Termíny - přidat do oblíbených
15.02.23 - 02.03.2323TMA0163464 990 KčPřidat
20.11.23 - 05.12.2323TMA0151168 990 KčPřidat

Thajsko, Malajsie - Thajské a malajské dobrodružství s plavbou po ostrovech Andamanského moře

Náročnost 2 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel plná penze snidane TIP CK Poznání

Kombinace dvou zemí, Thajska a Malajsie, bez nočních přejezdů, ale s vnitrostátními přelety a plavbou po ostrovech Andamanského moře. Luxusnější forma cestování. Ubytování v hotelech se snídaní, bohatá možnost stravování a ochutnávání místních specialit. Ojedinělý nocleh v domečcích přímo v NP Khao Sok, pulzující metropole Bangkok a Kuala Lumpur i klid a odpočinek v nedotčené přírodě. Kouzelné bílé pláže thajského ostrova Ko Lipe a bezcelní zóna malajského ostrova Langkawi. Výhled z Petronas Towers, Železnice smrti, Most přes řeku Kwai. To vše čeká právě na vás.


Úvod:

Jihovýchodní Asie nabízí tolik významných míst, že není jednoduché rozhodnout se, kde s návštěvou začít. Jste-li cestovatelé prahnoucí po dobrodružství v hlubokých džunglích, starodávných chrámech, rušných městech a na plážích lemovaných palmami, naše báječné thajsko-malajské duo vás uchvátí. Bangkok, město vábivé, živé, hlučné s překrásnými západy slunce hrdě nosí svoje přízvisko „Město andělů“, na druhé straně Kuala Lumpur, dynamická metropole „Nové Asie“, tak tolerantní ke své malajské, čínské a indické komunitě se pyšně hlásí k odkazu minulosti, avšak rychlými kroky směřuje k budoucnosti. Thajský venkov oplývá přírodní krásou hor i řek a je povinnou zastávkou naší výpravy. Plavba kolem tropických rajských ostrůvků Andamanského moře vám umožní poznat nejdelší pláže, nejmodřejší vodu a nejjemnější písek. Obdivovatelé fauny a flóry si zde přijdou také na své - Thajsko a Malajsie jsou domovem nejvzácnějších a největších květin na světě, malajských medvědů, krokodýlů, obdivovaných slonů, tygrů, létajících veverek a orlů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladní cena
15.02.23 - 02.03.23 23TMA01634 na ověření letenek Jarka Pechová garance odjezdu 64 990 Kč Rezervovat
20.11.23 - 05.12.23 23TMA01511 68 990 Kč Rezervovat
23.10.22 - 07.11.22 22TMA01511 Uplynulý termín
07.06.22 - 22.06.22 22TMA01635 Uplynulý termín
04.03.22 - 19.03.22 22TMA02164 Uplynulý termín
14.01.22 - 29.01.22 22TMA01634 Uplynulý termín
25.10.21 - 09.11.21 21TMA01511 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy, přílet do BANGKOKU, přejezd na ubytování v srdci Bangkoku. Večer zamíříme do centra všech baťůžkářů - KHAO SAN, kde se poprvé setkáme s bizarními kulinářskými lahůdkami v podobě různého hmyzu na grilu, kdo bude mít odvahu, může ochutnat. A ti méně odvážní se nemusí bát, narazíme tu i na spoustu restaurací či stánků s běžným jídlem.
 • 3. den: po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Bangkoku. Nejprve zamíříme k velkolepému, bohatě zdobenému paláci GRAND PALACE s nejposvátnějším chrámem Thajska WAT PHRA KAEO (Chrám smaragdového Buddhy), palác je zdoben nástěnnými malbami znázorňujícími Ramayanu. Co by kamenem dohodil od Grand Palace se nachází nejstarší chrám v Bangkoku, a sice WAT PHO s obřím ležícím Buddhou (délka 46 m, výška 15 m) zdobeným zlatem a perletí. Po řece Chao Phraya River přejedeme k romantickému chrámu WAT ARUN (Chrám úsvitu), z jehož vyšších teras se nám naskytne široký výhled na Bangkok (pokud bude již dokončena rekonstrukce). Dále po řece budeme pokračovat do CHINATOWNU, nejstarší čtvrti v Bangkoku protkané úzkými uličkami, kde se občerstvíme v některém z místních stánků, a pokud budeme mít odvahu, ochutnáme jídla, která nejsou běžně dostupná jinde v Bangkoku. Den zakončíme prohlídkou Chrámu zlatého Buddhy WAT TRAI MIT a ve čtvrti PATPONG, která je spíše známa jako red-light district s barevnými neony a nočními bary, a která ožívá pouze v noci.
 • 4. den: snídaně v hotelu, odjezd na návštěvu nejznámějšího plovoucího trhu Thajska - DAMNOEN SADUAK FLOATING MARKET, který připomíná „malé Benátky“. Místní obchodníci prodávají na svých lodičkách tropické ovoce a zeleninu, nalezneme tu však i plovoucí stánky s občerstvením. Abychom si maximálně užili atmosféru, projedeme se lodičkou mezi místními a budeme mít možnost i nakoupit. Odpoledne se vrátíme do Bangkoku a navštívíme jednu z nejuctívanějších svatyní Bangkoku s pozlacenou sochou Brahmy - ERAWAN SHRINE, která je obléhána modlícími místními ve dne v noci, a další místa, která jsme nestihli v předešlém dnu, například některé z nákupních center na SIAM SQUARE nebo zarelaxujeme v LUMPHINI PARKU.
 • 5. den: po snídani se vydáme na cestu do jednoho z nejkrásnějších horských regionů v Thajsku, do KANCHANABURI se slavným MOSTEM PŘES ŘEKU KWAI. Zamíříme na válečný hřbitov, kde je pohřbeno více než 6000 válečných zajatců, kteří zemřeli při stavbě mostu, navštívíme MUZEUM ŽELEZNICE SMRTI, které je nejlepší studnicí informací o stavbě proslulé železnice s mostem. Naše cesta pokračuje na válečný hřbitov, kde je pohřbeno více než 6000 válečných zajatců, kteří zemřeli při stavbě mostu přes řeku Kwai. Projedeme se vláčkem po již zmíněné Death Railway až do stanice TAM KASAR, která je téměř poslední existující stanicí před hranicí s Barmou. Zamíříme do sloního kempu, kde budeme mít možnost projížďky na slonech nebo koupání se slony.
 • 6. den: snídaně, transfer na letiště, odlet do SURAT THANI nebo KRABI, odkud odjedeme do NÁRODNÍHO PARKU KHAO SOK, ve kterém zažijeme dvoudenní dobrodružství. Cestou budeme míjet malinké thajské vesničky a plantáže kaučukovníku. NP Khao Sok se rozprostírá na ploše 647 km2 a jeho návštěvníci zde mohou zahlédnout slony, opice, zoborožce, vzácné motýly, nespočetné druhy ptáků a rostlin. Park je obehnán vápencovými horami, které dosahují výšky až 900 metrů a které spolu s jezery vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, skutečný ráj. Dnes nás čeká srdce národního parku, dechberoucí jezero RATCHAPRAPHA, které je lemováno vysokými vápencovými stěnami, jež nás v této etapě cesty zcela pohltí. Čeká nás projížďka po jezeře a oběd. Odpoledne následuje krátký pěší trek džunglí s pozorováním zvířat a poznáváním exotických rostlin. A nebylo by to ono, kdybychom nepřenocovali v chatičkách přímo na vodě, odkud si užijeme projížďky po zajímavostech v okolí a také koupání.
 • 7. den: v časných ranních hodinách lodní safari – pozorování ptáků a opic, které žijí na březích jezera. Snídaně a přesun do jiné části NP, kde se vydáme na jeden z nejlepších způsobů, jak prozkoumat džungli - plavbu po starodávné řece Sok na speciálně upravených kánoích (řízeny místním průvodcem) anebo na klasických kánoích, při které budeme pozorovat tropickou vegetaci na březích řeky. Pak následuje návštěva jeskyně. K večeru se ubytujeme v jednoduchých, ale útulných bungalovech.
 • 8. den: po snídani přejedeme na největší thajský ostrov PHUKET. Nejdříve se vydáme do stejnojmenného hlavního města ostrova za poznáním krás, které tento ostrov nabízí. Užijeme si dechberoucí výhled na celý ostrov z nejfotografovanějšího místa ostrova, z kopce RANG HILL, navštívíme továrnu na zpracování kešu ořechů, staré město Phuket s prvky čínské a portugalské architektury a posvátný chrám WAT CHALONG, na vrchu kopců NAKKERD budeme obdivovat velkého sedícího Buddhu, kterého je, s jeho 45 metry, možné vidět z širého okolí. Odpoledne si užijeme odpočinek na místní pláži.
 • 9. den: po snídani přesun do přístavu, nalodění na loď, se kterou poplujeme úžasnou scenérií ostrovů Andamanského moře, až doplujeme na zelený ostrůvek KO LIPE s nádherným tyrkysovým mořem a bílým třpytivým pískem, kde si užijeme odpočinek v příjemném hotýlku kousek od pláže.
 • 10. den: snídaně, relaxace na bělostných plážích, možnost thajských masáží, šnorchlování nebo prozkoumávání ostrova či výlet dlouhoocasou lodí na okolní ostrovy Ko Adang či Ko Rawia.
 • 11. den: snídaně, pokračování v plavbě mezi vápencovými skalisky až na mořskou hranici mezi Thajskem a Malajsií, kterou překročíme a ocitneme se v malajském ráji, na souostroví LANGKAWI, které je zároveň bezcelní zónou. Ubytujeme se v hotelu nedaleko jedné z nedotčených pláží.
 • 12. den: snídaně, výjezd lanovkou na horu GUNUNG MECHINCHANG (708 m) s neuvěřitelně krásnými výhledy na celé souostroví a jižní Thajsko, po tomto úchvatném zážitku zamíříme k vysokému vodopádu TEMURUN s možností koupání, dále ke krokodýlí farmě. Malajsijské výrobky zakoupíme v řemeslnickém centru KOMPLEKS KRAF LANGKAWI a v podvečer si odpočineme ve vesničce AIR HANGAT s horkými prameny. Návrat zpět na ubytování a relaxace u moře, společná typická malajská večeře.
 • 13. den: snídaně, dopoledne relaxace na pláži, poslední nákupy v bezcelním ráji (možnost navštívení nákupního střediska Zon), odpoledne odlet do malajského hlavního města KUALA LUMPUR (KL), přesun na ubytování nedaleko centra metropole, kde se mísí čínská, indická a malajská kultura. Večerní prohlídka městského jádra s možností ochutnávky gurmánských specialit výběrem z lahodného spektra kuchyní této země. Noční život v KL, možnost návštěvy proslulého Skybaru s bazénem a úžasným výhledem na celé město.
 • 14. den: po snídani odjedeme jen kousíček od centra města, abychom se dostali do BATU CAVES, komplexu tří jeskynních hinduistických svatyní, kde si budeme připadat jako v jiném světě, konkrétně v Indii. Kolem nás se budou hemžit ženy v barevných sárí ověnčené náhrdelníky z pestrobarevných květin, z každé svatyně uslyšíme zpěv manter a ucítíme vůni santalového dřeva. K největší jeskyni nás po 272 schodech doprovodí opice a netopýři, a u jejího vchodu budeme obdivovat obrovskou zlatou sochu Murgy (nejvyšší socha Murgy na světě). Po návratu do KL ještě navštívíme nejstarší mešitu ve městě MASJID JAMEK, hlavní tržiště, budovu Nejvyššího soudu a s městem se rozloučíme z vrchu, z věže MENALA KL (421 m) nebo PETRONAS TOWERS (452 m).
 • 15. – 16. den: odlet z Kuala Lumpur do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Bangkok, Kuala Lumpur-Praha, Bangkok-Surat Thani/Krabi, Langkawi-Kuala Lumpur vč. let. tax a poplatků v max. výši 20 000 Kč (v listopadu 24 000 Kč), loď Phuket-Ko Lipe, Ko Lipe-Langkawi, lodní výlet na Plovoucím trhu a v NP Khao Sok, transfery klim. minibusem, vlak po Death Railway, 11x ubytování v hotelu, 2x v jednoduchých bungalovech v NP Khao Sok, 13x snídaně, 2x oběd, 1x večeře, vstup do NP Khao Sok, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, ostatní vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 900 Kč, vstupné na Petronas Towers 650 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 600 Kč, do 85 000 Kč za 2 350 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 900 Kč
 • vstupenka na Petronas Towers - 650 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 35 000 Kč-turista-Svět - 1 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 85 000 Kč-turista-Svět - 2 350 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Thajsko Thajsko
Malajsie Malajsie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Thajsko - zájezdy
Malajsie - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Josef Streittermín: 2. 2. - 17. 2. 2019

Dobrý den do Poznání,
budou to 2 týdny co jsme se vrátili ze zájezdu Thajsko/Malajsie 2.2.-17.2. Chci poděkovat hlavně naší průvodkyni p. Jarušce, která vše zvládla s přehledem a dobrý průvodce je min. 50-70% úspěšného zájezdu. Už jsme jich pár absolovovali a vím o čem mluvím. Jediné co bych podotknul a kdybych mohl tak změnil, bylo ubytování v Bangkoku a Kuala Lumpur, vím že umístění bylo ok, ale z mého pohledu kdybych mohl/věděl, raději připlatím. V ceně zájezdu by totiž pak už 2-3.000 nehrály roli, ale první dojem po příletu do BKK byl řekněme dost rozpačitý a to u většiny skupiny, totéž platí o konci zájezdu a ubytování v KL. Jinak ostatní hotely naprosto v pohodě, stylové Khao Sok/Koh Lipe, moderní Langkawi, dobrý Phuket, počasí byť to nejde ovlivnit :-) bylo perfektní, let s Qatar Airways, moderní letadla, bez zpoždění, tedy vše ostatní ok. Takže díky, přikládám pár fotek, třeba některou použijete .-) a někdy příště možná zase na shledanou.

Podobné zájezdy