Pohodový týden - největší z Baleárů - báječná Mallorka - 2024/25 - CK Poznání
8denní zájezd
8Skupinaosob
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - největší z Baleárů - báječná Mallorka
Mallorka - největší z Baleárských ostrovů s hl. městem Palma de Mallorca, pyšnícím se mnoha památkami, nabízí neuvěřitelné krásy - od romantických pláží s palmami, přes úrodný kraj pomerančovníků, citronovníků, mandloní, olivovníků a fíkovníků ve vnitrozemí, až po členitá pohoří s borovými lesy i středověkými kláštery na západním a severním pobřeží. To vše po hlavní sezoně, kdy nás podzimní Středomoří, již nezatížené únavou tisíců turistů, oslovuje svými barvami, které pozvedají duši, a svými exotickými vůněmi, které oživují smysly. Pozadí k tomu všemu tvoří zeleň nových porostů, která se v mořské hladině mění na tyrkysovou a ta pak na obzoru přechází v intenzivní jarní modř nebeské klenby. Skupina max. 8 osob.
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 17.05. - 24.05.24 pátek - pátek
UZAVŘENO
Kód termínu 24AMT01872
Cena
37 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 02.09. - 09.09.24 pondělí - pondělí
průvodce: René Tomín
Kód termínu 24AMT01413
Cena
37 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 16.05. - 23.05.25 pátek - pátek
Kód termínu 25AMT01872
Cena
38 990 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Palmy de Mallorka, transfer do hotelu (5 noci na stejném místě), večeře.
2. den: výlet do přístavu SANT ELM, písčitá pláž s výhledem na ostrůvek Pantaleo, "túra krás" nad romantickou zátokou Basset s výhledy na opuštěný skalnatý ostrov DRAGONERU až k odlehlým terasovým zahradám kláštera trapistů, návrat do hotelu, večeře.
3. den: snídaně, výlet ke kartuziánskému klášteru VALLDEMOSSA v zeleném horském údolí, které se proslavilo zimním pobytem Frederika Chopina a George Sandové. Následuje klasická túra lesy zimních dubů a starých uhlířských osad s možností výstupu na vrchol TEIX (1 062 m). Odjezd na ubytování, večeře.
4. den: snídaně, relaxační den: pláže v okolí Palmy, popř. návštěva vodního ráje AQUALANDU v Arenalu nebo fakult. výlet do zátoky CALA PI s lehkou turistikou po pobřeží, návrat do hotelu, večeře.
5. den: snídaně, místním busem (MHD) na prohlídku hl. města PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU, jedna z nejkrásnějších ve Španělsku, palác ALMUDAINA, původně arabský Alcazar a sídlo maurských vezírů, Arabské lázně, tržnice aj. Odpoledne relax u moře či bazénu. Večeře.
6. den: snídaně, výlet k poutnímu klášteru LLUC s černou madonou zvanou LA MORENETA, horský výstup na jeden z nejvyšších vrcholů ostrova TOMIR (1 103 m), naskýtající pohled na Mallorku z ptačí perspektivy. Odjezd do hotelu, večeře (2 noci na stejném místě).
7. den: snídaně, výjezd na MIRADOR ES COLOMER s nádherným výhledem na skalnatý MYS FORMENTOR, a dále do historického městečka POLLENCA s templářským kostelem z 13. století. Kalvárie - výstup po 365 schodech ke kapličce, starý římský most či nedaleký klášter ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhledy. Odjezd na hotel, večeře.
8. den: odlet do ČR, v případě příznivého letového řádu ještě relax u moře.

Stravování: polopenze

polopenze

Ubytování: hotel

7x ubytování v 3* hotelu - 5x v oblasti El Arenal, 2x v oblasti Alcudia

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 900 Kč, transfery, 7x ubytování s polopenzí v ***hotelu, pobyt. taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • místní doprava mimo program, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč

Podobné zájezdy