Norsko - Losími a sobími stezkami do norských hor

Náročnost 2 letecky bus chatka turistika

Norsko letecky s lehkou a střední turistikou s poznáváním - ubytováním v chatkách s možností večeří

Úvod:

Nejkrásnější přírodní kouty Norska jsou navlečené jako korále kolem nejvyššího pohoří celé Skandinávie. Zdejší Národní park Jotunheimen s mnoha více jak dvoutisícovými štíty, ledovcová pole a jezera, divoké řeky, vodopády a hluboké borové lesy se těší na ty, kteří si za jejich krásou vyšlápnou při 3-7hodinových vycházkách a túrách. Podíváme se také do krásného lesnatého okolí divoké řeky Sjoa a na otevřenou krajinu u NP Rondane. Téměř celý program uskutečníme uprostřed panenské norské přírody téměř na konci civilizace, většinou bez davů turistů. Zavítáme i do proslulé oblasti fjordů. Úspěšný, pohodový letecký zájezd pro široké spektrum klientů, mj. pro turisty zvyklé na pohyb a delší túry v horách, nebo pro ty, kdo rádi relaxují při klidnější chůzi více o samotě. Turistická náročnost totiž nabízí možnost projít plánované trasy s průvodcem, nebo si udělat samostatný program bez průvodce s určením místa srazu a společným odjezdem autobusem na další program. V ceně zájezdu jsou snídaně. Doporučujeme však zakoupení místních večeří.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: večer odlet z Prahy na letiště Oslo Gardermoen. Pozdě večer přejezd podél největšího norského jezera Mjøsa (362 km²) na ubytování za Lillehammer.
 • 2. den: dopoledne nás čeká výstup na horu SKEIKAMPEN nebo individuální procházka v idylické norské přírodě. Odpoledne po bezpečnostní přestávce dopravce se přesuneme na místo 4denního pobytu, cestou nákup potravin. Večer možnost další vycházky přímo z místa ubytování.
 • 3. den: po snídani přejedeme k jezeru LEMONSJOEN, odkud se vydáme na přechod hřebene za výhledy na zajímavě zabarvené jezero Tesse. Přibližně 4hodinová trasa končí u horského hotelu Brimi, kde se lze občerstvit a kde bude čekat autobus s těmi, kteří se odsud vydali na samostatné toulky po oblasti. V případě dobrého počasí se cestou zpět zastavíme u peřejí divoké ledovcové řeky Sjoa v údolí Sjodalen.
 • 4. den: brzká snídaně. V dnešním dni nás čeká tzv. norská národní túra – přechod hřebenem BESSEGEN nad jezerem Gjende. Tato náročná celodenní túra v národním parku Jotunheimen je jedna z nejkrásnějších tras nejen v Norsku. Ráno doplujeme po jezeře GJENDE na chatu Memurubu, odkud se vydáme zpět přes hřeben Besseggen. Po náročném výstupu na vrchol VESTFJELLET budeme odměněni výhledy na vrcholy pohoří Jotunheimen, náhorní plošinu Valdresflya a na krásné ledovcové jezero Gjende. Sestup zpět končí u horské chaty Gjendesheim. Délka túry je asi 8 hodin. Méně zdatní mohou samostatně uskutečnit asi 5hodinovou túru z chaty Gjendesheim (tam a zpět stejná trasa) anebo na chatu Bessheim, kam pro ně přijede autobus.
 • 5. den: po předcházejícím náročném dni nás čeká výlet na okraj Národního parku RONDANE. Asi 4-5 hodin půjdeme malebnou bezlesou krajinou. Z horského střediska Høvringen dojdeme na chatu Peer Gynt Hytta a dále do rekreační oblasti Mysuseter. Navečer si můžeme dokoupit potraviny v městečku Otta.
 • 6. den: než dnes později odpoledne dosáhneme ramena fjordů, navštívíme v městečku LOM sloupový kostel a po výjezdu na nejvýše položenou norskou silnici SOGNEFJELLVEIEN s výhledy na štíty v NP Jotunheimen se vydáme na přibližně 4hodinovou túru v krajině vymodelované ustupujícím ledovcem. Kolem nejzazšího ramene dlouhého fjordu Sognefjorden přijedeme večer na ubytování.
 • 7. den: po snídani odjedeme na trajekt přes fjord a dále do městečka ØVRE ÅRDAL. Odsud se vydáme vstříc jednomu z nejvyšších norských vodopádů VETTIFOSSEN. Opět se tak budeme pohybovat na okraji NP Jotunheimen. Doba túry je asi 6-7 hodin – cca 13.5 km. K večeru návrat na místo ubytování.
 • 8. den: brzy ráno odjezd, přesun na letiště Gardermoen a navečer odlet do Prahy.
 • Poznámka I: Sled jednotlivých dní výše uvedeného programu může průvodce změnit, například na základě předpovědi počasí, vzhledem ke dni v týdnu, a z toho vyplývající otevírací doby obchodů, nebo podle předpokládaného počtu turistů v navštívených místech.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Oslo vč. let. tax, doprava podle velikosti skupiny autobusem nebo mikrobusem, místní trajekty, ubytování 4x ve dvoulůžkových pokojích hostelu (pokoje s 2lůžkovými nebo patrovými postelemi s vlastním WC a sprchou, včetně povlečení, v místě je velká společná kuchyň), 3x v chatách KEMP PLUS (2 pokoje po dvou osobách, 1x manželská postel, 1x palanda, vybavená kuchyňka pro přípravu večeří z vlastních surovin), vše s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha v pokoji – chatě) a povlečením, 6x snídaně (mimo 2. dne), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a jízdné 300 NOK (včetně plavby po jezeře Gjende) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 6x večeře (2 chody) 3 300 Kč (mimo 1. den), obsazení pokoje 3 osobami 3 500 Kč/os. (omezený počet). Příplatek za využití pokoje 1 osobou není možný.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
Ubytováníchatky v kempu
Stravavečeře
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist