Termíny - přidat do oblíbených
13.06.21 - 21.06.2121DWG0186615 490 KčPřidat
28.08.21 - 05.09.2121DWG0186715 490 KčPřidat

Drauradweg - Z Dolomit do slovinských termálů

Náročnost 2 bus hotel penzion snidane cyklistika

Oceňovaná Drávská cyklostezka Vás provede 400 km dlouhou poutí od horního toku pod Lienzkými Dolomity,.

Úvod:

Za svůj původně slovanský název vděčí řeka Dráva velmi živému, tedy dravému charakteru svého horního toku. V roce 2019 byla Drávská cyklostezka ohodnocena prestižním německým cyklistickým klubem ADFC nejvyšším pětihvězdičkovým oceněním. Tato perfektně značená, 400 km dlouhá dálková trasa nás povede dvěmi státy: slunným jihem Rakouska a Slovinskem. Jede se po asfaltových nebo štěrkových cyklostezkách a ve Slovinsku pak po malých, klidných venkovských silnicích. To vše za podpory našeho autobusu, který nám bude zavazadla převážet do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit. Profil trasy není jen rovinatý, ale obzvláště ve Slovinsku se cesta houpe vysoko nad řekou s úchvatnými výhledy na okolní horstvo. O osvěžení není nouze, neboť trasa protíná korutanskou jezerní pánev s řadou oblíbených jezer, k nimž lze zajet i na kole: Millstätter See, Weissensee, Faaker See, Wörthersee, Klopeiner See a mnoho dalších. Projedeme také historickými jádry měst Lienz, Spittal an der Drau, Villach a Maribor. Naši pouť pak zakončíme ve vyhlášených termálních lázních Terme Ptuj nebo v Radinci s dostatkem času na relaxaci.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v podvečerních hodinách z ČR do Rakouska.
 • 2. den: ranní příjezd do rakouského ARNBACHU ležícím na úpatí Lienzerských Dolomit v nadmořské výšce 1100 m n.m. Odtud se vydáme podél Drávy přes horské středisko SILLIAN a podél Drávy až do LIENZU. Provázet nás bude působivé panorama skalních věží a štítů Lienzerských Dolomitů. Dlouhým sjezdem kolem soutěsky GALITZENKLAMM nás trasa zavede do historického jádra okresního města LIENZ pyšnícího se několikasetletou tradicí.
 • 3. den: Korutanskou bránou opustíme Východní Tyrolsko a stále ještě dravá řeka nás bude doprovázet v našem putování dále do zajímavého historického města SACHSENBURG. Po průjezdu MÖLLBRÜCKE kolem soutoku s řekou Möll dorazíme do okresního města SPITTAL AN DER DRAU s nekrásnější renesanční stavbou Rakouska, zámkem Porcia. Město bylo založeno roku 1191 jako “špitál” – ubytovna pro poutníky a cestující.
 • 4. den: po snídani budeme pokračovat širokým údolím podél již „línější“ řeky jabloňovými sady do druhého největšího města Korutan, VILLACHU. Zajímavá alternativní trasa kolem jezera MILLSTÄTTER SEE nabízí kopcovitý terén s možností osvěžení v průzračně čisté vodě. Cesta za Villachem pak patří k nejrozmanitějším úsekům celé Drávské cyklostezky a krátkou zajížďkou se dostaneme k jezeru FAAKER SEE, které nás přivítá nádhernou tyrkysovou barvou.
 • 5. den: dále budeme pokračovat po dobře sjízdných hrázích až do údolí ROSENTAL. Působivé útesy, hrady a jezera poskytují malebnou rozmanitost. Kolem města FERLACH, které se proslavilo po celém světě svou tradicí puškařského řemesla, doputujeme k jezeru KLOPEINER SEE, které s teplotou vody kolem 29 °C patří k nejteplejším alpským jezerům.
 • 6. den: také další část trasy nabízí různorodost. Většinou zalesněné svahy klesají strmě dolů k řece Drávě. Proto cesta vede velmi často trochu dál od řeky po klidných silničkách v údolí JAUNTAL. Zvláštní atrakcí je nejvyšší železniční most ve střední Evropě JAUNTALBRÜCKE (96m), nebo visutý most ST. LUCIA. Dlouhým sjezdem doputujeme až do nejnižšího bodu v Korutanech, městečka LAVAMÜND Odkud pojedeme na ubytování v těsné blízkosti slovinských hranic, ale ještě v Rakousku - Bleiburg
 • 7. den: Po snídani přejedeme naším busem do města Graz, odkud pojedeme už zas na kole. Nejdříve u parkoviště navštívíme barokní zámek EGGENBERG, Dále pojedeme podél řeky Mur na jih ke slovinským hranicím, kde tento den skončíme ve městě Lebring, ubytování.
 • 8. den: Po snídani pojedeme krásnou krajinou plnou vinic a dýňových polí téměř stále podél řeky Mur až do nádherných termálních lázní Bad Radkersburg, kde budeme ubytováni v **** hotelu s přímým vstupem do termálních lázní (www.vital-hotel.at), které patří mezi chloubu Rakouska (i když leží přímo na slovinských hranicích)
 • 9. den: Po snídani budete ještě moct využívat termální lázně a cca v poledne odjezd přes Rakousko s příjezdem do ČR v pozdních večerních hodinách.
 • Cena zahrnuje: 7x nocleh se snídaní v hotelech či penzionech ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč.
 • Umístění: Rakousko, Slovinsko - Lienz, Spittal an der Drau, Villach a Maribor

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Slovinsko Slovinsko
Rakousko Rakousko
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Praha
Zájezdy do destinací
Slovinsko - zájezdy
Rakousko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist