Termíny - přidat do oblíbených
05.06.21 - 12.06.2121ADL0113023 490 KčPřidat
10.07.21 - 17.07.2121ADL0113124 490 KčPřidat
04.09.21 - 11.09.2121ADL0113223 490 KčPřidat

Albánie - divukrásná perla Balkánu - letecky

letecky klimatizovaný autobus hotel polopenze

Albánie - divukrásná perla Balkánu


Úvod:

Zveme vás na mimořádnou kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu s ubytováním v komfortním hotelu na břehu Valonského zálivu uzavřeného na jedné straně prstenem albánských velehor se slovutným Llogarským průsmykem, na straně druhé téměř nepřístupným divokým poloostrovem Karaburun, který nezapře svůj název (turecky Karaburun - černý mys) a současně v dosažitelnosti všech významných lokalit, které bychom při našem pobytu v Albánii rozhodně neměli vynechat. Všechna slavná místa a významné památky budeme mít doslova „na dosah ruky“ a přitom se můžeme stále osvěžovat mořskou koupelí ve vodách romantického zálivu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR s jedním přestupem do Tirany, transfer na ubytování do hotelu.
 • 2. den: dopoledne koupání v moři, podvečerní VALONA (Vlorë) s překrásnou mešitou MURADIA, muzeem albánské nezávislosti, náměstí Vlajky, Památník nezávislosti. Možnost fakultativně (5 EUR) z Vlore taxi na hrad KANINE s panoramatickým výhledem na město (bude-li zpřístupněn klášter Zvernec na laguně, cena cca o 3 EUR vyšší).
 • 3. den: výlet do BERATU, města Tisíce a jednoho okna, návštěva horního „bílého města“ s desítkou byzantských kostelíků a slavným muzeem ikon malíře Onufriho a jeho školy, sestup do dolního Starého města s několika mešitami a do křesťanské čtvrti Gorica, odpoledne návštěva zachovalého pravoslavného kláštera ARDENICA na pahorcích středoalbánského kraje MYZEQUE, a nedalekých vykopávek antické lokality APOLLONIE s muzeem a středověkým klášterem Panny Marie.
 • 4. den: výlet místními mikrobusy (cca 20 EUR, naším autobusem ze smluvních důvodů nelze) po čarokrásném panoramatickém pobřeží albánské riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovou základnou (fotozastávka). Restaurant BORSH se zahradní restaurací postavenou nad vyvěrajícími prameny. Na zpáteční cestě pevnost Aliho Paši Tepelenského, krátká zastávka v romantické vesničce DHËRMI s řeckou menšinou a mnoha kostelíky umístěnými v malebné scenérii na svahu hor, zemní pyramidy, nekonečné olivové háje a kamenná vesnice HIMARË s troskami pevnosti a kostelíků. Návrat do hotelu.
 • 5. den: dopoledne přejezd na Albánskou riviéru k vesnici ILIAS a turistika podél kaňonu DJIPE ke stejnojmenné nádherné pláži (celková trasa 6 km, převýšení 260 m). Koupání v průzračném Ionském moři. Blízko pláže je jeskyně a linie klasických bunkrů. Cestou zpět možno jít přímo dnem kaňonu, či okolo monastýru sv. Theodora. Odpoledne při návratu návštěva antického areálu ORIKUM.
 • 6. den: zastávka v TEPELENE, rodiště Ali Paši Tepelenského, zdejší pevnost navštívil i lord Byron, přejezd do starobylé GJIROKASTRY (UNESCO), města bílých střech s majestátním hradem a překrásnými domy typické jihoalbánské architektury, rodný dům komunistického diktátora Envera Hoxhi, Určitě nevynecháme restauraci s vynikajícími žabími stehýnky za lidové ceny.
 • 7. den: fakultativní lodní výlet (cena dle počtu účastníků, cca 25-30 EUR) z Valony na poloostrov KARABURUN s malebnými odlehlými plážemi, plavba okolo jeskyně piráta HAXHI ALIU, skalní útes GRAMA, nebo na nově zpřístupněný ostrov SAZAN. V obou případech koupání na plážích neobydleného polostrova Karaburun. V případě nepříznivých podmínek pro uskutečnění lodního výletu možnost fakultativního výletu mikrobusem (cena cca 20-25 EUR, dle počtu zájemců) do archeologického areálu BUTRINT (UNESCO), nejrozsáhlejší antické lokality v Albánii.
 • 8. den: transfer na letiště v Tiraně, odlet do ČR s jedním přestupem.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Tirana vč. let. tax a poplatku max. 8 500 Kč, transfer z/na letiště, 7x ubytování v ****hotelu ve 2 lůžkových pokojích, 6x polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: výlety mikrobusy a lodí cca 55 EUR na osobu, vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1 lůžkový pokoj 2 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 280 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: 7x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji.
 • Umístění: Valona, Berat, Apollonie, Qepara, Dhërmi, Himäre, Gjirokastra, Butrint

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Balkán Balkán
Albánie Albánie
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Balkán - zájezdy
Albánie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist