Thajsko, Laos, Vietnam - hory a vesnice staronové Indočíny - 2024/25 - CK Poznání
thajsko-laos-vietnam-shutterstock_151938596

Thajsko, Laos, Vietnam - hory a vesnice staronové Indočíny

21denní zájezd
  Náročnost 2
snídaně stravasnídaně různé ubytovánírůzné letecky dopravaletecky
Thajsko, Laos, Vietnam - hory a vesnice staronové Indočíny
Klasickou Indočínu si každý představí v zemích Vietnam, Laos, Kambodža, tedy v bývalých francouzských koloniích. My vám ale přinášíme nezapomenutelnou cestu, při které poznáte duši Mekongu. Výpravu do staré i nové Indočíny, která se v dnešní době už spojila i s Thajskem. Na cestě poznáte ikonická místa jako Bangkok, Luang Prabang či Hanoj, ale také odlehlé vesničky u thajsko-barmských hranic nebo v zemi, na kterou čas zapomněl, v rozvíjejícím se Laosu. Svezeme se lodí po Mekongu, jehož tok prochází jednou z nejrozmanitějších oblastí Asie. Ve vietnamské Sa Pa splyneme s poklidným rytmem života na rýžových políčkách, v Chiang Mai budeme meditovat s mnichy. Vydejte se s námi po snadných i náročnějších cestách, abyste se seznámili s tváří staronové Indočíny, ponořte se do mozaiky hor a etnik s fantastických životním stylem.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 11.04. - 01.05.24 čtvrtek - středa
Kód termínu 24TLV01490
Cena
75 990 Kč
cena za 21 dní
Termín 20.02. - 12.03.25 čtvrtek - středa
průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 25TLV01490
Cena
77 490 Kč
cena za 21 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy.
2. den: přílet do královského města BANGKOKU. V podvečer nasedneme do jedné z loděk brázdících řeku CHAO PRAYA RIVER a užijeme si plavbu podél okouzlujících chrámů, budeme projíždět křivolakými kanály proplétajícími se čtvrtí THONBURI, která kdysi bývala hlavním městem Thajska. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů, do ulice, která nikdy nespí - KHAO SAN. Tady se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, a ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.
3. den: celodenní prohlídka třpytivých chrámů a paláců ostrova KO RATANAKOSIN - GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí, WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok. Po setmění se odebereme do východní části Bangkoku, která je pro mnohé místní obyvatele jakousi odvrácenou stranou spořádaného života, avšak tato oblast je povinnou zastávkou pro všechny, kteří chtějí poznat opravdový Bangkok. Mluvíme o RED-LIGHT DISTRICTU vyzdobeném barevnými neony a překypujícím nočními bary, jehož hlavní ulicí je SOI COWBOY a oblast NANA PLAZA.
4. den: odlet z Bangkoku do CHIANG MAI, domova hustých pralesů a mlhavých hor, do poklidného střediska zachovávajícího si etnickou nezávislost. Ve městě si prohlédneme historickou čtvrť se svatými chrámy, např. chrám s nejposvátnější sochou Buddhy ve městě - WAT PHRA SINGH. Připomeneme si uzavření thajsko-laoského přátelství u bronzového pomníků THREE KINGS MONUMENT. Večer se severothajskou kuchyní blíže seznámíme při návštěvě místního nočního bazaru s mnoha tak typickými jídelnami.
5. den: dnes se vydáme jen kousek mimo město, kde po malé chvíli dorazíme k ojedinělému lesnímu chrámu WAT U MONG a společně s mnichy budeme chvíli vnímat všudypřítomný klid. Posvátné vrcholky Chiang Mai na sebe nenechají dlouho čekat, v NP DOI SUTHEP-PUI objevíme kouzlo hor Doi Suthep (1 676 m) a sesterské Doi Pui (1 685 m). A přestože to nejsou nejvyšší vrcholy Thajska, tyto hory vystupující z vlhkých nížin, obklopené kvetoucími rostlinami a posvátnými chrámy, např. WAT PHRA THAT DOI SUTHEP, si zamilujete. K odpolednímu odpočinku přímo vybízí vodopád NAM TOK MAE SA zasazený na okraji již poznaného národního parku.
6. den: za thajský ostrovní ráj bez moře je označováno malé městečko PAI, které vás znovu trochu probudí a vzbudí ve vás opět ten známý bangkocký pocit energického umění a temperamentních trhů. To vše však zůstává zasazeno v pohádkové hornaté krajině s tajemnými uličkami. V blízkosti PAI sídlí sloní kemp, kde budeme mít šanci pozorovat slony při koupeli. Skutečnou perlou v této speleologií proslulé oblasti je prozkoumávání vápencové jeskyně THAM LOT proslulé nejen díky svým nádherným stalagmitům a široké protékající říčce, ale hlavně kvůli jeskyni teakových rakví COFFIN CAVE dosahujících délky až 9 m.
7. den: pokud se vám zdálo, že už nyní jste na konci světa a v jiné než naší uspěchané době, tak věřte, že v nejodlehlejší thajské provincii MAE HONG SON dostupné jen po klikatících horských cestách vaše představy dojdou opravdového naplnění. Zde už na vás dýchne všudypřítomný vliv sousední Barmy. Tady navštívíme VESNICI DLOUHOKRKÝCH KAYANŮ, kde se blíže seznámíme s jejich tradičním až kontroverzním způsobem života. Návrat zpět do Pai.
8. den: odjezd ještě více na sever Thajska, přes několik národních parků dorazíme do oblasti působivých hor a zároveň nížin zaplavených Mekongem - nacházíme se v provincii CHIANG RAI, která se chlubí nejrozmanitějším etnickým osídlením. Nesmíme opomenout zastávku v netypickém "bílém watu" WAT RONG KHUN připomínajícím třpytivý porcelán. Poslední večer na siamském území strávíme při šálku kvalitní místní kávy nebo čínského čaje, kterému se tu velmi dobře daří díky nedaleké hranici s Čínou.
9. den: brzy ráno odjezd na thajsko-laoskou hranici, následuje pozemní přechod hranice a nalodění na loďku, na které si vychutnáme dvoudenní plavbu po MEKONGU oblastí horské laoské divočiny. Toto je vskutku nezapomenutelný zážitek z putování Indočínou. Budeme míjet jen břehy Mekongu obrostlé banánovníky, nahlédneme do života místních kmenů žijících na březích v tradičních vesničkách zasazených mezi rozeklanými skalisky. Večer zakotvíme ve vesnici PAKBENG, abychom okusili prostý život horských kmenů.
10. den: pokračování v plavbě, jejímž cílem je bývalé horské království, centrum francouzské Indočíny na seznamu UNESCO - koloniální město LUANG PRABANG. Prozkoumáme staré město, jeho chrámové komplexy, domy obchodníků a bohatá sídla. Tradiční laoskou kulturu objevíme pouhým touláním se klikatícími se uličkami. Ze svatého kopce PHOUSI budeme mít město, třpytivé řeky a džungli jako na dlani. Neunikne nám KRÁLOVSKÝ PALÁC ani noční luangprabangský trh.
11. den: dokončení prohlídky LUANG PRABANGU, návštěva vesničky BAN XANG HAI, které se už neřekne jinak než "whisky village", ve které ochutnáme místní lao-lao, tedy whisky ze zkvašené lepkavé rýže.
12. - 13. den: kdysi ospalá vesnice VANG VIENG nás překvapí svým živým "baťůžkářským" způsobem bytí. Život tu plyne zcela pohodově, jak by také ne, když je obklopeno přírodními krásami vybízejícími k relaxu i sportovním aktivitám. Na kolech nebo minivanem se projedeme podél řeky Nam Song s výhledy na vápencové homole a nebo se vykoupeme v tůních 30metrovém vodopádu TAD KAENG YUI a necháme se okouzlit jeskyní PHOU KHAM, ke které se dostaneme procházkou přes rýžová pole a bambusový most.
14. den: na cestě do hlavního laoského města VIENTIANE se zastavíme u jezera ANG NAM NGUM, které je poseto ostrůvky a lemováno plážemi vyzívajícími ke koupání. Ochutnáme tu rovněž i vynikající čerstvé jezerní úlovky na grilu. Po příjezdu do VIENTIANE, jedné z nejklidnějších metropolí jihovýchodní Asie, se příjemnou procházkou projdeme kolem chrámů VAT SISAKET, VAT SIMUANG, navštívíme náměstí NAM PHOU (v případě dostatku času další zajímavá místa) a z nábřeží budeme pozorovat západ slunce nad Mekongem.
15. den: dokončení prohlídky VIENTIANE, návštěva některého z chrámů. Krátký přelet do vietnamské metropole na Rudé řece - HANOJE.
16. den: prozkoumávání hanojské čtvrti BA DINH, které dominuje HO ČI MINHOVO MAUZOLEUM A MUZEUM včetně jeho rodného domu. Strýčka Ho opustíme a vydáme se k PREZIDENTSKÉMU PALÁCI, který si prohlédneme při procházce palácovými zahradami. Významným symbolem města je rovněž PAGODA JEDNOHO SLOUPU s obřím stromem bo, pod nímž se Buddhovi dostalo osvícení, nebo nejuctívanější hanojských chrámový komplex CHRÁM LITERATURY, do kterého se vstupuje dvoustupňovou branou Van Mieu. Večer odjedeme nočním lůžkovým autobusem podél toku Rudé řeky do hornatého severu, kterému vévodí mimořádné krásné místo na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fan Si Pan - SA PA.
17. den: brzy ráno příjezd do SA PA, kde si trochu odpočinete od chaosu a dopravy, která je typická pro Hanoj. Nacházíme se v území izolovaných vesnic, kde žije asi 6 milionů příslušníků etnických menšin. Nejdříve se prohlédneme typické místní stavby v krásném údolíčku s řekou a poté vyrazíme procházkou mezi rýžovými políčky a zvlněnými horami až do osady TA VAN, kde nás čeká nocleh. Ještě předtím se zastavíme na oběd a na chvilku se staneme přáteli místních vesničanů, jelikož se vydáme na průzkum vesnic kmene Dao a Giay a budeme pozorovat život místních obyvatel.
18. den: po probuzení do klidného rána se vydáme ještě na návštěvu hmongských vesnic CAT CAT a LAO CHAI. Večer odjedeme nočním lůžkovým autobusem zpět do HANOJE.
19. den: čeká nás výlet k nejposvátnějšími místu Vietnamu - PAGODĚ VŮNÍ, která je ukrytá v 50 m vysoké jeskyni. Než se k pagodě dostaneme, musíme lodí proplout mezi vápencovými kopci a políčky zdejších farmářů, a nakonec vyjet lanovkou. Návrat do Hanoje a den zakončíme představením vodních loutek.
20. den: projdeme se mezi koloniálními domky ve Francouzské čtvrti, které dominuje budova OPERY, jež je skvělou ukázkou pařížské architektury. Budeme pozorovat okolní ruch kolem úchvatného mostu Huc na jezeře HOAN KIEM. Odlet domů.
21. den: přílet do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Bangkok, Bangkok-Chiang Mai, Vientiane-Hanoj, Hanoj-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 35 000 Kč, místní doprava v rámci programu (loď, autobus, mototaxi), 2denní plavba po Mekongu, 15x ubytování v turistickém hotelu, 1x v tradičním domě v menšinové vesnici (jedna společná místnost), 2x noční lůžkový autobus, 18x snídaně, 3x oběd, 2x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 900 Kč (nelze v nočním autobusu a v tradičním domě), vietnamské vízum 800 Kč, laoské vízum 1 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 2 100 Kč, do 85 000 Kč za 2 850 Kč

Podobné zájezdy