Termíny - přidat do oblíbených
01.04.22 - 12.04.2222EKA0211049 990 KčPřidat
19.10.22 - 30.10.2222EKA0211149 990 KčPřidat

Egypt – Od pyramid až k Abú Simbel

letecky bus hotel 4* plná penze polopenze bazén Novinka Náročnost 1.5

Navštívíme nejkrásnější památky v nilském údolí * Projdeme si hlavní město Egypta Káhiru * Objevíme nekropoli v Gíze s pyramidami a sfingou * V ceně zájezdu je zahrnut přelet z Káhiry do Asuánu * Prohlédneme si chrámy v Luxoru a západní břeh Nilu s nekropolí egyptských panovníků * Úchvatný skalní chrám Abú Simbel * během okruhu je ubytování zajištěno v 4* hotelech s polopenzí, u moře v oblasti Marsa Alam v 5* hotelu s all inclusive


Úvod:

Země ležící na životadárné řece Nil, země faraonů a pyramid či místo, kde vznikla nejstarší starověká civilizace ve Středomoří, to vše je Egypt. Místní historie a architektura je opředena tajemstvím a mystikou, dodnes pyramidy fascinují a podněcují k různým teoriím o jejich stavbě a významu. Během našeho okruhu navštívíme nejvýznamnější archeologické lokality nilského údolí, které bylo svědkem tisíciletého vývoje egyptské civilizace a jejího úpadku. Projdeme se pulzujícím hlavním městem Káhirou a díky leteckému přesunu do Asuánu ušetříme čas, který bychom jinak strávili dlouhou cestou autobusem. Okruh zakončíme v oblíbeném letovisku Marsa Alam, kde se budete moci osvěžit v průzračně čistém moři a objevit místní bohatý podmořský život. Na místě vás bude během okruhu doprovázet česky mluvící průvodce a ubytováni budeme během okruhu v kvalitních 4* hotelech s polopenzí, u moře v 5* hotelu s all inclusive.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.04.22 - 12.04.22 22EKA02110 49 990 Kč Rezervovat
19.10.22 - 30.10.22 22EKA02111 49 990 Kč Rezervovat
20.10.21 - 31.10.21 21EKA02111 Uplynulý termín
07.04.21 - 18.04.21 21EKA02110 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: Odlet z ČR s přestupem do hlavního města Egypta – KÁHIRY. Transfer na ubytování, večeře.
 • 2. den: po snídani se vypravíme za poznáním nejznámějších památek starověkého Egypta, na GÍZSKOU NEKROPOLI. Obdivovat budeme nejen pověstmi opředenou SFINGU, ale také pyramidové komplexy tří velkých faraonů Egypta - CHUFUOVA, RÁCHEFOVA A MENKAUEROVA PYRAMIDA. Tato lokalita byla zařazena mezi Sedm divů světa a již od dávných dob udivuje a ohromuje turisty z celého světa. Po prohlídce se přesuneme jižně po PYRAMIDOVÝCH POLÍCH do archeologické lokality SAKKÁRA, která je na dohled od české egyptologické koncese v Abúsíru. Klenotem Sakkáry je STUPŇOVITÁ DŽOSEROVA PYRAMIDA, která byla první hrobkou tohoto pyramidového typu v Egyptě a jejím architektem byl slavný Imhotep. Transfer zpět na hotel v Káhiře, večeře.
 • 3. den: dopoledne se ještě budeme věnovat prohlídce hlavního města. Vynechat nemůžeme krásné EGYPTSKÉ MUZEUM V KÁHIŘE, které ukrývá tisíce artefaktů z doby starověkého Egypta, obdivovat budeme kolosální sochy, keramické výrobky i šperky. V podvečerních hodinách přejedeme na letiště a odletíme z Káhiry do ASUÁNU.
 • 4. den: po snídani se vydáme za poznáním města ASUÁN a jeho okolí. Vynechat nemůžeme ASUÁNSKOU PŘEHRADU nebo CHRÁM PHILAE zasvěcený bohyni Eset. Místní prostý život, kulturu a tradice budeme objevovat v jedné z okolních NÚBIJSKÝCH VESNIC. Pohostinnost místních obyvatel uchvátí vaši mysl i srdce. Neopakovatelným zážitkem je i PLAVBA NA FELUCE, tedy místní plachetnici, kterou se vydáme z Asuánu na ostrov ELEFANTINA. Nocleh v Asuánu.
 • 5. den: brzy ráno vyrazíme za poznáním dalšího z klenotů starověkého Egypta na území historické NÚBIE – ABÚ SIMBEL. V místní archeologické lokalitě se nachází dva skalní chrámy zapsané na seznam UNESCO – větší z chrámů byl vystavěn pro významného panovníka RAMESSE II. a při vstupu do chrámu vás budou pozorně sledovat pohledy čtyř sedících soch právě tohoto faraona. Vedle hlavního chrámu si prohlédneme menší skalní chrám věnovaný manželce panovníka, královně NEFERTARI. Oba chrámy museli být při stavbě Asuánské přehrady přesunuty ze svého původního místa o 65 m výše, pokud by se tak nestalo, chrámy by byly zatopeny a navždy ztraceny. Po prohlídce této lokality přejedeme zpět do Asuánu. Večeře, nocleh.
 • 6. den: po snídani nás čeká přejezd minibusem do LUXORU. Abychom den nestrávili pouze přesunem, zastavíme se i na dvou významných archeologických lokalitách. Jako první zastavíme u chrámu KOM OMBO, který byl zasvěcen bohům Sobekovi a Horovi. Chrám je postaven u břehů Nilu v místech, kde se v dávných dobách shromažďovali krokodýli. Další zastávka bude u krásného chrámu v EDFU, který je jeden z nejzachovalejších v Egyptě. Večeř příjezd do Luxoru, ubytování na hotelu.
 • 7. den: na prohlídku CHRÁMU V KARNAKU se vydáme brzy ráno, ještě než se do chrámu nahrnou davy turistů. Chrám byl centrem Amonova kultu a jedná se o nejrozsáhlejší chrámový komplex v Egyptě. Při vstupu do chrámu budete obdivovat alej sfing, která již od starověkých dob doprovází všechny návštěvníky přicházející do chrámu. Zároveň vás ohromí rozlehlost a monumentalita celého chrámu, ve Sloupové síni se budete procházet kolem 134 kolosálních sloupů dosahujících výšky 23 m. Po prohlídce budeme pokračovat po východním břehu řeky NIL až k LUXORSKÉMU CHRÁMU. V dávných dobách byly oba chrámy, jak Luxorský, tak chrám v Karnaku, propojeny 3 km dlouhou alejí sfing. Z pozdějších dob se přímo v Luxorském chrámu dochovala stavba mešity ABÚ EL-HAGGAG.
 • 8. den: dnešní den strávíme poznávání ZÁPADNÍHO BŘEHU NILU, kde se nachází pás nekropolí s hrobkami panovníků a s jejich zádušními chrámy. Nejdříve navštívíme ÚDOLÍ KRÁLŮ, které sloužilo jako pohřebiště faraonů a dalších mocných mužů Egypta. Vybrané hrobky si projdeme a budeme obdivovat ještě stále zachovalé živé barvy vnitřní výzdoby hrobek. Do dnešních dnů zde bylo archeology objeveno 62 skalních hrobů. Na západním břehu nemůžeme vynechat ani ZÁDUŠNÍ CHRÁM KRÁLOVNY HATŠEPSUT, která se jako jedna z mále žen stala panovnicí Egypta. Chrám je uzavřen mezi okolní skály, do kterých je i částečně zapuštěn. Poté se zastavíme u MEMNONOVÝCH KOLOSŮ, dvou sedících soch, které zpodobňují panovníka Amenhotepa III. Nocleh v Luxoru.
 • 9. den: po snídani se již vydáme na cestu naším minibusem směrem do známého turistického letoviska MARSA ALAM. Zdejší moře je jedno z nejkrásnějších a nejčistších v Egyptě a u velké části pobřeží se dá šnorchlovat. Ubytujeme se v 5* hotelu s all inclusive, kde zůstaneme až do odletu domů.
 • 10. den: odjezd do národní park WADI EL GEMAL, který se nachází cca 45 kilometrů jižně od města Marsa Alam. Wadi El Gemal je skutečně jedním z nejzajímavějších míst v Egyptě díky svému rozmanitému ekosystému a mnoha archeologickým lokalitám. Vychutnáme se i adrenalinovou jízdu v džípu přes písečné duny Východní pouště a panoramatické výhledy do krajiny. Toto údolí je také dodnes domovem beduínské komunity patřící ke kmeni Ababda. Nedaleko Wadi El Gamal se nacházejí smaragdové doly královny Kleopatry, kde se dodnes dochovaly některé pozůstatky ve formě chrámových ruin a důlních šachet. Traduje se, že smaragdy z této oblasti patřily k těm nejkrásnějším na celém světě. Výlet zakončíte lahodnou egyptskou večeří a vydáte se s průvodcem zpět do hotelu.
 • 11. den: odpočinek na hotelové pláži, šnorchlování u hotelu a relaxace v luxusním zázemí našeho hotelu s bohatým all inclusive.
 • 12. den: odlet dle letového řádu z Egypta do ČR.
 • Poznámka I: vstupní podmínky do destinace: negativní PCR test na Covid19 ne starší než 72h
 • Poznámka II: velikost skupiny: max. 20 osob
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Káhira a Marsa Alam/Hurghada - Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000 Kč, místní přelet Káhira – Asuán, 8x ubytování v 4* hotelu s polopení během okruhu, 3x ubytování v oblasti Marsa Alam v 5* s all inclusive, doprava a výlety pronajatým minivanem dle programu, informační materiály, česky mluvící vedoucí zájezdu (na klienty čeká v Egyptě).
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD, vstupy, ostatní stravu, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: jednolůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 540 Kč, do 80 000 Kč za 1 140 Kč.
 • Ubytování: 2x ubytování v 4* hotelu v Káhiře s polopenzí, 3x ubytování v 4* hotelu v Asuánu s polopenzí, 3x ubytování v 4* hotelu v Luxoru s polopenzí, 3x ubytování v 5* hotelu v Marsa Alam s all inclusive

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 540 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 1 140 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Egypt Egypt
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníhotel 4* a 5*
Stravapolopenze, all inclusive
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Egypt - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy