Pobyt pod Alpami - Kamnické Alpy a relaxace v termálech Dobrna - 2023 - CK Poznání
7denní zájezd
Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel *** ubytováníhotel *** autokarem dopravaautokarem
Pobyt pod Alpami - Kamnické Alpy a relaxace v termálech Dobrna
Již osvědčený zájezd nás zavede do jedinečných termálních lázní, které se nacházejí ve stejnojmenné obci v severní části Slovinska a jsou vzdálené 11 km od města Velenje. Skryté před severním větrem a otevřené jižnímu slunci nabízejí tolik slunečných dní jako nikde jinde ve Slovinsku. Malebná a čistá příroda ve spojení s mírným středohorským klimatem jsou ideální pro strávení klidné dovolené s poznáním tohoto kraje, samozřejmě, i s využitím termálních lázní. Dále okusíme turistiku v Logarské dolině, kde vstoupíme do světa alpské krasavice řeky Savinje, navštívíme květinovou zahradu, budeme se toulat po Malé Planině s krásnými výhledy atd. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté. Jsme ubytováni v ****hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté lázně nabízejí možnost využití vyhřívaných vnitřních či venkovních bazénů či whirlpoolu.

Poznámka: Svozy jsou pořádány od 4 osob!

Termíny a ceny

Termín 29.07. - 04.08.23 sobota - pátek
VYPRODÁNO, Garance odjezdu
Kód termínu 23KTP01970
Cena
16 390 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Slovinska.
2. den: příjezd do hotelu v DOBRNE (380 m), dopolední snídaně a ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m): od hotelu částečně po cestě zvané Loška trail kolem jezer až k sestavě památkových mlýnu - VOVKOV MLIN a PETAČEV MLIN, při zpáteční cestě možnost navštívit zříceninu hradu KAČNIK (514 m), zpět do hotelu, večeře.
3. den: snídaně, odjezd naším busem do LOGARSKÉ DOLINY (730 m). projdeme se směrem k pramenům řeky kolem vodopádů RINKA a PLESNIK (4 km), celé údolí je obklopeno věncem jedinečných hor Kamniško-savinjského pohoří. Zájemci vystoupí do sedla OKREŠELJ (1 396 m) - výhledy na Alpské vrcholy, náročnější trasa dle času k sedlu KAMNIŠKO (1 864 m) a zpět. Cestou do hotelu zastávka u kláštera a kostela v NAZARJE, koupání, večeře.
4. den: snídaně, odjezd do GOLTE (1 500 m). okružní cesta s nádhernými výhledy do okolí přes SMREKOVEC, cestou do hotelu ještě zastávka a návštěva zříceniny a farmy v ŠOSTAJNU, busem do hotelu, koupání, večeře.
5. den: snídaně, odjezd do VELENJENA na prohlídku hradu (historie okolí, sbírky z Afriky, které muzeu věnoval Čech F. V. Foit), návštěva květinového parku MOZIRSKI GAJ v MOZIRJE, odjezd busem do hotelu, koupání, večeře.
6. den: snídaně, odjezd do KAMNIK (850 m). výjezd lanovkou do ŠIMNOVCE (1 407 m), výstup na GRADIŠČE (1 668 m), odtud jen okruh po náhorní planině a zpět dolů k busu lanovkou, přejezd pro první skupinu busem do Volovljeku. Všichni odjezd na hotel, večeře.
7. den: snídaně, odjezd do ČR s večerním příjezdem.

Stravování: polopenze

Snídaně i večeře jsou velmi bohaté.

Ubytování: hotel ***

Jsme ubytováni v ****hotelu v pokojích s vlastním sociálním zařízením, sat. TV, telefonem. Snídaně i večeře jsou velmi bohaté lázně nabízejí možnost využití vyhřívaných vnitřních či venkovních bazénů či whirlpoolu.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do termálních bazénů a sauny, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 490 Kč

Podobné zájezdy