Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu - 2024/25 - CK Poznání
Rybářská vesnička Reine na Lofotech

Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu

8denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou – horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a malebnými rybářskými vesničkami, ležícími pod těmito štíty. V takovém nádherném prostředí budeme ubytováni 3 noci v pěkných apartmánech a chatách. Další noci budeme ubytováni v turistických hotelech. Magická hranice polárního kruhu je cílem mnoha cestovatelů. Vyfotí se u cedule a jedou dále na sever. Kdyby věděli, o co přicházejí! Ne nadarmo je příroda této oblasti chráněna několika národními parky. Dostaneme se k ledovci, vodopádům a divokým řekám. Budeme vyhlížet stáda sobů a obdivovat arktickou flóru Junkerdalenu. Ochutnáme laponské speciality. Chodíte rádi na houby? Zde je nemusíte hledat, stačí sbírat!
Tento zájezd je vhodný hlavně pro ty, kdo se rádi vydají na procházku nebo lehčí túru. Program k tomu totiž nabízí dostatek času.

Poznámka: Minimální počet účastníků ve skupině: 26

Termíny a ceny

Termín 23.06. - 30.06.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO
Kód termínu 24LPP17609
Cena
53 600 Kč
cena za 8 dní
Termín 18.07. - 25.07.24 čtvrtek - čtvrtek
na ověření
Kód termínu 24LPP17201
Cena
53 600 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: ráno odlet z Prahy do Evenes s přestupem v Oslo. Odjezd na ubytování.
2. den: Po snídani pojedeme nádhernou vyhlídkovou cestou Lofast podél fjordů a přes největší norský ostrov Hinnøya do oblasti hlavního města Lofot – Svolværu. Ze Svolværu se můžeme vydat na fakultativní výlet lodí do pohádkového Trollfjordu (cca 3,5hodinová plavba za příplatek - doporučujeme) anebo sami pěšky do okolí města. Přejezd na ubytování v okolí města Leknes: 3 noclehy v pěkných apartmánových domech s terasou nad mořským zálivem. Strava vlastní, výborně vybavené kuchyňské kouty.
3. den: Dnes navštívíme mimo jiné rybářskou obec Hennigsvær. Panoramatické scenerie písčitých pláží, šérového pobřeží i ostrých horských štítů uvidíme jak na severním pobřeží, tak z úzké silničky č. 815.
4. den: Během dnešního dne budete mít možnost nafotit si nejkrásnější scenerie Lofot: zajedeme totiž do rybářských vesniček Nusfjord (UNESCO), Reine a Å. Kromě toulek mezi barevnými domky se vydáme i na turistickou vycházku s dostatečným převýšením pro pohledy na propojení krajiny s mořskou hladinou.
5. den: Během dne odplujeme trajektem z přístavu Moskenes na pevninu do přístavního města Bodø. Zastavíme se u Saltstraumen, nejsilnějších vodních vírů světa. Příroda široké oblasti kolem polárního kruhu je fascinující. Jednu z nejrozsáhlejších divočin Evropy chrání několik národních parků. Ubytujeme se zde proto na dvě noci. Čeká nás výlet na polární kruh a k ledovci, procházky v přírodě, možnost sběru hub a lesních plodů a také vynikající místní kuchyně. Večeře je v ceně zájezdu.
6. den: Snídaně. NP Junkerdal se díky specifickému mikroklimatu může chlubit poměrně teplým suchým létem a mimořádně bohatou květenou. V Junkerdalu stále žije kultura a tradice Sámů, původních obyvatel Laponska. Svá stáda zde pasou od 16. století až dodnes. Večeře je v ceně.
7. den: Snídaně. Výlet těsně nad polární kruh do NP Saltfjellet-Svartisen, kde se nachází jeden z největších evropských ledovců Svartisen (dříve až 369 km²). Zde přeplujeme lodičkou přes fjord Holandsfjorden a budeme pokračovat pěšky za pohledy na ledovcový splaz. Navečer přejedeme na ubytování do přístavního města Bodø. Večeře je v ceně.
8. den: po snídani odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenky Praha – Evenes a Bodo – Praha (s přestupy) vč. let. tax, dopravu podle termínu autobusem nebo 1-2 minivany, vnitrostátní trajekt, 4x ubytování v turistických hotelech (2 lůžkové pokoje s WC a sprchou), 4x snídaně, 3x večeře, 3x ubytování v apartmánech a chatách LUX (3 ložnice po 2 osobách, WC, sprcha, vybavená kuchyňka), průvodce, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč

Cena nezahrnuje

  • vstupné cca 500 NOK (včetně plavby přes fjord Holandsfjorden k ledovci Svartisen), výlet lodí do Trollfjordu: 3 100 Kč, (nutno objednat předem), další výše neuvedené služby
  • 1lůžkový pokoj (z toho 3x v rámci 2 – 3 pokojového rorbu/chatě; omezený počet pokojů): 8 000 Kč, vyhlídková plavba lodí (do Trollfjordu, min. počet 15 osob ): 3 100 Kč

Podobné zájezdy