Termíny - přidat do oblíbených
03.06.22 - 17.06.2222CUR0147461 990 KčPřidat
03.07.22 - 17.07.2222CUR0126464 990 KčPřidat
08.08.22 - 22.08.2222CUR0147564 990 KčPřidat
02.09.22 - 16.09.2222CUR0147361 990 KčPřidat

USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta zemí kovbojů a indiánů s lehkou turistikou

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus hotel turistika

Zájezd na americký Středozápad, který je zaměřený na maximální poznání, procházky a turistiku, ne na zdlouhavé ježdění autem a prohlížení krajiny jen z auta. Po celou dobu zájezdu je s vámi zkušený průvodce. V ceně ubytování ve 4lůžkových pokojích (vhodné zejména pro jednotlivce nebo rodiny s dětmi), za příplatek lze zajistit soukromí ve 2lůžkových pokojích. Středozápad vám nabídne přehlídku jedněch z nejkrásnějších amerických parků, dlouhé osamělé silnice, na kterých budete mlčky obdivovat okolní krajinu. Setkáte se s unikátními zvířaty, budete stát na hraně Grand Canyonu a v neuvěřitelně krásně tvarovaném kaňonu Antelope Canyon (vstup již v ceně), v Aspenu poznáte, kde lyžují hvězdy. Během zájezdu poznáte horskou krajinu i vyprahlé pouště. Vstupy do národních parků již v ceně!


Úvod:

Vždy jste toužili zažít atmosféru Divokého Západu nebo se stát přímo jedním z aktérů některého westernu? Zatím se vám to nepovedlo? Nevadí. Věřte tomu, že pokud se s námi vydáte na cestu, kterou vám popíšeme v následujících řádcích, budete si jako skutečná hvězda připadat. Je možné, že vás občas přepadne pocit, že se procházíte mezi kulisami, to kvůli tomu, že vás v naprosto opuštěné, ploché prérii najednou překvapí do obrovské výšky vyrůstající monument. Navštívíme oblast, kde se nachází ty nejlepší národní parky v Americe, budeme putovat místy, kde budeme žasnout nad tím, co všechno příroda stvořila. A i když žijeme v 21. století, na některých místech, tam, kde stále zůstali indiánské kmeny, platí jiná pravidla, jiné zákony, kterými se musíme řídit. Láká vás myšlenka se projet po Route 66, tzv. Matce všech silnic? Tak vyrazte s námi do zemí kovbojů a indiánů, pojďte si vyslechnout příběh místních, jejichž předci, stateční pionýři, neváhali nasadit život při cestě za lepšími zítřky, když procházeli kaňony a drsnými pláněmi, aby založili své osady. Provází Jiří Ježek v červnu, Tomáš Hrnčíř v srpnu a Marek Bejr v září.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
03.06.22 - 17.06.22 22CUR01474 61 990 Kč Rezervovat
03.07.22 - 17.07.22 22CUR01264 64 990 Kč Rezervovat
08.08.22 - 22.08.22 22CUR01475 64 990 Kč Rezervovat
02.09.22 - 16.09.22 22CUR01473 61 990 Kč Rezervovat
01.09.21 - 15.09.21 21CUR01473 Uplynulý termín
07.08.21 - 21.08.21 21CUR01475 Uplynulý termín
02.06.21 - 16.06.21 21CUR01474 Uplynulý termín
01.09.20 - 15.09.20 20CUR01473 Uplynulý termín
08.08.20 - 22.08.20 20CUR01475 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet do DENVERU, hl. města Colorada, které je vstupní branou do Skalistých hor. Přejezd na ubytování.
 • 2. den: nad městečkem GOLDEN, na Lookout Mountain, navštívíme památník a místo posledního odpočinku Buffalo Billa, známého propagátora Západu. Poté se přesuneme do NP ROCKY MOUNTAIN (SKALISTÉ HORY), kterému dominují vysoké stromy, ale také krásná květena horských luk. Není výjimkou, že se zde setkáte s losy, jeleny, ale třeba i s medvědy. Projdeme se kolem jezera Bear Lake a dojdeme k vodopádům Alberta Falls. Celý park poznáme ze silnice Trail Ridge Road, nejvýše položené silnice v USA s nezapomenutelnými výhledy.
 • 3. den: přes nejvýše položené městečko v USA, LEADVILLE, s pozoruhodnou železniční stanicí a výhledem na horu Mt. Elbert (4 402 m) se dostaneme do známého lyžařského letoviska ASPENU. Cestou dál budeme pozorovat, jak se nám krajina mění před očima, začnou se nám zjevovat červené skály NÁRODNÍHO PAMÁTNÍKU COLORADO se skalními jehlami, oblouky a stolovými horami. My si tuto polopouštní krajinu projdeme a vyfotíme.
 • 4. den: ve státě Utah začneme prohlídku parkem, který je zároveň utažským symbolem. NP ARCHES projedeme až na úplný konec, kde se vydáme stezkou k oblouku Landscape Arch, který je se svou délkou 91 m nejdelším přírodním mostem na světě. Nejvíce vás však asi nadchne 15,8 m vysoký, nejslavnější, samostatně stojící oblouk Delicate Arch, i samotná cesta k němu. Na cestě zpět si prohlédneme petroglyfy a pak se již vydáme na území pozoruhodných kaňonů zvané NP CANYONLANDS. Rozměrnost tohoto území si nejlépe uvědomíme z vyhlídky Grand View Point Overlook. Sousedící státní park DEAD HORSE POINT se nenechá nijak zahanbit, Vyhlídku u Mrtvého koně na meandrující řeku Colorado si prostě zamilujete.
 • 5. den: odjezd do NP CAPITOL REEF s pestrobarevnými skalními věžemi v divoké pouštní krajině. Téměř opuštěnou cestou Cathedral Way dojedeme k opravdovým skvostům přírody, věžím Temple of the Sun, Temple of the Moon a ke Skleněné hoře. Srdcem parku je bývalá mormonská osada FRUITA, která je jakousi zelenou oázou ve vyprahlé poušti. Vyhlídková trasa se táhne podél obor se zvěří, ovocných stromů a bývalých dřevěných domků a odsud se vychází na jednotlivé stezky, my vyrazíme na krátkou cestu soutěskou.
 • 6. den: do NP BRYCE CANYON vede cesta příjemným lesem, takže ani nečekáte to, co se náhle zjeví, před vašimi zraky. První pohled na Bryce Canyon je nepochopitelný. Bryce Canyon je skutečná perla mezi parky. Obrovské rudé skalní útvary, přírodní amfiteátry a geniální pěší stezky. Vybíráme stezku Navajo Loop Trail, která vede přes soutěsku Wall Street, pak kolem elegantních útvarů hoodo po stezce Queen’s Garden až na Sunrise Point. K večeru odjezd do neméně zajímavého NP ZION, světa kaňonů a říčky Virgin, která protéká celým parkem.
 • 7. den: celodenní prohlídka NP Zion: pro zájemce dopolední výstup (tam i zpět 3-4 hod. pěšky) na vyhlídku Angel’s Landing, která vám umožní zasloužený 360° výhled na celý kaňon. Ostatní jen nenáročná trasa ke skupině jezírek Emerald Pools. Odpoledne společná procházka vodní soutěskou The Narrows s vodopády Mystery Falls.
 • 8. den: odjezd do Arizony, na severní stranu GRAND CANYONU, kde můžeme zahlédnout i stáda bizonů. Pěší procházka k Bright Angel Pointu, kde se můžete podívat do kaňonu a na stolové hory. Vyhlídková silnice Cape Royal Road nám umožní projít se k jezeru Greenland. Vyhlídka Vista Encantada nám poskytne jiný pohled, uvidíme až k útesům Vermilion Cliffs a rezervaci kmene Hopiů a Navahů.
 • 9. den: přes most Navajo Bridge dorazíme na území indiánského kmene Navajo. Ohromí nás světoznámá vyhlídka na oblouk řeky Colorado - HORSESHOE BEND a souhra červených skal a slunečního svitu v ANTELOPE CANYONU. Poté si prohlédneme jezero LAKE POWELL s megalomanskou přehradou GLEN CANYON DAM. Na cestě ke slavné silnici „Mother Road“ - ROUTE 66 se zastavíme na prohlídku lávového království v NÁRODNÍM PAMÁTNÍKU SUNSET CRATER VOLCANO. Večer strávíme ve stylové hospůdce na Route 66 ve WILLIAMSU, jehož největší atrakcí je železnice do Grand Canyonu.
 • 10. den: vyrážíme do NP PETRIFIED FOREST (ZKAMENĚLÝ LES). Nenechte se zmást, i když čtete v názvu les, nerostou tu žádné stromy! Původní dřevo nahradily barevné krystaly křemene, které se výrazně lesknou, a kolem vás jsou rozházené kusy zkamenělých stromů nebo zkamenělé písečné duny, což vyvolává v člověku pocit, že je mimo planetu Zemi. Potom odjedeme do indiánské země v severovýchodní části Arizony, do oblasti NÁRODNÍHO PAMÁTNÍKU CANYON DE CHELLY.
 • 11. den: prohlídka CANYONU DE CHELLY, který je tvořen pískovcovými stěnami o výšce 300 m. Podél hrany kaňonu se vydáme k místu White House Overlook, odkud si můžete vyfotit zříceniny Bílého domu. Přejezd do symbolu filmů o Divokém Západu - MONUMENT VALLEY (ÚDOLÍ MONUMENTŮ). Na okružní cestě uvidíme mnoho ze zmíněných monumentů, ale zřejmě nejfotografovanější je tzv. Rukavice zvedající se do výšky 300 m. Pokud se chcete cítit jako třeba Clint Eastwood, můžete se tu nechat vyfotit na koni nebo se na něm i projet.
 • 12. den: návrat zpět do Colorada, do tzv. Čtyřmezí (Four Corners), kde spolu sousedí čtyři státy USA - Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Prohlídka unikátního NP MESA VERDE, kde uvidíme nejzachovalejší zbytky staveb Pueblánských předků z období kolem r. 1200. Mezi ty největší a nejzajímavější patří stavby skryté pod útesem, např. Cliff Palace nebo Balcony House (vstupné se platí zvlášť, cca 5 USD/os.). Jedno z těchto unikátních míst navštívíme spolu s místním rangerem. Z Mesa Verde se přesuneme do DURANGA, kde si prohlédneme nádraží s vlastím muzeem a, když budete mít štěstí, uvidíme přijíždět i parní lokomotivu po úzkokolejné železnici. Následuje procházka malebným městečkem s řadou zajímavých historických budov.
 • 13. den: dnešní den se ocitneme v krajině písečných dun - NP GREAT SAND DUNES. Projdeme se potokem Medano Creek, vylezeme na některou z dun a budeme mít neopakovatelný výhled do krajiny. Dojedeme zpět do Denveru. Projdeme si 16. ulici, které je pěší zónou města a na jejím konci stojí nejdůležitější coloradská budova - Státní kapitol, ze kterého se naskýtá úžasný výhled na hory. Krátce si odpočineme v Civic Center Parku, který leží hned před kapitolem. Večer je možný strávit v příjemném místním minipivovaru u pravé americké večeře.
 • 14. - 15. den: dle letového řádu odlet domů, případně poslední nákupy, dokončení prohlídky Denveru.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Denver vč. let. tax a poplatků v max. výši 20 000 Kč, pronájem minivanu vč. paliva, místních poplatků a parkovného, vstupné do národních parků, vstupenka do Antelope Canyonu, 13x ubytování v turistických hotelech a motelech ve 4lůžkových pokojích (v některých snídaně a využití bazénu v ceně), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné mimo národní parky a indiánská území, registrace ESTA ke vstupu na území USA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj 7 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 900 Kč, do 80 000 Kč za 1 500 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA (orientační cena z r. 2020 je 450 Kč).

Příplatky a slevy


 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 500 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Monika a Oldřich Bönischovitermín: 3.8. - 17.8.2019

Dobrý den,
v srpnu jsme se s manželem vrátili ze zájezdu po USA-Colorado, Utah, Arizona. Celý program byl perfektně připravený.
Skvělý průvodce Pavel Pšeja ví snad úplně všechno. Děkujeme také za bezpečnou jízdu výbornému řidiči a baviči Karlu Strůnovi. Amerika v nás zanechala nezapomenutelné zážitky. Moc děkujeme a už přemýšlíme, kam s vaší CK příšt rok.
Monika a Olda Bönischovi

Věra Souškovátermín: 3.8. - 17.8.2019

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně sestavený program, vstřícnost, laskavost a bezpečnou jízdu průvodců Pavla Pšeji a Karla Struny na zájezdu USA - Colorado, Utah, Arizona - cesta zemí kovbojů a indiánů, z kterého jsme se v sobotu 17.8. vrátili. Věra Soušková

Iva Mašíčkovátermín: 1.6. - 15.6.2018

Milá CK Poznání,

právě jsem se vrátila ze zájezdu do USA – Colorado-Utah-Arizona 1.6. – 15.6., kde nás doprovázeli dva průvodci – Jirka Ježek a Pavel Pšeja. Bohužel jsem zapomněla za sebe a pana Lišku odevzdat formuláře, které měly zájezd hodnotit. Za to se omlouvám a posílám aspoň několik poznámek touto cestou, protože z vlastního zaměstnání rozumím důležitosti zpětné vazby. Zájezd se nám moc líbil, měl skvělý a nabitý program. Byl orientovaný především na národní parky, ale celkově zapůsobil velkou rozmanitostí. Všechny túry/procházky/ vyhlídky/města díky tomu nesplývají, ale dávají dohromady skvělý zážitek amerického západu. Na cestě nás doprovázeli dva skvělí průvodci, kteří se velmi dobře doplňovali svým jedinečným přístupem. Oba úžasní řidiči, které nic nezaskočí a kteří organizačně zvládají každou situaci.
Jirka je navíc nekonečným zdrojem různých zábavných a zajímavých historek ze svého cestování, které budou určitě všechny inspirovat pro další cesty. Nabíjí atmosféru kolem sebe energií a humorem, což se rozhodně hodí při túrách i dlouhých přejezdech, které navíc zpříjemňoval výběrem hudby, která rozhodně zapůsobila a splnila svůj účel.
Pavel vyniká až nadpřirozenou schopností být ve správný čas na správném místě a vždy ochotně pomoct, upozornit a poradit s trpělivou laskavostí jemu vlastní. Za jeho vřelý přístup k lidem a poutavé výklady o historii nebo zajímavostech jsme maximálně vděční a chceme poděkovat.

Tímto chci i Vaší kanceláři celkové poděkovat za krásný zážitek z této cesty a určitě se těším na další zájezdy.

Krásný den a hodně spokojených klientů přeje

Iva Mašíčková

Herelovitermín: 1.6. - 15.6.2018

Dobrý den,
děkujeme CK Poznání za krásnou červnovou dovolenou v Americe, Jiřímu Ježkovi a Pavlu Pšejovi za profesionální průvodcovský servis. Oběma přejeme hodně dalších úspěšných zájezdů a splnění (nejen) cestovatelských přání.
Herelovi

Zdeňka a Andrzej Balcarovitermín: 1.6. - 15.6.2018

Dobrý den,

chtěli bychom ještě jednou poděkovat Jirkovi Ježkovi za perfektní provázení zájezdem Colorado-Utah-Arizona, ze kterého jsme se právě v pátek vrátili!!! Je to již druhý zájezd, který jsme s ním absolvovali (první byl Irsko před 2 lety) a byli jsme moc spokojeni jak s programem, tak s tím, jak se o nás staral.

Takže ještě jednou díky a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků a úspěšných cest po celém světě!

Ivona Formánkovátermín: 1.6. - 15.6.2018

Paní Houhová,

chtěla bych poděkovat vaší CK a průvodcům Jiřímu Ježkovi a Pavlu Pšejovi za nádhernou dovolenou, kterou jsem strávila v Coloradu, Utahu a Arizoně ve dnech 1.6.- 15.6.

Program zájezdu naprosto splnil má očekávání a průvodci odvedli profesionální práci, jejich přístup k nám klientům byl velice vstřícný a celou dobu se snažili o to, abychom si zájezd užili. Obdivuji jejich nasazení a znalosti.

Těším se, že s vaší CK pojedu v příštím roce znovu.

S pozdravem

I. Formánková

Arno Ševčíktermín: 27.7. - 10.8.2017

Ahoj Kamilo,

posílám pozdrav z Opavy.
Ještě jednou díky moc za hezké zážitky, které nám připravila dovolená s Poznáním v USA a na kterých máte s Pavlem velkou zásluhu. Sešla se tam vcelku dobrá parta a díky Vašemu profesionálnímu vedení, umění občasné nutné improvizace, schopnosti rychle řešit případné nastalé problémy a znalosti místních poměrů, jsme si to opravdu užili. Je vidět, že už máte hodně odježděno a Vaše zkušenosti jsou velké. Program byl naplněný do poslední minuty, někdy až hektický, ale tak to při těch velkých vzdálenostech musí být. Navíc náštěva Vegas, která byla také zajímavou zkušeností. Za nás tedy určitě jednička.

Pokud bych měl něco změnit, tak snad jen ubytování v St.Georges (2 noci), kde nám prostředí nepřipadalo příliš čisté. Chápu ale, že aby se člověk vešel do rozpočtu, musí někde ubrat a jinde je ubytování třeba zase nadstandardní. Taky možnosti ubytování asi nejsou všude stejné a ne vždy je z čeho vybírat. Ale to je jen malý námět k zamyšlení.

V příloze posílám pár fotek.
Ještě jednou díky za hezkou dovolenou, přeju spoustu dalších hezkých cest Tobě i Pavlovi, úspěchy v práci i obyčejném žití a hlavně ze všech cest zážitky jen hezké a hlavně šťastné návraty.

Podobné zájezdy