Termíny - přidat do oblíbených
26.05.22 - 01.06.2222GAL0153634 490 KčPřidat
26.08.22 - 01.09.2222GAL0108034 490 KčPřidat

Pohodový týden - Galway, NP Connemara, Aranské ostrovy a výstup na Croagh Patrick

letecky bus hotel polopenze turistika

Atraktivní městečlo Galway se svou bohatou hudební tradicí, národní park Connemara, či Aranské ostrovy navštívíte během této pohodové dovolené.


Úvod:

Po úspěšném pohodovém týdnu v Dublinu s výlety rozšiřujeme nabídku o možnost poznání Irska v jeho nejryzejší podobě na irském západě. Centrem našich výletů bude atraktivní oblast v okolí města Galway. Je příhodně položené na západním pobřeží Irska. Je to živé a veselé město, do kterého lidé přicházejí za zábavou, především hudbou. Můžeme ji slyšet v nesčetném množství rázovitých hospůdek. Při našich celodenních výletech navštívíme národní park Connemara, nádherně divokou krajinu s větrem ošlehanými skalami, bažinami a pustými pláněmi. Pěšky půjdeme divokou krajinou a srdcem Connemary v nádherných Twelve Bens. U Westportu vystoupáme na svatou horu Irska Croagh Patrick. Trajektem doplujeme na Aranské ostrovy s neopakovatelnou atmosférou a projdeme po cestách, terasách a vápencových deskách, které je tvoří, z vyhlídkové plošiny uvidíme útesy Cliffs of Moher patřící k největším krajinným skvostům země. Předposlední den se vrátíme na východ do Dublinu a prohlédneme a užijeme si centrum města.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
26.05.22 - 01.06.22 22GAL01536 34 490 Kč Rezervovat
26.08.22 - 01.09.22 22GAL01080 34 490 Kč Rezervovat
27.08.21 - 02.09.21 21GAL01080 Uplynulý termín
27.05.21 - 02.06.21 21GAL01536 Uplynulý termín
28.08.20 - 03.09.20 20GAL01080 Uplynulý termín
25.07.20 - 31.07.20 20GAL01083 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, transfer na ubytování v oblasti kolem města GALWAY, které se nachází na západním pobřeží na okraji jedné z původních gaelských jazykových oblastí, ve městě tak slyšíme ozvuky původního jazyka. Seznámení skupiny.
 • 2. den: snídaně, podél jezera Lough Corrib do úzkého pruhu země oddělujícího toto jezero od jezera Lough Mask. Prohlídka malebné vesničky CONG, návštěva Cong Abbey s prvky románskými i gotickými, prohlídka pozoruhodného středověkého rybářského domku nad řekou. Asi 2hodinová túra podél řeky zalesněnou krajinou. Ochutnávka vyhlášené rybí polévky chowder. Přejezd do GALWAY. Procházka centrem města s charakteristickými domy kupců a obchodníků, Lynch‘s Castle v Shop street je označován za nejkrásnější středověký městský dům v Irsku, návštěva kostela Collegiate Churh of St. Nicholas z roku 1320, procházka přístavem k Spanish Arch, pozůstatku stavby, která se používala k ochraně galér vykládajících víno a rum. Galway je z mnoha důvodů nejtradičnějším ze všech irských měst. Je to živoucí místo s mladou populací včetně mnoha studentů místních univerzit a s nepřebernou nabídkou míst, kde se lze příjemně bavit. Návrat do místa ubytování. Posezení s živou hudbou v jedné z hospůdek.
 • 3. den: snídaně, přejezd do CONNEMARA NATIONAL PARK. Následuje asi 7hodinová túra v národním parku v nádherných Twelve Bens. Rozeklaný horský hřeben podél jakoby na sebe navazujících podkov jednoznačně dominuje srdci Connemary (převýšení 670 m). Tato túra vyžaduje pěkné počasí. Alternativně méně náročná túra v národním parku s výstupem na Diamond Hill (převýšení 420 m, cca 3 hod.). Diamond Hill je díky své osamělé poloze skvělým vyhlídkovým bodem. Zastávka v neogotickém opatství KYLEMORE ABBEY a dále na západ do „hlavního města Connemary“ CLIFDENU, ve skutečnosti to je velmi malé městečko s pouhými dvěma důležitými ulicemi, ale nádherně položené, s krásným panoramatem. Ochutnáme pravou irskou kávu v některé z místních hospůdek. Přejezd k východu přes národní park a návrat do místa ubytování.
 • 4. den: odjezd do vesnice Doolin, trajektem na ARAN ISLANDS, cca 5hodinová nenáročná túra po ostrově. Krajina tvořená řadami skalních útesů, terasami a vápencovými deskami zapůsobí svou neopakovatelnou atmosférou. Uvidíme pozůstatky raně křesťanských kostelíků, ruiny hradu O‘Brienů ze 14. stol., na pobřeží maják, krásné pláže i ztroskotanou loď. Zpět na pevninu a zastávka v informačním centru, nezapomenutelné pohledy z vyhlídkové plošiny na pískovcovo-břidlicové útesy CLIFFS OF MOHER, jejichž nejvyšší bod ční 201 m nad hladinou Atlantiku. Procházka podél útesů. Návrat do místa ubytování.
 • 5. den: snídaně, přejezd přes další část NP CONNEMARA. Zastávky na zajímavých místech včetně vyhlídky na Maam Turks Mts. a Killary Harbour z Leenane. Za Westportem zamíříme k východišti na svatou horu Irska CROAGH PATRICK, kam každoročně putují poutníci, aby vzdali hold irskému národnímu světci. Výstup na vrchol, který svou výškou 780 m zdaleka vyčnívá nad okolní krajinu. Od malé kaple za příznivého počasí krásné výhledy na stovky ostrůvků v Clew Bay (včetně sestupu cca 3,5 hod., převýšení 750 m). Zastávka v poklidném georgiánském městě WESTPORT na břehu zátoky. Místo dýchne atmosférou městečka z 18. století. Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: snídaně, přejezd do DUBLINU. Prohlídka centra města, Grafton Street, O‘Connell Street, Trinity College, Halfpenny Bridge, ve čtvrti Temple Bar opět uslyšíme irskou muziku. Posezení v typické dublinské hospůdce. Ubytování.
 • 7. den: transfer na letiště, let z Dublinu do Prahy.
 • Poznámka I: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků max. 6 900 Kč, transfer z/na letiště, zpáteční doprava z Dublinu do Galway, doprava na celodenní výlety pronajatým mikrobusem, zpáteční trajekt na Aranské ostrovy, 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 1x v tranzitním hotelu, 4x večeře, 5x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 315 Kč.
 • Stravování: 4x večeře, 5x snídaně.
 • Ubytování: 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 1x v tranzitním hotelu.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Irsko Irsko
Connemara Connemara
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Irsko - zájezdy
Connemara - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy