Termíny - přidat do oblíbených
20.05.22 - 26.05.2222DWM0191034 330 KčPřidat
10.09.22 - 16.09.2222DWM0191934 330 KčPřidat

Pohodový týden - Dublin, Wicklow Mountains a Cliffs of Moher

Náročnost 2 letecky bus hotel 3* polopenze turistika

Zelený ostrov nabízí mnoho přírodních krás a také potěší všechny milovníky přírody, kteří hledají relaxaci a klid.


Úvod:

Je mnoho důvodů, proč se vypravit do Irska. Keltské památky, jedinečná kultura, bohatá historie, pozoruhodné stavby, hospody s nezapomenutelnou atmosférou a vyhlášeným pivem. Ale jedním z podstatných důvodů cesty do Irska je příroda. Zelený ostrov nabízí mnoho přírodních krás a také potěší všechny milovníky přírody, kteří hledají relaxaci a klid. Jestliže občas zaprší, netrvá to příliš dlouho, za chvilku opět vysvitne slunce a čerstvě očištěná krajina se zatřpytí jako drahokam. Během našeho pobytu v Dublinu prozkoumáme tuto rušnou a pulsující metropoli, při putování po okolí budeme relaxovat procházkami v překrásné a rozmanité irské krajině a uvidíme nejednu historickou zajímavost. V národním parku Wicklow Mountains navštívíme historické centrum Glendalough a při túře po okolních kopcích budeme obdivovat jezera pod námi. Při autokarovém výletě na západ se projdeme po pozoruhodných útesech Cliffs of Moher, které patří k největším krajinným skvostům Irska.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
20.05.22 - 26.05.22 22DWM01910 34 330 Kč Rezervovat
10.09.22 - 16.09.22 22DWM01919 34 330 Kč Rezervovat
11.09.21 - 17.09.21 21DWM01919 Uplynulý termín
21.05.21 - 27.05.21 21DWM01910 Uplynulý termín
12.09.20 - 18.09.20 20DWM01919 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Irsko - Wicklow Mountains - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Dublinu, přejezd do místa ubytování, večeře.
 • 2. den: snídaně, městskou dopravou a příměstskou železnicí do HOWTH na poloostrově Howth Head. Nenáročná pěší túra (cca 3,5 hod.) od pobřeží k pobřeží na severu zátoky Dublin Bay nabízí mnoho krásných výhledů. Návrat do DUBLINU, prohlídka centra města, Grafton Street, O´Connell Street, Trinity College, úžasná Book of Kells, kolem řeky Liffey k Halfpenny Bridge, posezení v typické dublinské hospůdce ve čtvrti Temple Bar, kde často uslyšíme tradiční irskou muziku. Večer návrat do místa ubytování, večeře.
 • první seznámení se "zeleným" ostrovem proběhne na malebném poloostrově HOWTH, - obyvateli Dublinu hojně navštěvovaná výletní destinace. Zde, jen pár kilometrů od rušného centra města, budeme mít možnost nerušeně se procházet po úchvatných útesech ostře spadajících do Irského moře. O nádherné barevné scenérie se postará typický žlutý porost hlodáše evropského, který zde vytváří neopakovatelnou atmosféru. Asi 3,5-4h procházka povede převážně rovinatým terénem (rozdíl nejvyššího a nejnižšího bodu na trase je cca 70m). Záchytným bodem této delší, ale o to krásnější trasy bude starý maják ohraničující začátek dublinské zátoky. Po sérii ostrůvků v čele s IRELAND'S EYE uvidíme i dublinský přístav a na závěr trasy se nám naskytne i pohled na celou ostrovní metropoli. Na konci procházky zbyde jistě čas nejen na odpočinek, ale i na posezení v typickém irském pubu. Druhou část programu pak strávíme v Dublinu, kde bude navštívíme například slavnou Trinity College a cestou také nahlédneme do centra zábavy - Temple Baru. Pro zpáteční cestu na hotel můžeme využít typický ostrovní dvoupatrový autobus.
 • 3. den: snídaně, městskou dopravou a příměstským vlakem tentokrát na jih. Dopoledne procházka po strmém pobřeží jižně od Dublinu. Jednoduchá vycházka (cca 2 hod.) nás povede z Greystone přes mys s nízkým vrcholem BRAY HEAD do letoviska viktoriánského stylu BRAY. Bray Head svým strmým skalnatým okrajem vyčnívá do Irského moře. Návrat do DUBLINU. Návštěva katedrály Christ Church, prohlídka muzea pivovaru GUINNESS, ochutnávka světoznámého piva v baru v prosklené vyhlídkové věži. Večer návrat do místa ubytování, večeře.
 • trochu delší přejezd příměstskou železnicí bude kompenzovat krásný výhled z trati vedoucí přímo na mořském pobřeží. Pěší putování zahájíme v městečku GREYSTONES, v roce 2008 vyhlášeném jako nejlepší místo pro život na světě. Odpočinková cesta s téměř nulovým převýšením nás dovede k vyhlášené útesové stezce CLIFFS PATH. Kromě moře budeme moci pozorovat i unikátně situovanou železnici vedoucí skrze několik tunelů vytesaných ve skále na pobřeží přímo pod námi. Výhledy na městečko GREYSTONES brzy vystřídá pohled na pláže městečka viktoriánského stylu BRAY. Procházkou po místní promenádě dokončíme trasu a přesuneme se opět do centra Dublinu. Dnes je na programu jediný bod - návštěva turistické atrakce číslo 1 - museum pivovaru GUINNESS, kde v rámci prohlídky ochutnáme tento irský národní nápoj v prosklené věži s výhledem na celé město.
 • 4. den: snídaně, městskou dopravou do centra DUBLINU. Prohlídka muzea palírny irské whiskey OLD JAMESON DISTILLERY. Prohlídka irského národního muzea s výběrem nejkrásnějších exponátů z historie Irska. Odpoledne individuální volno (nákupy, procházka v rozsáhlém Phoenix Park, botanická zahrada atd.). Návrat do místa ubytování, večeře. Večer možnost opětovného návratu do centra města s možností procházky po osvětleném nábřeží až k noční dominantě města - mostu SAMUEL BECKET BRIDGE či jen posezení v typickém pubu s tradiční živou irskou hudbou. Návrat na hotel.
 • dnes nás čeká velmi zajímavá prohlídka palírny JAMESON, kde kromě původních prostor uvidíme názorně i celý proces výroby. Návštěvu zakončíme ochutnávkou s odborným výkladem a porovnáním několika vzorků různých typů Whisky. V rámci další části programu se projdeme po dublinských pamětihodnostech, například KATEDRÁLA SV. PATRIKA, CHRIST CHURCH (10.století), DUBH LINN, FOUR COURTS, O'CONNOL STREET atd. Odpočinkový den dále pokračuje posezením v jedné z mnoha typických irských hospod ve slavné čtvrti TEMPLE BAR. Na přání skupiny se pak po večeři vrátíme do centra města - procházka po nádherně osvětleném nábřeží v kontrastu s rušně pulzujícím nočním TEMPLE BAREM je ideálním zakončením první poloviny zájezdu. Díky neomezené jízdence na MHD, kterou budeme moci po dobu "dublinské" části programu (3 dny) využívat, je možné tento den využít i pro individuální program, který lze samozřejmě konzultovat s průvodcem. Pro milovníky městské zeleně je navíc na odpoledne nachystána procházka po údajně nejrozsáhlejším městském parku na světě - PHOENIX PARK.
 • 5. den: snídaně, celodenní autokarový výlet na západní pobřeží Irska. Projedeme nádhernými scenériemi, vrcholem cesty bude procházka po CLIFFS OF MOHER, které patří k nejpopulárnějším pozoruhodnostem Irska. Vysoké útesy spadají strmě do Atlantiku, do nich narážejí zpěněné vlny, jedná se skutečně o fascinující přírodní jev. Vyhlídky na Arran Islands, Galway Bay. Dále přes podivuhodnou oblast BURREN a v bezprostřední blízkosti oceánu po ATLANTIC WILD WAY se zastávkami u Leamanah Castle, ve vesničce Kilfenora, u Corcomroe Abbey a Dunguaire Castle. Večer návrat do místa ubytování, večeře.
