Pohodový týden - Řecko - NP Vikos, kláštery Meteora a moře u proslulé Pargy - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Řecko - NP Vikos, kláštery Meteora a moře u proslulé Pargy
Pevninská část Řecka není pro turisty z Čech tolik známa, a přitom právě v pohoří Pindos leží ty největší poklady řecké přírody. Navštívíme nezapomenutelné kláštery v oblacích Meteora, divoký a neschůdný kraj Zagori, největší evropský kaňon Vikos a pro cizince neznámé hory oblasti Tzoumerka. Turisktiku a poznávání zakončíme relaxací u průzračně čistého moře, kde si dosyta užijeme místních restaurací a kaváren a bude čas i na typickou kávu frappé.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 11.09. - 18.09.24 středa - středa
Kód termínu 24VIK02285
Cena
37 490 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Prevezy, transfer do města IOANNINA, večeře.
2. den: přejezd do oblasti NP VIKOS, zastávky u kamenných mostů ZAGORI, poté přejezd do horské kamenné vesničky MONODENDRI a na vyhlídku OXIA, ze které jsou dechberoucí výhledy do největšího evropského kaňonu VIKOS, který dosahuje hloubky až 900 m. Následuje přejezd na další neopakovatelnou vyhlídku ve vesničce VIKOS. Pro zájemce možnost turistiky na "dno" kaňonu podél koryta řeky (stezka začíná ve vesnici Monodendri a končí v obci Vikos, kde vás vyzvedne i náš autobus).
3. den: po snídani přejezd do oblasti TZOUMERKA. Navštívíme největší kamennou vesnici v Řecku SYRRAKO, odtud nenáročný pěší výlet do sousední vesničky KALARITES. Přejezd k vodopádům KOUIASSA, u kterých se nalézá malebná kavárna otevřená v budově původního mlýna. Při odjezdu zastávka u kláštera HOLY KIPINAS vytesaného do skály. Po celou dnešní cestu vás budou provázet neopakovatelné výhledy na hory NP TZOUMERKA.
4. den: přejezd do oblasti TYMFI, prohlídka kamenných vesniček MIKRO a MEGALO PAPIGO, celodenní túra rozeklaným vápencovým masivem – náročnější výstup na krasovou planinu ASTRAKA pod stejnojmenným vrcholem, možnost občerstvení na horské chatě. Zdatnější dojdou až k jezírku DRAKOLIMNI. Pro méně zdatné turisty den strávený k okolí vesniček – např. SKALNÍ JEZÍRKA připravená ke koupání.
5. den: po snídani přejezd ke klášterům METEORA, které jsou vystavěny na nepřístupných skalních homolích a dříve se do nich mniši dostávali kladkami či po žebřících. Do vybraných klášterů i nahlédneme. Odpolední přejezd k moři do oblasti PARGA.
6. den: relaxace u moře nebo možnost návštěvy BENÁTSKÉHO HRADU v Parze, v jeho areálu je krásné posezení v kavárně s nezapomenutelným výhledem na místní ostrůvky. Fakultativně možnost lodního výletu na ostrovy PAXOS a ANTIPAXOS.
7. den: po snídani návštěva antických vykopávek NEKROMANTEIO. Poté budeme pokračovat do vesnice GLYKI. Odtud se vydáme po slavné stezce SKALA TZAVELENAS, která vede nad bájnou řekou nářků – ACHERON. Bude čas i na koupání a brodění proti proudu řeky do její soutěsky.
8. den: snídaně, odlet dle letového řádu zpět do Prahy.

Stravování: polopenze

7x snídaně, 7x večeře

Ubytování: hotel

7x ubytování v 3* hotelu - 4x v oblasti Ioannina, 3x centrálně umístěný hotel v Parze

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 9 500 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v hotelu se snídaní (4x v oblasti Ioannina, 3x v oblasti Parga), 7x večeře, výlety dle programu, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč

Podobné zájezdy