Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné - 2024/25 - CK Poznání
orangutani na Borneu

Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné

20denní zájezd
  Náročnost 1.5
vlastní stravavlastní hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu pro nenáročné
Borneo, to je opravdový tropický ráj pokrytý neproniknutelnou džunglí a sluncem zalitými plážemi, domov roztomilých orangutanů, kteří se pohupují na liánách, ale i exotické květiny raflézie s největším květem na světě. Vyrazte s námi na cestu mezi svěží zeleň do největšího zábavního parku světa, budete okouzleni atmosférou tolik odlišnou od naší evropské.

Poznámka: výskyt zvířat není garantovaný, jedná se o volnou přírodu. Na zájezd označený ** nelze uplatnit slevy.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 20.03. - 08.04.24 středa - pondělí
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 24ZOB01726
Cena
74 490 Kč
cena za 20 dní
Termín 22.03. - 10.04.25 sobota - čtvrtek
průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 25ZOB01726
Cena
76 990 Kč
cena za 20 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z Prahy do Kuala Lumpur, přesun na ubytování v centru metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Prohlídka centra s ochutnávkou gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, procházka pod proslulé věže PETRONAS TOWERS (452 m).
3. den: po snídani odjedeme kousek od centra města do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště a budovu Nejvyššího soudu. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do hlavního města malajského státu SARAWAK - KUCHING, které si dodnes zachovalo svůj koloniální vzhled.
4. den: prohlídka "kočičího" města s všudypřítomnými sochami koček. Procházka po nábřeží řeky SUNGAI SARAWAK, prohlídka nejstaršího taoistického chrámu TUA PEK KONG, ochutnávka mořských plodů na tržišti BUKIT MASA SEAFOOD (doporučujeme místní specialitu, laksu s krevetami), seznámení se Sarawakem v MUZEU SARAWAKU.
5. den: odjezd do nejstaršího národního parku v Sarawaku, do NP BAKO na břehu Jihočínského moře. Procházky v NP, vodo­pády, lodí mezi mangrovníky, pískovcové skály na plážích, v tomto parku je největší výskyt opic kahau nosatých v Sarawaku, dále mů­žeme vidět prasata, varany, žáby, makaky atd. Návrat do KUCHINGU.
6. den: ráno odjezd do rehabilitačního centra pro orangutany SEMENGGOH založeného v r. 1920, kde se projdeme pralesem, ale hlavní atrakcí je pozorování orangutanů v době krmení. Návrat do Kuchingu, kde si prohlédneme druhý břeh řeky Sarawak, kterému dominuje PEVNOST MARGHERITA s krásnou orchidejovou zahradou. Pro milovníky muzeí se nabízí ještě další prohlídky, např. MUZEUM TEXTILU nebo MUZEUM ČÍNSKÉ HISTORIE.
7. den: ráno se vydáme na prohlídku domova obří raflésie, květiny s největším květem na světě - NP GUNUNG GADING. V parku si projdeme několik stezek, na kterých se setkáme s rozmanitými druhy nám neznámých, endemických rostlin. Abychom si odpočinuli, odjedeme kousek dál na tropickou pláž PANDAN u Jihočínského moře. Pokud budeme mít štěstí (a často ho máme), budeme mít pláž jen sami pro sebe. Osvěžíme se ve zdejších vodách, ochutnáme čerstvý kokos a přesuneme se zase dál, na prohlídku jeskyní BAU s jezírkem Blue Lake. Návrat do Kuchingu.
8. - 9. den: přelet z Kuchingu do MIRI, odjezd do NP NIAH slavného díky obřím vápencovým jeskyním s tunely. Krajina připomíná krajinu z filmu Pán prstenů. Typickými obyvateli jsou netopýři, různé druhy hmyzu, ale nalezneme tu i prehistorické malby a zbytky původních osad. V NP projdeme jednotlivé okruhy skrz obří jeskyně, budeme procházet po dřevěných mostcích zarostlých pod mechem. Večer odlet do KOTY KINABALU, hlavního města malajského státu SABAH.
10. den: prohlídka KOTY KINABALU - Atkinsonova hodinová věž, Muzeum Sabahu, observatoř Signal Hill. Možnost večeře na úžasném nočním trhu, ochutnávka ryb, mořských plodů, které jsou připravovány před vašimi zraky, ovoce a zeleniny či místních sladkostí.
11. den: relax na plážích mořského parku TUNKU ABDUL RAHMAN. Rychlou lodí odplujeme na jeden z ostrovů SAPI, MAMUTIK nebo MANUKAN, kde si budeme užívat sluníčka na písečných plážích, možnost šnorchlování a pozorování pestrobarevných ryb.
12. den: ráno odjezd kolem nejvyšší hory Malajsie GUNUNG KINABALU (4 095 m) na čajovou plantáž nedaleko města RANAU, procházka s pozorováním ptáků přímo mezi čajovníky, seznámení s procesem zpracování čaje, v podvečer dojezd do SANDAKANU na východě Sabahu.
13. den: prohlídka dalšího rehabilitačního centra orangutanů v SEPILOKU, které je rovněž proslulé kvůli svým lanovým mostkům, tzv. canopy walkway přímo v džungli, ze kterých je možné zahlédnout orangutany volně v přírodě. Večerní prohlídka města SANDAKAN - buddhistické a čínské chrámy.
14. - 15. den: odjezd ze Sandakanu do vesničky SUKAU na břehu perly Bornea - řeky KINABATANGAN. Říká se, že kdo se vydá proti proudu této řeky, zamiluje se do Bornea a jeho lidských i zvířecích obyvatel! My absolvujeme po našem příjezdu večerní plavbu po řece a místní obyvatelé nás pozvou na lekci výroby místních řemeslných výrobků. Ubytováni budeme v penzionu u místní rodiny. Další den se probudíme do mlhavého rána uprostřed bornejské džungle, nasedneme na loďku a poplujeme proti proudu řeky, ze stromů na nás budou koukat opice, pestrobarevní ptáci, a od břehu nás budou pozorovat krokodýli nebo sloni bornejští (trpasličí sloni, dorůstají výšky cca jen 2,5 m). Čeká nás i nenáročný trekking v džungli.
16. - 18. den: ráno přejezd do SEMPORNY, ubytování v SEMPORNĚ. Během 2 dnů se vydáme na celodenní šnorchlovací výlety po Celebéském moři. Navštívíme ostrovy MABUL, KAPALAI a další, v moři máme možnost vidět (mimo jiné) langusty, korály, hvězdice murény a množství plžů a budeme relaxovat na plážích. Navštívíme např. národní park TUN SAKARAN MARINE PARK, který je obýván mořskými cikány, užijeme si piknik na pláži a prohlédneme si korály a ryby v místních vodách.
19. den: přejezd na letiště v Tawau a odlet zpět do Prahy.
20. den: přílet do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Kuala Lumpur vč. let. tax a poplatků a vnitrostátní přelet Kuala Lumpur-Kuching, Kuching-Miri, Miri-Kota Kinabalu, Tawau-Kuala Lumpur vč. let. tax a poplatků v max. výši 32 000 Kč, místní doprava (autobus, mikrobus, lodě, metro), 17x ubytování v hotelech, chatkách a penzionech, 17x snídaně, 2x oběd, 1x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, vstupenka na Petronas Towers 650 Kč, pojištění léčebných výloh včetně storna do 35 000 Kč za 2 000 Kč, do 85 000 Kč za 2 750 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

O
Radek O.    Hudlice
95%
K dispozici nejsou žádné komentáře tohoto hodnocení
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
21. 04 2024
Ilona L    České Budějovice, CZ
100%
Úžasná aktivní dovolená, plná zážitků a nových poznání. Zájezd byl velmi kvalitně zorganizován. Velké poděkování patří nejen průvodci Markovi za jeho trpělivost, vstřícnost, znalosti a organizační schopnosti, ale také realizačnímu týmu za vyřízení veškerých náležitostí před odjezdem. Vše proběhlo na výbornou.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
20. 04 2024