Termíny - přidat do oblíbených
13.11.20 - 29.11.2020FLL0148757 990 KčPřidat
03.01.21 - 19.01.2121FLL0149561 990 KčPřidat
22.01.21 - 07.02.2121FLL0148860 990 KčPřidat
16.04.21 - 02.05.2121FLL0148460 990 KčPřidat
14.11.21 - 30.11.2121FLL0148760 990 KčPřidat

Filipíny - za velrybími žraloky a plážemi Cebu, Panglaa, Boholu a Palawanu

Náročnost 1 letecky trajekt - lodní doprava hotel snidane

Tento zájezd vás zavedeme do samého srdce Filipín, na Visayské ostrovy, kde si zaplavete s přátelskými velrybími žraloky - největšími žraloky na světě. Dále uvidíte pověstné Čokoládové kopečky, navštívíte známé šnorchlovací destinace s pestrou nabídkou aktivit.


Úvod:

Tento zájezd vás zavedeme do samého srdce Filipín, na Visayské ostrovy, kde si zaplavete s přátelskými velrybími žraloky - největšími žraloky na světě. Jejich protiváhou budou tersiéři - nejmenší primáti této planety. Dále uvidíte pověstné Čokoládové kopečky, navštívíte známé šnorchlovací destinace s pestrou nabídkou aktivit. Filipíny pro milovníky ostrovní idylky zakusíte na zeleném ostrově Palawan, který byl zvolen nejlepším ostrovem planety hned několik let po sobě. Navštívíte nejdelší podzemní řeku patřící mezi 7 přírodních divů světa, uvidíte rostodivné skalní útvary a ostrůvky v El Nidu, váš zrak i osuška spočinou na bělostných plážích u křišťálových vod Jihočínského moře. Provází R. Duchková.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: přelet z ČR a následné ubytování v centru MANILY. Prohlídka skvostu španělské koloniální architektury „vesnice za zdmi“ INTRAMUROS s pevností St. Pedro a katedrálou Sv. Augustýna (UNESCO). Procházka čínskou čtvrtí s četnými restauracemi, obchody s čínskou tradiční medicínou a zlatnictvími. Prohlídka Rizal parku s večerním představením zpívající fontány.
 • 3. den: přelet z MANILY na ostrov CEBU a následný přesun do oblasti MOALBOAL. Relax na pláži, šnorchlování a západ slunce.
 • 4. den: procházka proti proudu řeky džunglí k vodopádům KAWASAN. Pro dobrodružnější povahy je tu možnost populární činnosti zvané canyoning (splavání kaňonu, sjíždění po kamenných klouzačkách, skoky do přírodních bazénků). Dále šnorchlování z pláže či fakultativně potápění v této oblasti, která je známá svým korálovým bohatstvím a pestrobarevným podmořským životem.
 • 5. den: brzy ráno se vydáme na druhou stranu ostrova za žraloky obrovskými tzv. velrybími. Tito desetimetroví jemní obři (jak se jim právem přezdívá) jsou největší parybou na světě. Jistě si je zamilujete, živí se stejně jako velryby filtrováním vody a plavou pouze rychlostí 5 km v hodině. Poté se lodí přesuneme na ostrov PANGLAO, kde se ubytujeme. Odpočinek na pláži, restaurace a noční život.
 • 6. den: celodenní výlet na sousední ostrov BOHOL, kde spatříme tarsiéry neboli nártouny - nejmenší primáty na světě s obrovskýma očima. Vyjdeme na jeden z unikátních ČOKOLÁDOVÝCH KOPEČKŮ za nezapomenutelnými výhledy. Také nás čeká plavba po řece LOBOK s obědem, zastávka u kostela BACLAYON, uvidíme krajty i motýlí farmu.
 • 7. den: volný program, lenošení na pláži, možnost šnorchlovacího výletu lodí na nedaleký korálový ostrůvek BALICASAG nebo výlet za delfíny či koupání v netopýří jeskyni HINAGDANAN.
 • 8. den: přesun do PUERTA PRINCESY, odkud se vydáme džunglí porostlou krajinou PALAWANU do skromné vesničky SABANG. Ubytování na pláži pod horami, relax a koupání.
 • 9. den: plavba po podzemní řece patřící mezi 7 přírodních divů světa, ústí jeskyně se nalézá u moře v džungli s bohatou faunou, vysoká šance vidět makaky či varany. Po návratu odpočinek na pláži, možnost jízdy na zipline vedoucí nad mořem či průzkumné plavby mangrovovými porosty.
 • 10. den: přejezd do PORT BARTONU s ubytováním na pláži. V této rybářské vesnici se ponoříme do božského klidu, vše tu má svůj čas, dokonce i hodiny kdy funguje elektrický proud.
 • 11. den: relax na nedalekých rajských ostrůvcích s bělostnými plážemi, šnorchlování v korálových zahradách, výprava za mořskými želvami.
 • 12. den: přejezd do EL NIDA, nebo-li "hnízda" - vstupní brány k věhlasným BACUITSKÝM OSTROVŮM. Pestrý noční život a škála restaurací, nechte si ugrilovat čerstvou rybu na kterou si ukážete přímo na pláži.
 • 13. den: plavba k blízkým BACUITSKÝM OSTRŮVKŮM s pitoreskními vápencovými útvary připomínajícími slavnou vietnamskou zátoku Ha Long. Modré laguny, korálové zahrady a bělostné pláže, na jedné z nich i poobědváme po filipínsku.
 • 14. den: volný den, fakultativně další plavba po ostrovech. Pokud zatoužíte být nerušeni, téměř prázdná 4 km dlouhá idilická pláž NACPAN je tu pro vás.
 • 15. den: návrat do PUERTO PRINCESA. Prohlídka muzea či místních trhů. Pobyt na Palawanu zakončíme společnou večeří ve filipínském stylu.
 • 16. den: přelet do MANILY. Dokončení prohlídky památek s možností nákupu tradičních předmětů z celých Filipín na jednom místě v několikapatrovém uměleckém obchodě Silahis. Na závěr pověstný noční život s karaoke.
 • 17. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Manila vč. let. tax a poplatků, vnitrostátní letenka Manila-Cebu, Cebu-Puerto Princessa, Puerto Princessa-Manila vč. let. tax a poplatků max. 22 000 Kč, transfery místní dopravou (vany, autobusy, jeepney, tricykl, lodě), plavba po nejdelší podzemní řece a vstup do jeskyně, celodenní lodní výlet na ostrovy u Port Bartonu a k Bacuitským ostrovům, 14x ubytování v turistických hotelech se snídaní, 2x oběd, 1x večeře, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy (mimo uvedené v Cena zahrnuje), bakšišné, canyoning a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 955 Kč, do 80 000 Kč za 2 555 Kč.
 • Umístění: Manila, Cebu, Panglao, Bohol, Palawan, Puerto Princesa, Port Barton, El Nido, Chocolate Hills

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 955 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 2 555 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 500 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Filipíny Filipíny
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel/penzion
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Filipíny - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jiřina Markovátermín: 17.3. - 2.4.2019

Dobrý den,
touto cestou vám chci poděkovat za perfektní dovolenou strávenou na Filipínách. Opravdu moc děkuji a chválím průvodkyni Růženku, díky ní...vše klapalo jak mělo.Máme spoustu krásných zážitků a za to vaší CK moc děkuji.
Marková Jiřina

TOPlist