USA - Mount Whitney - turistika pod královnou Sierra Nevady a v Údolí smrti - 2024/25 - CK Poznání
usa_mount whitney_shutterstock_498344269

USA - Mount Whitney - turistika pod královnou Sierra Nevady a v Údolí smrti

10denní zájezd
  Náročnost 3
snídaně stravasnídaně hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
USA - Mount Whitney - turistika pod královnou Sierra Nevady a v Údolí smrti
U CK Poznání již jste mnoho let zvyklí na to, že vám zprostředkováváme ty nejkrásnější světové vrcholy z jiného úhlu. Ne vždy je nutné být horolezcem, abyste si užili krásné zážitky z výstupu na nějaký velikán. Mnoho lidí se připravuje o vytoužené zážitky proto, že si myslí, že na něco turisticky nemají. My chceme ale i ty zdánlivě nedosažitelné cíle umožnit všem. Proto vám nyní představujeme Mount Whitney, nejvyšší vrchol pevninských Spojených států, který si s námi můžete vychutnat na tomto zájezdu. Cílem není vylézt až na špičku, cílem je projít si krajinu, ze které Mount Whitney vyrůstá a kterou je královna Sierra Nevady obklopena. Jako kontrast k horské krajině se jeví i národní park Údolí smrti, který rovněž navštívíme. To vše v klidu a pohodě, bez zbytečných přejezdů a vlastním tempem. Pojeďte si s námi vychutnat nejen jeden z nejkrásnějších horských terénů na světě, ale také nejníže položené místo Severní Ameriky.
Kamila
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 19.08. - 28.08.24 pondělí - středa
Kód termínu 24MWT02153
Cena
51 990 Kč
cena za 10 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR do USA. Ve večerních hodinách přistaneme ve městě hříchu a světel LAS VEGAS ve státě Nevada. Ubytování, v rámci času možnost procházky po THE STRIP - návštěva jednotlivých kasín a zábavných představení.
2. den: z Las Vegas přejedeme na nejteplejší místo na západní polokouli, do ÚDOLÍ SMRTI, kde zamíříme na vyhlídku ZABRISKIE POINT, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na zlatavě zbarvené údolí zerodované do podoby vln a různých záhybů. Budeme pokračovat pěšky mezi těmito vlnkami a pozorovat jednotlivé geologické vrstvy a staré zbytky těžebních šachet. Naším cílem je vrcholek MANLY BEACON, ze kterého budeme mít tuto nádheru jako na dlani (5,5 km, ↑↓100 m, 2 hod.). Poté zamíříme na silnici zvanou ARTIST’S DRIVE, která nás provede měsíční krajinou starou více než 3 miliony let. Zastavíme u Malířovy palety ARTIST’S PALETTE, kde si užijeme pohled na skalnaté, rozeklané duny zbarvené do různých perleťových barev. Den zakončíme v krajině zvrásněných solných plání BADWATER, které leží 86 m pod hladinou moře a jsou tak nejníže položených místem v Severní Americe. Přejezd na ubytování do BEATTY.
3. den: další turistický den v ÚDOLÍ SMRTI zahájíme ve městečku duchů RHYOLITE, kde si prohlédneme pár staveb, které tu ještě zůstali (banka, starý žalář, železniční depo). Vydáváme se dál vstříc novým, nevšedním zážitkům - dnes se budeme procházet po písečných dunách MESQUITE FLAT SAND DUNES a odpoledne prozkoumáme pestrobarevné skalní stěny kaňonu MOSAIC CANYON (5,6 km, ↑↓350 m, 3 hod.). Nakonec obejdeme obrovský 2000 let starý UBEHEBE KRÁTER a vedlejší LITTLE HEBE KRÁTER (3,5 km, ↑↓250 m, 1,5 hod.), po cestě budeme mít úžasné výhled do nitra obou kráterů. Návrat zpět do Beatty.
4. den: dnes se přesouváme směrem k SIERRA NEVADĚ a v cestě budeme mít unikátní borovicový les ANCIENT BRISTLECONE s jedněmi z nejstarších stromů na světě (některé jsou starší více než 400 let), které se vyznačují zajímavě zbarveným dřevem. Projdeme si zde některé stezky, například SCHULMAN GROVE, na které budeme procházet přímo mezi těmito skvosty (snadná cesta, bez převýšení). Z těchto míst se nám naskytnou rovněž úchvatné výhledy na SIERRU NEVADU. V pozdním odpoledni se již budeme pohybovat přímo pod štíty vysoké SIERRA NEVADY - čeká nás zahřívací turistika před velkým dnem v podobě okružní trasy kolem pohádkových Čokoládových jezer (CHOCOLATE LAKES) (12 km, ↑↓500 m, 5 hod.). Ubytování v BISHOPU, centru OWENS VALLEY.
5. den: v polovině zájezdu nastává zlatý hřeb programu, kdy se vydáme pod samotnou královnu Sierra Nevady - MOUNT WHITNEY (4 417 m), nejvyšší horu pevninských Spojených států amerických. Výchozím bodem pro nás bude WHITNEY PORTAL, odkud budeme klikatou stezkou stoupat až k jezeru LONE PINE (10,5 km, ↑↓550 m, 6 hod.) směrem k šedostříbrnému vrcholku žulové Mt. Whitney. Dnešní den bude doplněn i o další krátké zastávky, např. u oblouku MOBIUS ARCH s úžasnými výhledy na zasněžené vrcholky hor. Když se správně zadíváte skrz oblouk, budete mít Mt. Whitney obloukem přímo orámovanou. Zároveň se nacházíme na tzv. MOVIE FLAT ROAD, silnici, která hrála velkou roli v mnoha westernech. Na zpáteční cestě do Bishopu ještě zastavíme v MANZANARU, kde si prohlídneme zbytky tábora, který sloužil za 2. světové války jako tábor pro Američany japonského původy, které vláda považovala za hrozbu.
6. den: z impozantního OWENS VALLEY odjedeme do oblasti MAMMOTH LAKES s památníkem DEVIL’S POSTPILE (modrošedé čedičové sloupy dosahující výšky až 18 m), odtud se vydáme pěšky podél řeky San Joaquin až k vodopádům RAINBOW FALLS a dále k loukám RED’S MEADOW (10 km, ↑↓200 m, 4 hod.). Odpoledne si prohlédneme samotné horské letovisko MAMMOTH LAKES s vysokým vrcholem Mammoth Mountain (3 369 m) a ještě vystoupáme na PANORAMA DOME (1,5 km, ↑↓100 m, 1 hod.), odkud se nám naskytne dechberoucí výhled na hory i pod námi ležící jezera. U jezer TWIN LAKES se pak ještě zastavíme na fotku vodopádů TWIN FALLS. Návrat do Bishopu.
7. den: loučíme se s turistikou a se SIERROU NEVADOU, proto jsme pro vás vybrali závěrečnou pohodovou, ale delší půldenní trasu v oblasti SABRINA BASIN, při které si užijete dokonalé výhledy na vrcholy, alpínská jezera a pestrou květenu. Cílem dnešního výletu je jezero DONKEY LAKE (12,5 km, ↑↓550 m, 6 hod.). Zájemci se mohou v podvečer vydat na TUNGSTEN PEAK a pozorovat západ slunce (3,5 km, ↑↓400 m, 1,5 hod.).
8. den: přejezd zpět do Las Vegas, nákupy a poslední večer ve městě.
9. - 10. den: odlet a návrat do ČR.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Las Vegas vč. let. tax a poplatků v max. výši 24 000 Kč, doprava minivanem v rámci programu, 8x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (možnost příplatku za 2lůžkový pokoj), 8x snídaně, vstupné do NP, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné mimo NP a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj 7 500 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu do USA 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 000 Kč, do 85 000 Kč za 1 750 Kč