Termíny - přidat do oblíbených
25.04.21 - 04.05.2121NWA0166148 990 KčPřidat
22.08.21 - 31.08.2121NWA0166251 990 KčPřidat
21.09.21 - 30.09.2121NWA0163048 990 KčPřidat

USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně

vlak letecky klimatizovaný autobus hotel 3* snidane TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Poznávací zájezd s ubytováním do hotelu na dosah ruky všem památkám (v New Yorku se snídaní). Během tohoto zájezdu zažijete jízdu americkým vlakem do Washingtonu. Živou metropoli, která nikdy nespí, si užijete v New Yorku, Washington vás přivítá svým klidem a zelení, ve Philadelphii se přenesete do historie, kdy se formovala v USA demokracie.


Úvod:

Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Nikdy vás neomrzí a vždy budete mít důvod, proč se sem vracet. My vám nabízíme možnost započít svůj americký sen na východním pobřeží. A ani ti, kteří tyto končiny již navštívili, se jistě nebudou nudit. Většina zájezdu je věnována nejlákavějšímu městu světa - New York City, které si podrobně prohlédneme. Do Philadelphie, původního hlavního města Spojených států na břehu řeky Delaware, si zajedeme odpočinout od rušného města, které nikdy nespí, a přesvědčíme se, že toto město je opravdu „městem bratrské lásky“, jelikož je jedno z nejvíce etnicky smíšených měst v USA. A dva dny se budeme seznamovat s městem, kde se formovala historie celých Spojených států, s Washingtonem. Provází Pavel Pšeja v srpnu a Jiří Ježek v září.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

USA - program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do NEW YORKU, transfer do hotelu, nocleh.
 • 2. den: snídaně, prohlídku začneme v srdci Manhattanu, v Midtownu. Spatříme záři neonů na TIMES SQUARE, naše kroky povedou k BRYANT PARKU, kde stojí New York Public Library, největší knihovna v NY. Budeme procházet mezi mrakodrapy, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL a u ROCKEFFELEROVA CENTRA. Prohlídka pokračuje na na 5. Avenue, naskytne se nám možnost nahlédnout do katedrály ST PATRICK’S CATHEDRAL i do Trump Toweru. Individuální volno, procházka v CENTRAL PARKU , možnost prohlídky MUZEA MODERNÍHO UMĚNÍ (MoMa). Poté se vydáme na Park Avenue s byzantským kostelem ST BARTHOLOMEW’S CHURCH. Den zakončíme na nádraží GRAND CENTRAL STATION a neopomineme ani CHRYSLER BUILDING, jednu z nejkrásnějších staveb na Manhattanu, která se nachází hned vedle nádraží. Návrat do hotelu.
 • 3. den: po snídani vyrazíme do Downtownu, trajekt nás zaveze na Ostrov svobody se SOCHOU LADY LIBERTY. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace. Přesuneme se do FINANCIAL DISTRICTU s původními uličkami a kostely. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial, kde byl George Washington vyhlášen prezidentem, kolem nás se budou míhat finančníci z Newyorské burzy a také se podíváme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25 dolarůl. S indiánskou historií se můžete seznámit v NÁRODNÍM MUZEU AMERICKÝCH INDIÁNŮ. A nyní se dostáváme k místu k WORLD TRADE CENTRU, kterému vévodí nová věž Freedom Tower a další mrakodrapy. Na památku teroristického útoku z 11. září 2001 zde byl postaven památník 9/11 Memorial. Poté zamíříme na nejfotografovanější most přes East River - BROOKLYNSKÝ MOST, ze kterého se naskýtá krásný výhled na historickou čtvrť South Street na východní straně Downtownu, kde kotví několik renovovaných lodí a plachetnic. Přejdeme most a ocitneme se ve čtvrti DUMBO v Brooklynu, kde si odpočineme v parku mezi Brooklynským a Manhattanským mostem. Pak se vrátíme zpět na Manhattan, k CIVIC CENTRU, kde se nachází radnice a nejstarší mrakodrap Spojených států z r. 1913 - Woolworth Building. Zamíříme do trochu jiného světa, kterým prochází ústřední ulice Mott Street, a to do ČÍNSKÉ ČTVRTI, kde se můžeme zastavit v čajovně v obležení místních přátelských obyvatel.
 • 4. den: snídaně, lanovkou ROOSEVELT ISLAND TRAM se dostaneme na ostrov Roosevelt Island na řece East River. Následuje dopolední výhled z vyhlídky TOP OF THE ROCK na střeše Rockeffelerova centra. Zamíříme na náměstí UNION SQUARE s množstvím obchodů a butiků. Na 20. ulici se zastavíme před rodným domem prezidenta Theodora Roosevelta, o pár bloků dál nás ohromí elegantní stavba FLATIRON BUILDING ( „žehlička“). Přesuneme se do GARMENT DISTRICTU se slavnou budovou EMPIRE STATE BUILDING a zamíříme na HERALD SQUARE s největším obchodním domem na světě Macy’s. Zde si dáme volno na nákupy či vyfocení slavné MADISON SQUARE GARDEN, kde sídlí hokejový tým Rangers nebo basketbalové týmy Knicks a Liberty. V případě zájmu možnost obědu v místní vynikající japonské restauraci, kde ochutnáte nejlepší sushi a mořské plody či ostatní pochoutky asijské kuchyně za příznivou cenu. Kdo bude chtít, vrátí se na hotel, kde si odpočine, aby načerpal síly na večerní návrat na Manhattan, kde nás bude čekat neopakovatelný výhled z 86. patra EMPIRE STATE BUILDING.
 • 5. den: snídaně, přejezd do Downtownu, kde si nově Big Apple prohlédneme z nejvyšší budovy na západní polokouli ONE WORLD OBSERVATORY, individuální program v New Yorku dle vlastního zájmu - návštěva GUGGENHEIMOVA MUZA, METROPOLITNÍHO MUZEA UMĚNÍ (MET), nebo přírodopisného AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY, které stojí na protější straně Central Parku. Ostatní si mohou užít okružní plavbu lodí kolem Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND, při které budou míjet Sochu Svobody, nebo je možné zajet na prohlídku zoo v BRONXU či přímořského letoviska CONEY ISLAND. V případě zájmu návštěva LINCOLNOVA CENTRA, kde sídlí Metropolitní opera, Newyorská filharmonie a Julliard - jedna z nejvýznamnějších konzervatoří na světě.
 • 6. den: snídaně, dopoledne odjezd vlakem do současného hlavního města USA - WASHINGTONU, kde naleznete stovky historických atrakcí, a my navštívíme ty nejvýznamnější, zejména v oblasti travnatého náměstí MALL. Jakmile se ubytujeme, vydáme se na ARLINGTONSKÝ NÁRODNÍ HŘBITOV a zároveň se ocitneme v jiném státě, ve Virginii. Na tomto místě posledního odpočinku hoří věčný plamen u hrobu prezidenta Johna F. Kennedyho. Metrem se přesuneme do centrální oblasti MALLU a vydáme se na procházku k BÍLÉMU DOMU, k PAMÁTNÍKU VOJÁKŮM VIETNAMSKÉ VÁLKY připomínajícímu 60 000 amerických vojáků, kteří zemřeli ve válce ve Vietnamu. Dojdeme až k řece Potomac, na jejímž břehu stojí LINCOLNŮV PAMÁTNÍK postavený na počest muže, který ukončil otrokářství v USA. Hned vedle stojí PAMÁTNÍK VOJÁKŮM KOREJSKÉ VÁLKY. V případě dostatku času se nabízí ještě procházka kolem jezírka TIDAL BASIN s JEFFERSONOVÝM PAMÁTNÍKEM.
 • 7. den: ráno strávíme prohlídkou KAPITOLU, který je sídlem Kongresu a Nejvyššího soudu. Prohlídka nás zavede do několika historických místností včetně krypty. V protější Knihovně Kongresu je uschováno na 130 milionů knih a je tak největší knihovnou na světě. Po tomto zážitku se budeme věnovat prohlídce jednoho z nejlepších muzeí Smithsonianského institutu a pro mnohé možná i největší atrakci celého Washingtonu - NÁRODNÍ MUZEUM LETECTVÍ A KOSMONAUTIKY. Prohlédneme si zde nezaměnitelná díla, např. ručně vyrobené letadlo bratří Wrightových z r. 1903, letadlo Charlese Lindbergha, které jako první přeletělo Atlantický oceán v r. 1927 apod. Po prohlídce muzea se přesuneme k WASHINGTONOVĚ PAMÁTNÍKU. Autobusem do původního hlavního města USA - PHILADELPHIE a nocleh nedaleko od místa, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti.
 • 8. den: dopolední prohlídka INDEPENDENCE HALL a Zvonu nezávislosti LIBERTY BELL se svou slavnou prasklinou, o které je veden nejeden příběh. Poté si v rámci individuálního volna budete moci prohlédnout ještě další budovy v oblasti národního parku Independence Hall, např. National Constitution Center - muzeum věnované nejznámějším dokumentů národa, zejména Deklaraci nezávislosti, v muzeu také stojí 42 bronzových soch signatárů Deklarace atd. nebo se můžeme vydat na slavné Rockyho schody před Muzeem umění. Prohlídka Philadelphie by nebyla kompletní, pokud bychom neochutnali slavný Philly cheesesteak, na který si dojdeme do jedné z restaurací v městském centru, kde si zároveň prohlédneme RADNICI a 11 metrů vysokou Pennovou sochou, odjezd autobusem zpět do New Yorku, nocleh.
 • 9. - 10. den: snídaně, dle času odletu možnost posledních nákupů, transfer na letiště a odlet do Prahy.
 • Poznámka I: New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, Top of the Rock nebo Guggenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 Památník a Muzeum nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Intrepid.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-New York vč. let. tax a poplatků v max. výši 15 500 Kč (v srpnu v max. výši 18 500 Kč), veškerá místní doprava v rámci programu (autobus, metro, vlak), 8x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkovém pokoji, 6x americká snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné, registrace ESTA ke vstupu na území USA, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 2lůžkový pokoj 5 900 Kč/os., pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA (orientační cena z r. 2020 je 450 Kč), karta New York City Pass 3 450 Kč (2 950 Kč děti 6-17 let), vstupenka One World Observatory 1 100 Kč (890 Kč děti 6-12 let), možnost zajištění následujících služeb (více info v CK): vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem od 5 600 Kč, vstupenka do divadla na Broadway od 1 800 Kč, do Metropolitní opery od 2 000 Kč, lístek na zápas New York Rangers, Knicks, Yankees od 800 Kč.
 • Stravování: 6x americká snídaně
 • Ubytování: 8x ubytování v hotelu*** ve 4lůžkovém pokoji, za příplatek možnost 2lůžkového pokoje

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč
 • New York City Pass - 3 450 Kč
 • New York City Pass (dítě 6-17 let) - 2 950 Kč
 • příplatek za 2 lůžkový pokoj - 5 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 200 Kč
 • vstupenka One World Observatory dospělý - 1 100 Kč
 • vstupenka One World Observatory dítě 6-12 let - 890 Kč
Hodnocení zájezdu

USA
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace USA USA
Washington Washington
Philadelphia Philadelphia
New York New York
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
USA - zájezdy
Washington - zájezdy
Philadelphia - zájezdy
New York - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jaroslav Znamenáčektermín: 26.4. - 5.5.2019

Vážení,

sezona 2019 pomalu končí a já po zhodnocení celé řady cest, které jsem v letošním roce samostatně, nebo s pomocí CK podnikl bych chtěl poděkovat za nádherně zorganizovaný zájezd s Vaší CK do USA, konkrétně New York - Washington D.C. - Philadelphia ( Americký sen podrobně) v termínu 26.4.-5.5.2019. Zejména chci tímto poděkovat úžasné průvodkyni Bc. Kamile Houhové, jejíž vedení zájezdu a organizaci nelze vůbec nic vytknout, vše bylo skvělé. Díky moc !

Srdečně zdraví

Jaroslav Znamenáček

manželé Třešňákovitermín: 27.4. - 6.5.2018

Milá Kamilo,
nejdříve Vám musíme poděkovat za perfektně připravenou a zorganizovanou dovolenou. Nejen že všechno šlapalo jako na drátkách, ale velkým plusem byl Váš zasvěcený výklad a zřejmý zápal pro věc. Taky jste nám poskytovala jistotu, kterou jsme v některých situacích opravdu potřebovali. Naším přáním bylo poznat v daném čase co nejvíce New York a to se stoprocentně vyplnilo.

Srdečně zdraví Třešňákovi.

Lukáš Wenceltermín: 24.9. - 3.10.2017

Dobrý den,
chtěl bych Vám velice poděkovat, za opravdu nezapomenutelný zájezd do USA, konkrétně USA - New York - Washington D.C. - Philadelphia - americký sen podrobně, v termínu 24.9.2017 - 3.10.2017. Nemám jedinou věc, kterou bych vytknul. Zájezd na 100% splnil mé očekávání a již od samého začátku jsem věděl, že jste ta pravá cestovka, která mi splní sen. Dále bych Vám chtěl poděkovat za vstřícnost a bleskové odpovídání na mé dotazy, ale především bych chtěl velice poděkovat za úžasnou průvodkyni Bc. Kamilu Houhovou, na kterou nemám slov, a kterou si nemohu vynachválit, prosím zajistěte, aby se o této zprávě dozvěděla, pokud tuto zprávu neobdrží.
Doufám, že toto nebyl můj poslední zájezd s Vámi.

Přeji hezký den

Lukáš Wencel

Hana Skálovátermín: 24.9. - 3.10.2017

Kamčo, moc děkujeme za prima pobyt, bylo to fakt skvělý - nebyla jsem natěšená do USA, nebyl to můj sen vidět NY (na rozdíl od Petry), ale jsem hrozně ráda, že jsem se k tomu dokopala a že jsem poznala zase jiný kus světa.
Jsi perfektní průvodkyně, všechno bylo zařízeno, vše klapalo, a pořád s úsměvem na rtech (což není u průvodců vždy pravidlem).

Pavel Drápelatermín: 28.4. - 7.5.2017

Dobrý večer Kamilo, chtěl bych Vám ještě jednou moc poděkovat za skvěle zorganizovaný pobyt v USA.

Postupem času nám teprve dochází jak bezvadné to bylo, co vše bylo možno vidět a zažít a to hlavně díky Vám a skvělé organizaci a cenným radám pro nás.

Díky moc ještě jednou a mějte se krásně!

S pozdravem
Pavel D.

ing. arch. Jaroslav Skalickýtermín: 28.4. - 7.5.2017

Dobrý den,
děkuji Vám za krásný zájezd do USA, který ve mě zanechal spoustu zážitků.
Jak budu mít trochu upravené fotky, tak Vám na ně zašlu odkaz.

s pozdravem a přáním hezkého dne

ing. arch. Jaroslav Skalický

Podobné zájezdy