Termíny - přidat do oblíbených
09.05.21 - 16.05.2121SHK0196431 990 KčPřidat
27.05.21 - 03.06.2121SHK0296632 990 KčPřidat
19.09.21 - 26.09.2121SHK0196533 390 KčPřidat

Pohodový týden - Soutěsky a moře Kréty

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Krétské kaňony- to není pouze slavná Samaria, ale také Tsikhlianá, Aradena, Rouvas a další. Kréta to jsou také nádherné zátoky a tak hory, například Diův trůn, hora Gingilos.

Úvod:

Kréta je největší z řeckých ostrovů. Je oblíbený pro své přírodní krásy, rozmanitou krajinu, kde turisté mohou obdivovat hluboce zaříznuté a divoké soutěsky, vysoké horské masívy, náhorní plošiny i nádherné památky, spojené zejména s jednou z nejstarších civilizací lidstva - minojskou kulturou. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří využívají nejen hlavní dálkovou evropskou trasu E4 vedoucí ze západního na východní pobřeží s odbočkami na jih ostrova, ale i ostatní značené cesty v horských masívech. Vydejte se s námi na cestu po tomto úžasném ostrově opředeném mytologickými pověstmi a objevujte nespoutanou přírodu soutěsek západní Kréty. Vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů, seznámíte se s minojskou civilizací i antickou i benátskou kulturou. Užijete si i odpočinku na písečných plážích a koupání v nádherném tyrkysovém moři. Ochutnáte nejen krétské speciality, ale i pověstnou rakiji.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Kréta - program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR na ostrov KRÉTA, přejezd na ubytování v HERAKLIONU.
 • 2. den: ráno prohlídka nejslavnějšího archeologického naleziště minojské civilizace KNÓSSOS známého i z mytologie, z pověstí o labyrintu Minotaurovi. Poté přejezd do jedné z nejhezčích vesniček na Krétě, ZAROS, známé i svými vodními mlýny a líhněmi pstruhů. Okolo jezera VOTAMOS stoupáme do divoké soutěsky ROUWAS až ke kraji náhorní plošiny MESSARA (dálková trasa E4). Překonáváme zajištěné pasáže s žebříky a lávkami, koryto potoka s tůňkami a kaskádami (při dostatku vody). Odpočineme si pod nádhernými platany blízko poutního místa s kaplí Agios Ioannis a vrátíme se zpět rozeklanými skalisky do vesničky Zaros. Přejezd do hotelu v oblasti CHANIE.
 • 3. den: přejezd do XYLOSKALÓ, na náhorní plošinu OMALOS, odtud pěší túra národním parkem, nejznámější krétskou soutěskou SAMARIÍ (dálková trasa E4). Dobrá, zabezpečená cesta vede většinou stínem s mnoha prameny s pitnou vodou do vesničky Agia Roumeli, pak lodí podél pobřeží do HÓRA SFAKION nebo SOUGIA (dle jízdního řádu), odtud zpět busem na ubytování.
 • 4. den: odpočinkový den, dopoledne krátký trek impozantní soutěskou TSIKHLIANÁ, od městečka Sirikári k dórské pevnosti POLIRINIA s úžasnými panoramatickými výhledy na Bílé hory i na pobřeží. Odpoledne koupání v moři.
 • 5. den: přejezd na náhorní plošinu OMALOS, odtud výstup na GINGILOS vysoký 2 080 m n. m. a nazývaný Trůn boha Dia, variantně do sedla pod vrchol - 1850 m n. m. Na celé cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny včetně pohledů do soutěsky Samaria. Uvidíme bizarní tvary pokroucených cypřišů ošlehaných větrem, i mohutné skály, projdeme i skalní bránou. Stejnou cestou se vracíme zpět. Nádherná alpská túra v přehledném terénu BÍLÝCH HOR (Lefka Óri). V podvečer koupání v moři.
 • 6. den: dnes se vydáme na celodenní výlet na jižní pobřeží, z vesnice ANÓPOLIS sestup nad městečko LOUTRO na pobřeží až ke kapli s restaurací a nádhernou pláží v blízkosti zátoky MÁRMARA obklopené bílými skalami. Pobřežní stezka je součástí dálkové trasy E4. Po odpočinku průchod soutěskou ARADENA k mostu na konci soutěsky s třemi lehkými lezeckými partiemi. Odjezd zpět na ubytování.
 • 7. den: dopoledne procházka starým městem a přístavem v CHANII s kouzelnou středověkou atmosférou úzkých uliček, benátskou pevností, spoustou hospůdek a pestrobarevnou tržnicí. Odpoledne relax u moře.
 • 8. den: odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 8 500 Kč, 7x nocleh v hotelu s polopenzí, transfer z a na letiště, místní transfery dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: místní doprava mimo program, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: 1x nocleh v oblasti Heraklionu, 6x ubytování v oblasti Chanie

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 400 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 400 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
Hodnocení zájezdu

Kréta
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řecko Řecko
Kréta Kréta
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Řecko - zájezdy
Kréta - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Monika Brucknerovátermín: 10.9. - 17.9.2017

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat vaší průvodkyni Janě Trepkové, se kterou jsme strávili krásný týden na Krétě, za vynikající služby. Její profesionální ale i milý přístup nám umožnil prožít nádhernou dovolenou na Krétě, na kterou budu dlouho vzpomínat.
Prosím o příležitostné předání mého poděkovaní Janě Trepkové.

Přeji hezký den a jsem s pozdravem,

Monika Brucknerová

Roman a Jaroslava Buškovitermín: 13.5. - 20.5.2017

Dobrý den paní Sedmíková,
zúčastnili jsme se s manželem zájezdu na Krétu v termínu 13. – 20.5. Byli jsme velmi rádi, že se uvolnilo jedno místo v zájezdu a my jsme mohli se skupinou odletět. Zájezd se nám velmi líbil. Pestrý program, perfektní ubytování a milá paní průvodkyně. Chtěli bychom Vaší cestovní kanceláři poděkovat za práci průvodkyně Evy Červené. Její optimismus, zodpovědný přístup a připravenost byli také tím, co mělo vliv na naši naprostou spokojenost s celým zájezdem.
S přáním pohodových dní

Romana a Jaroslav Buškovi

Podobné zájezdy