Pohodový týden - Liparské ostrovy a Stromboli - 2024/25 - CK Poznání
Liparské ostrovy - sopka Stromboli

Pohodový týden - Liparské ostrovy a Stromboli

8denní zájezd
8-16Skupinaosob
  Náročnost 1.5
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká. Hlavním hřebem bude dozajista pozorování nočních erupcí stále aktivní sopky Stromboli. Celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou. Kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.

Poznámka: fakultativní výstup s akreditovaným průvodcem na Stromboli do výšky 918m - vzhledem ke zvýšené aktivitě vulkánu je dočasně vrchol uzavřen
Veronika
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 30.06. - 07.07.24 neděle - neděle
VYPRODÁNO, Garance odjezdu, průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 24LIP01102
Cena
42 590 Kč
cena za 8 dní
Termín 08.09. - 15.09.24 neděle - neděle
na ověření letu, volná místa + doobsazení pro ženu, Garance odjezdu, průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 24LIP01103
Cena
40 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 29.06. - 06.07.25 neděle - neděle
průvodce: průvodkyně: Jarka Pechová
Kód termínu 25LIP01102
Cena
44 990 Kč
cena za 8 dní
Termín 07.09. - 14.09.25 neděle - neděle
průvodce: Jarka Pechová
Kód termínu 25LIP01103
Cena
43 390 Kč
cena za 8 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Catanie, transfer autobusem do přístavu Milazzo a odtud lodí na ostrov VULCANO, ubytování, večeře.
2. den: procházka po městečku, možnost koupelí v léčebném sirném jezírku. Odpoledne výstup na malou zarostlou sopečku VULCANELLO, tvořenou třemi malými krátery, odtud je úchvatný pohled na celý ostrov i okolí. Poté sestoupíme do malebného ÚDOLÍ PŘÍŠER s řadou zajímavých lávových útvarů.
3. den: ráno výstup na kouřící VELKÝ KRÁTER (391 m), odkud se naskýtá nádherný výhled na celé souostroví, možnost obejití kráteru a pozorování dýmajících fumarol a usazenin síry. Odpoledne relaxace u moře, fakultativně okruh kolem ostrova Vulcano lodí s koupáním (cca 25 EUR).
4. den: celodenní výlet na ostrovy PANAREA (koupání z lodi, procházka úzkými uličkami lemovanými bílými domky s kvetoucími ibišky a oleandry všech možných barev a odstínů) a STROMBOLI. Celý ostrov tvoří majestátní kužel činné sopky, jejíž charakteristické erupce je nejlepší pozorovat večer po setmění buď z lodi nebo při pěším výstupu do 400 m či přímo ze samotného vrcholu Stromboli (fakultativně výstup s autorizovaným průvodcem cca 28 EUR).
5. den: volný den, koupání, relaxace u moře nebo v geotermálech. Pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 80 EUR.
6. den: fakultativně lodní výlet na zelený ostrov SALINA (cca 45 EUR) - obeplujeme celý ostrov, vykoupeme se v zátoce propadlého kráteru POLLARA, a nakonec zastavíme v malebné vesničce LINGUA s majákem, kde si pochutnáme na vynikající granitě z čerstvého ovoce nebo se zasytíme místní specialitou "pane cunzato" - obrovskou bruschettou obloženou sicilskými dobrotami.
7. den: dopoledne lodí na prohlídku hlavního města LIPARI (cca 20 EUR) s archeologickým parkem a muzeem, kterému vévodí barokní katedrála Sv. Bartoloměje, nákupy suvenýrů.
8. den: po snídani odjezd do Catanie a odlet do Prahy.

Stravování: polopenze

7x snídaně, 6x večeře, kontinentální snídaně formou bufetu se podává v baru u bazénu, tříchodové večerní menu v restauraci ve městečku, jejíž vynikající speciality sicilské kuchyně zcela jistě uspokojí vaše chuťové pohárky.

Ubytování: hotel

Celý týden budete ubytováni v residenci Vulcano Blu, která se nachází v klidné části Vulcanello a je vybavena bazénem s mořskou vodou a hydromasážními tryskami a vlastní malou plážičkou s lehátky a slunečníky. Dvoulůžkové apartmánové suity jsou vybaveny manželskou postelí, sociálním zařízením se sprchou a bidetem, TV, kuchyňkou s ledničkou a terasou.

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Catania vč. let. tax a příplatků v max. výši 9 500 Kč, zpáteční lodní lístek na ostrov Vulcano, transfery, 7x ubytování na ostrově Vulcano, 7x snídaně, 6x večeře, pěší výlety po ostrově Vulcano a lodní výlet na Panareu a Stromboli, kyvadlová doprava minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 560 Kč

Podobné zájezdy

Recenze

V
Dušan V.    Kateřinice, ČR
100%
Program a průvodkyni.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
11. 07 2024
J
Markéta J.    Prostějov
100%
Skvělá průvodkyně Jarka. Ochotná, milá, inspirující.
   
Klientský servis
   
Program zájezdu
   
Doprava
   
Ubytování a stravování
   
Hlavní průvodce
11. 07 2024