, které svým návštěvníkům ukáže nejen římské divadlo, starověké lázně a paláce z počátku římského období, ale také fascinující výhledy na širé moře a šachovnici polí. Odpoledne nás čeká koupání na KOURIONSKÉ PLÁŽI s pozadím bílých útesů. Následuje přejezd do hotelu, večeře.
2. den: vyrážíme na sever do POHOŘÍ TROÖDOS se stejnojmennou vesničkou, odkud se vydáme na okružní trasu ARTEMIDINA STEZKA s výstupem na nejvyšší horu ostrova OLYMPOS (1 952 m), (8 km, ↑↓176 m, 4 hod.). Stezka nabízí úchvatné výhledy do okolí a na cestě potkáte také zbytky hradeb Starého města. Následuje pauza oběd a návštěva TROÖDOSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY s endemickými rostlinami (např. dřišťál, třezalka tečkovaná atd.) a výhledy. Odtud přejedeme do vinařské oblasti KYPEROUNDA, kde ochutnáme lahodná kyperská vína (nektar bohů).
3. den: odjedeme na západ ostrova Kypr, do AKAMASKÝCH VRCHŮ, kde si projdeme SOUTĚSKU AVGAS (3 km, ↑↓120 m, 1,5 hod). V soutěsce roste svěží vegetace a žijí tu stromové žáby. Poté přejedeme na PLÁŽ LARA, jednu z nejkrásnějších na Kypru, ohraničenou vápencovými skalami, která slouží také jako hnízdiště mořských želv a v mořských jeskyních se zdržují tuleni středomořští. Odpolední program nás zavede do AFRODITINÝCH LÁZNÍ, což je jeskyně obklopená fíkovníky s botanickou zahradou. Odtud se vydáme na pěší trasu AFRODITINA STEZKA, na které můžete spatřit ruiny PYRGOS TIS RIGAINAS (KRÁLOVNINA VĚŽ), 100 let starý dub vysoký 370 m MOUTI TIS SOTIRAS a naskytne se vám nespočet krásných výhledů na záliv CHRYSOCHOU BAY s azurovou mořskou vodou (7,7 km, ↑↓400 m, 3,5 hod.)
4. den: dnes nás čeká prohlídka starého centra města PAFOS s koloniálními budovami. Prohlédneme si podzemní HROBKY KRÁLŮ (UNESCO) z období od 3. st. př. n. l., skvělou sbírku mozaik v DIONÝSOVĚ DOMĚ a neopomeneme ani BAZILIKU HRYSOPOLITISSA a SLOUP SVATÉHO PAVLA. Odpoledne strávíme na krásné Afroditině pláži PETRA TOU ROMIOU, která je známá svými dvěma skalisky. Návrat do LIMASSOLU, koupání na místní pláži nebo návštěva místního HAMMÁM, parní lázně, kde si můžete užít nejen saunu, ale i masáže.
5. den: vyrážíme do městečka PLATRES, kde navštívíme čokoládovnu, která se těšila veliké oblibě i u královny Alžběty II., poté vyrážíme údolím po trase plné klášterů a malebných vesniček. Vydáme se na turistiku po stezce slavíků a vodopádů KALEDONIA (3 km, ↓400 m, 2 hod.), která se vine lesem plným borovic a voňavé máty podél říčky Kryos až k malebnému vodopádu Kaledonia. Prohlédneme si KLÁŠTER TROÖDITISSA nad strmou roklí, projedeme nejvýše položenou vesničkou na Kypru PRODROMOS (1 380 m) obklopenou svěžími sady jabloní, mandloní, ořešáků atd. a odkud se vydáme na procházku PRODROMOS NATURE RAIL (3,5 km, ↑↓100 m, 1,5 hod.) s výhledy do malebného ÚDOLÍ MARATHASA. Odpoledne prozkoumáme obec PEDOULAS, kde si vychutnáme tradiční kyperský oběd a kyperskou kávu. Poté navštívíme pozoruhodný KOSTEL ARCHANGELOS MICHAEL (UNESCO) z r. 1474 s Byzantským muzeem a Muzem lidového umění. Návrat do hotelu.
6. den: vyrážíme vstříc horským vesnicím, budeme projíždět dramatickou horskou krajinou mezi terasovitými políčky s výhledy na moře a do okolí až dorazíme do fotogenické vesničky LANEIA s dlážděnými ulicemi plnými květin a domů z vápence. Vydáme se na procházku touto venkovskou krajinou mezi vinicemi a políčky s mandloněmi, broskvemi, olivovníky (3,5, po rovině, 1 hod.). Odpoledne dorazíme do ZÁLIVU PISSOURI, kde se vydáme na procházku po oblázkové pláži, která později přechází v turistiku podél vápencové skály až na MYS ASPRO s úchvatnými výhledy při západu slunce (6,5 km, ↑↓300 m, 2,5 hod.).
7. den: individuální volno, možnost koupání na hotelové pláži, vodní sporty, procházka ve městě LIMASSOL s návštěvou LEMESOSKÉHO HRADU nebo KYPERSKÉHO MUZEA VÍNA atd.
8. den: odlet zpět do ČR kolem poledne.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Larnaka vč. let. tax a poplatků v max. výši 11 000 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v ***hotelu s polopenzí, 1x tradiční oběd (místní specialita), výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • další strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč, do 85 000 Kč za 1 310 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

K
Břetislav K.    
Dobrý den Děkujeme Vaší CK a hlavně panu Kamilovi za pěkný a naučný týden na Kypru 9.-16.9. 2023 Budeme se těšit na další poznávací zájezd Děkujeme a přejeme pěkný den Krupíkovi
27. 09 2023