Bali - ostrov bohů s výletem na Lembocké ostrovy - 2023 - CK Poznání
15denní zájezd
Náročnost 1
snídaně stravasnídaně hotelpension ubytováníhotel, pension letecky dopravaletecky
Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé - ano, to je Bali, nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti. Bali, nazývané "ostrov bohů", je součástí indonéského souostroví s jeho pět tisíc kilometrů dlouhým řetězcem více než sedmdesáti tisíc ostrovů, které leží mezi Malajsií na západě a Austrálií na východě. Leží východně od ostrova Jávy v souostroví Malé Sundy, jen několik stupňů pod rovníkem. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii. Svojí rozlohou je ostrov malý, nedosahuje ani 150 km z jednoho konce na druhý, je sopečného původu a obdařen nesmírně úrodnou půdou, z níž převážnou část tvoří terasovitá políčka. Vnitrozemí ostrova je hornaté, tvořené dvěma sopečnými krátery - posvátným Gunung Agung a Batur se stejnojmenným jezerem. Bali nabízí 400 km překrásných pláží, které jsou místy přerušované divoce rozeklanými pobřežními skalami a pobřeží je místy vystaveno obrovským příbojovým vlnám Indického oceánu. Jedním z nejvýznamnějších mořských chrámů na Bali je Tanah Lot. Jeho svatyně stojí na skále, která je kolem dokola obklopena vodou a hlídána před špatnými silami a vetřelci jedovatými mořskými hady. Také obdivovatelé netopýřích jeskyní si přijdou na své v Goa Lawah, asi 9 km od Klungkungu. Stropy jeskyní jsou posety tisíci netopýrů. Co se týče kultury, Bali zůstalo jedinou hinduistickou společností v jihovýchodní Asii a bohatý náboženský život zasahuje do všech oblastí současného života. V závěru našeho programu navštívíme nedaleké Lembongské souostroví, asi 12 km od ostrova Bali. Díky malé návštěvnosti je přímo ideální pro relaxaci. Na krásné, opuštěné pláže s bělostným pískem a průzračným mořem budete jistě dlouho vzpomínat.

Termíny a ceny

Termín 04.04. - 18.04.23 úterý - úterý
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 23BAA01608
Cena
55 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 17.04. - 01.05.23 pondělí - pondělí
Kód termínu 23BAA01610
Cena
55 990 Kč
cena za 15 dní
uzavřen
Termín 05.11. - 19.11.23 neděle - neděle
VYPRODÁNO, garance odjezdu, průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 23BAA01609
Cena
53 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 24.03. - 07.04.24 neděle - neděle
velikonoční termín
Kód termínu 24BAA01632
Cena
56 990 Kč
cena za 15 dní
Termín 13.04. - 27.04.24 sobota - sobota
průvodce: Marek Bejr
Kód termínu 24BAA01608
Cena
53 990 Kč
cena za 15 dní

Program zájezdu

1. - 2. den: odlet z ČR do INDONÉSIE. Přílet v podvečerních hodinách na BALI, ubytování poblíž světoznámé surfařské pláže a místního "městečka" KUTA.
3. den: celodenní relax v oblasti KUTA - LEGIAN, možnost koupání, četné restaurace a hudební kluby - vyrovnávání se s časovým posunem.
4. den: průzkum severní oblasti Bali. Návštěva jezerního chrámu ULUNDANU ze 17. stol. zasvěceného jezerním bohům na BRATANSKÉM JEZEŘE, které zavlažuje svou vodou četná rýžová pole. BUAYNSKÉ JEZERO nás přivítá všudypřítomnými opičkami, od jezera TAMBLINGAN budeme mít nádherný výhled na místní hory porostlé nepropustnou džunglí. Z vesničky MUNDUK zažijeme takřka ptačí pohled na rýžová pole, plantáže kávy a hřebíčku. Další zastávka v severní části Bali bude patřit termálním posvátným pramenům BANJAR s možností koupání a krátké relaxace v blízkosti buddhistického kláštera, takřka věrné kopie chrámového komplexu BOROBUDUR na Jávě - BRAHMA AHAVA VIHARA, který rovněž navštívíme. Odpolední relaxace proběhne na pláži LOVINA s černým sopečným pískem. Cestou zpět na ubytování neopomineme ani 35 m vysoký vodopád GITGIT. Podvečerní příjezd do podhorské umělecké vesničky UBUD - ubytování.
5. den: dopoledne okolo rýžových teras k místní činné sopce MT. BATUR (1717 m n. m.). Odpoledne návštěva pralesních chrámů GUNUNG KAWI s královskými hrobkami z 11. století, ke kterému sejdeme po více než 200 schodech okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů TIRTA EMPUL s chrámovými bazénky a prameny. Odpolední příjezd do UBUDU. Pěší výlet do OPIČÍHO LESA, večer možnost návštěvy představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi. Fakultativně lze tento den absolvovat brzký ranní výstup na sopku Batur s pozorováním východu slunce (cca 40 USD), dopolední spojení s hlavní skupinou a pokračování v programu dne.
6. den: celodenní výlet po nejznámějších balijských chrámech. Královský TAMAN AYUN z pol. 17. stol., směrový BATUKARU zasvěcený bohu Madaweda, nacházející se uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru. Zemědělskou krajinou s četnými rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda apod. dorazíme k moři, abychom navštívili jedinečný chrám z 16. stol TANAH LOT, postavený na skalnatém ostrohu v moři. Večerní příjezd na ubytování do oblasti SANUR.
7. den: relaxace a pobyt u moře. Pro zájemce odpolední nenáročná procházka k místnímu chrámu BELANGJONG, kde budete moci spatřit nejstarší artefakt na Bali – kamennou stélu oslavující vítěznou bitvu v 9. století.
8. den: výlet po východní oblasti Bali – návštěva sídla boha lásky SEMARAPURA s plovoucími pavilóny, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah a další přírodní zajímavost, například kaňon SUKAWATI (kaňon je přístupný pouze za dobrého počasí – po deštích je z bezpečnostních důvodů uzavřen).
9. den: relaxace a pobyt u moře.
10. - 11. den: dopoledne přeplutí na LEMBONGSKÉ OSTROVY, které jsou malým rájem mezi ostrovem BALI a LOMBOK. S četnými romantickými plážemi, úchvatným západem slunce, mangrovníkovými lesy i bohatým mořským životem, budete marně hledat obdobné místo na světě. Relaxace a pobyt u moře, možnost pěších výletů (nebo na zapůjčeném motocyklu) po ostrovech.
12. den: přesun z ostrova zpět na BALI do SANURU, ubytování v hotelu, po zbytek dne relaxace.
13. den: po poledni odjezd do jižní části Bali. Odpolední koupání na "pláži snů" s bílým pískem a bělostnými útesy. Podvečerní návštěva chrámu ULUWATU z 11. století, který je postavený na stometrových útesech nad Indickým oceánem. Odjezd na ubytování.
14. den: relaxace a pobyt u moře. Poslední nákupy. Pro zájemce fakultativně návštěva hlavního města Bali - DENPASAR (trhy, muzea, památky). Večer společná večeře v balijsko-indonéském stylu. Odjezd na letiště.
15. den: odlet z Indonésie zpět do ČR.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: hotel

v hotelech střední třídy.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 000 Kč, místní doprava v rámci programu(minibusy, taxi, bema), lodní transfer, 12x ubytování v hotelech střední třídy se snídaní, společná večeře, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 500 Kč, do 85 000 Kč za 2 250 Kč

Podobné zájezdy

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za skvělou dovolenou, kterou jsme s Vámi absolvovali na ostrově Bali v termínu od 4.4. do 18.4.2023. Pan průvodce Marek Bejr měl vše promyšlené a naplánované, navštívené lokality dobře znal, bez problémů improvizoval, pokud nastala změna (jako třeba nevhodné počasí), a svůj výklad vždy okořenil lehkým humorem. Výběr ubytování byl úžasný - hotely jak z doby Hercula Poirota. Časové rozložení a náročnost jednotlivých dnů respektovaly jak časový posun, únavu, tak i touhu co nejvíce vidět a poznávat. Ne každý průvodce dokáže dlouhodobé zkušenosti s cestováním zúročit ve prospěch klientů a s respektem k nim. Můj syn i já jsme byli spokojeni a odvezli jsme si po dovolené krásné vzpomínky. Těším se na další cesty s Vaší cestovní kanceláří a přeji Vám mnoho úspěchů, s přátelským pozdravem Martina a Martin Šichovi
Dobrý den, píši Vám, abych vyjádřila své díky za vynikající poznávací zájezd na Bali. Velkou zásluhu na spokojenosti účastníků zájezdu má průvodce Marek Bejr - vždy maximálně vstřícný a ochotný být podporou každému účastníku v jakékoliv situaci. Jeho znalosti, zkušenosti a profesionalita tento zájezd "vyšperkovaly" do dokonalosti. Moc děkuji a těším se na další poznávání s Vaší cestovní kanceláří. Zdenka Blacká