 • čeká nás nezapomenutelný výlet na západní pobřeží. Na cestě k ATLANTIKU nás čeká například krátká prohlídka ruin katedrály ve staré irské vesničce KILFENORA, kde budeme moci obdivovat například unikátní 800 let staré keltské kříže. Hlavním bodem programu jsou 214 m vysoké útesy CLIFFS OF MOHER - opakovaně označovány za jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů vůbec. Dech beroucí výhled do slova "na konci Evropy" nutní k zastavení téměř na každém kroku. Odvážnější mohou nakročit až k samotnému prahu útesů a pohlédnout na rozbouřené vody oceánu narážející do pevniny. Nezapomenutelným zážitkem bude jistě i průjezd po ATLANTIC WILD WAY, kam se po návštěvě útesů vydáme. Nádherné pohledy nejen na ostrovy ARAN ISLAND a zátoku GALWAY BAY doplní ještě možnost přiblížit se do bezprostřední blízkosti oceánu. Zpáteční cestu si pak ještě zpříjemníme krátkou zastávkou u bývalého královského hradu a výjimečně zachovalého katolického opatství.
 • 6. den: snídaně, pronajatou dopravou k východišti na jednoduchou horskou túru (cca 2 hod.). Výšlap na vyhlídkovou horu GREAT SUGAR LOAF, křemencový kužel, který je výrazným symbolem dublinského regionu. Relativně nenáročný výstup nabízí nádherné výhledy. Přijíždíte-li do Irska trajektem z Liverpoolu nebo Walesu, Great Sugar Loaf je nápadný už z dálky na horizontu a vítá tak návštěvníky zeleného ostrova. Pokračování výletu do GLENDALOUGH. Pozůstatky kláštera, především 30 m vysoká válcová věž a další stavby kostelíka na přilehlém hřbitůvku, patří k nejvýznamnějším památkám Irska. Nachází se v úzkém, hustě zalesněném údolí s jezery Upper Lake a Lower Lake. Tato oblast je srdcem národního parku WICKLOW MOUNTAINS. Túra většinou vede po dobrých cestách (cca 4 hod.). Večer návrat do místa ubytování, večeře.
 • program pro tento den má dvě části. Část, kterou strávíme v GLENDALOUGH zahájíme procházkou po částečně zachovalém klášterním sídlišti, které je zasvěceno sv. Kevinovi. Významné poutní místo křesťanů je ukryto v srdci národního parku WICLOW MOUNTAINS. Pokračujeme po zpevněné rovinaté cestě až k UPPER LAKE. Zde je připraven výjimečný okruh s výstupem (300 výškových metrů) nad jezera po umělém vytvořeném dřevěném chodníku. Fascinující výhledy na okolní hory a místní vodopády doplní při troše štěstí kozorozi a samozřejmostí budou i ovce. Okruh nám zabere přibližně 3,5h a po následném odpočinku se přes nejvýše položenou vesnici v Irsku přesuneme naším autobusem zpět k dublinské zátoce. Na cestě tam či zpět se zastavíme u populární hory GREAT SUGAR LOAF. Celkem 1,5h vycházka na vrchol a zpět nám nabídne úchvatné výhledy na aglomeraci GREAYSTONES - BRAY, IRSKÉ MOŘE jižně od DUBLINU a na celou dublinskou zátoku. za dobré viditelnosti uvidíme i na ostrov MAN, ležící mezi Irskem a Velkou Británií. Několik stád ovcí uvidíme při pohledu směrem do vnitrozemí. Mírně náročnější den je kompenzován nádhernými scenériemi, které místní pohoří NP nabízí. I přesto, je však připravena i lehčí varianta, která předpokládá oddělení se od základní skupiny hned po krátkém výstupu podél kouzelných vodopádů (cca 50 m) a pokračování po nenáročné široké rovinaté cestě po jedné z několika dobře značených tras podél jezer UPPER LAKE a LOWER LAKE.
 • 7. den: snídaně, odlet do ČR.
 • v závislosti na letovém řádu a dle aktuálního jízdního řádu MHD je před odjezdem na letiště ještě možná krátká individuální návštěva centra Dublinu.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků max. 6 900 Kč, veškerá doprava pronajatým autokarem a hromadná doprava dle programu, 6x ubytování v ***hotelu nebo v hlavní sezoně v **hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: ubytování v ***hotelu nebo v hlavní sezoně v **hotelu.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč

Irsko - Wicklow Mountains
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Irsko Irsko
Dublin Dublin
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Irsko - zájezdy
Dublin - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy