Termíny - přidat do oblíbených
06.08.22 - 12.08.2222AFM0144235 990 KčPřidat

Pohodový týden - Wales, národní parky a pobřežní scenérie - letecky

Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika

Poznejte s námi trochu opomíjený, přesto krásný Wales i s jeho národními parky Snowdonia a Brecon Beacons.

Úvod:

Během zájezdu projedeme a projdeme podrobně dosud turisty neoprávněně opomíjený Wales. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower, po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Pěkné pláže se tu střídají s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení, a z nejvyššího kopce Pen-Y-Fan jsou překrásné výhledy. Zastavíme se ve svatém městě Walesu St.David´s i u pozoruhodného keltského kříže Carew Cross. V palírně Penderyn ochutnáme pravou velšskou whisky. Cestou přes Anglii navštívíme starobylý Chester.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
06.08.22 - 12.08.22 22AFM01442 35 990 Kč Rezervovat
07.08.21 - 13.08.21 21AFM01479 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Anglie, ubytování.
 • 2. den: snídaně, přejezd na západ, zastávka v městě architektury - CHESTER - historické centrum s hrázděnými domy a patrovými chodníky. Příjezd do Walesu - NP SNOWDONIA. Procházka kolem jezera LLYN IDWAL (3,5 km, převýšení 250 m) pod štíty Y Glyder Fawr a Y Garn. Odjezd do místa ubytování (2 noci). Seznámení s místem, posezení v typické velšské hospůdce.
 • 3. den: snídaně, pěší túra v jihozápadní části Snowdonie v CADAIR IDRIS (10 km, převýšení 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vede kolem jezera LLYN CAU - jeden z nejkrásnějších okruhů ve Walesu. Přejezd na prohlídku středověkého opevněného města CONWY (UNESCO), kterému dominuje hrad z doby Edwarda I. Prohlídka rušného městečka CAERNARFON s jedním z nejslavnějších hradů ve Walesu. Městečko je centrem velšsky hovořící oblasti. Návštěva vesnice s nejdelším názvem na světě LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrově Anglesey. Návrat do místa ubytování.
 • 4. den: snídaně, pěší túra v NP SNOWDONIA s výstupem na nejvyšší horu Walesu SNOWDON (velšsky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 8 km). Na vrchol stoupáme po krásné pěší trase ze sedla Pen-Y-Pass. Z vrcholu sjedeme ozubnicovou dráhou s vláčkem do městečka Llanberis. Přejezd do místa ubytování v jižním Walesu (3 noci).
 • 5. den: snídaně, zastávka v přístavním městečku FISHGUARD. Túra cca 12 km (převýšení 200 m) po členitém pobřeží ST. DAVID’S HEAD v pobřežním NP PEMBROKESHIRE COAST. Prohlídka svatého města ST. DAVID’S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka u kamenného keltského kříže CAREW CROSS z 11. st. Odjezd na poloostrov GOWER, přírodní rezervaci, na jejímž konci se nachází RHOSSILI BAY. Procházka po pláži a pěšinou k výhledu na skalisko WORMS HEAD (4 km, převýšení 150 m). Návrat do místa ubytování.
 • 6. den: snídaně, zastávka v městečku BRECON (velšsky Aberhonddu), uvidíme zde také vodní cestu Monmouth-Brecon Canal. Pěší túra v kopcovitém NP BRECON BEACONS s výstupem na nejvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, 8 km). Z parkoviště jihozápadně od vrcholu přes Corn Du. Přejezd na okraj Brecon Beacons k prohlídce s ochutnávkou v palírně velšské whisky PENDERYN DISTILLERY. Prohlídka centra hl. města Walesu CARDIFFU. Návrat do místa ubytování.
 • 7. den: snídaně, přejezd na letiště, odlet do Prahy.
 • Poznámka I: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Anglie vč. let. tax a poplatků max. 7 000 Kč, transfery z/na letiště, místní doprava dle programu, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 5x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu za 385 Kč.
 • Stravování: 5x večeře, 6x snídaně
 • Ubytování: 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 385 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Wales Wales
Velká Británie Velká Británie
Typ zájezduPoznávací zájezdy s turistikou
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Wales - zájezdy
Velká Británie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy