Pohodový týden - Wales, národní parky a pobřežní scenérie - letecky - 2024/25 - CK Poznání
13056-Snowdonia-Llyn-Ogwen

Pohodový týden - Wales, národní parky a pobřežní scenérie - letecky

7denní zájezd
  Náročnost 2
polopenze stravapolopenze hotel ubytováníhotel letecky dopravaletecky
Pohodový týden - Wales, národní parky a pobřežní scenérie - letecky
Během zájezdu projedeme a projdeme podrobně dosud turisty neoprávněně opomíjený Wales. V národním parku Snowdonia se projdeme kolem jezera Llyn Idwal, vystoupíme na nejvyšší horu Walesu Snowdon (1 085 m) a navštívíme Cadair Idris s nádherným jezerem Llyn Cau. Projdeme se v přírodní rezervaci na poloostrově Gower, po pobřeží v národním parku Pembrokeshire Coast. Pěkné pláže se tu střídají s malebnými skalisky a výhledy na ostrovy a ostrůvky. Navštívíme kopcovitý národní park Brecon Beacons, kde červená půda kontrastuje se svěží zelení, a z nejvyššího kopce Pen-Y-Fan jsou překrásné výhledy. Zastavíme se ve svatém městě Walesu St.David´s i u pozoruhodného keltského kříže Carew Cross. V palírně Penderyn ochutnáme pravou velšskou whisky. Cestou přes Anglii navštívíme starobylý Chester.

Poznámka: GARANCE MALÉ SKUPINY (MAX. 8 OSOB)
Aneta
Garant zájezdu
Rádi by jste s námi cestovali, ale ještě vám chybí pár informací pro konečné rozhodnutí? Klikněte na tlačítko "Mám otázku" a my se vám ozveme.

Termíny a ceny

Termín 19.08. - 25.08.24 pondělí - neděle
Poslední volné místo na doobsazení pro muže, Garance odjezdu, průvodce: M. Sýkora
Kód termínu 24AFM01442
Cena
40 990 Kč
cena za 7 dní
Termín 18.08. - 24.08.25 pondělí - neděle
Kód termínu 25AFM01442
Cena
43 490 Kč
cena za 7 dní

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Anglie, ubytování.
2. den: snídaně, přejezd na západ, zastávka v městě architektury - CHESTER - historické centrum s hrázděnými domy a patrovými chodníky. Příjezd do Walesu - NP SNOWDONIA. Procházka kolem jezera LLYN IDWAL (3,5 km, převýšení 250 m) pod štíty Y Glyder Fawr a Y Garn. Odjezd do místa ubytování (2 noci). Seznámení s místem, posezení v typické velšské hospůdce.
3. den: snídaně, pěší túra v jihozápadní části Snowdonie v CADAIR IDRIS (10 km, převýšení 957 m). Túra Minnfordd Path v CWM CAU vede kolem jezera LLYN CAU - jeden z nejkrásnějších okruhů ve Walesu. Přejezd na prohlídku středověkého opevněného města CONWY (UNESCO), kterému dominuje hrad z doby Edwarda I. Prohlídka rušného městečka CAERNARFON s jedním z nejslavnějších hradů ve Walesu. Městečko je centrem velšsky hovořící oblasti. Návštěva vesnice s nejdelším názvem na světě LLANFAIRPWLLGWYNGYLLGOGRYCHWRNDROBWLLLLANTYSILIOGOGOGOCH na ostrově Anglesey. Návrat do místa ubytování.
4. den: snídaně, pěší túra v NP SNOWDONIA s výstupem na nejvyšší horu Walesu SNOWDON (velšsky Yr Wyddfa, 1 085 m, cca 8 km). Na vrchol stoupáme po krásné pěší trase ze sedla Pen-Y-Pass. Z vrcholu sjedeme ozubnicovou dráhou s vláčkem do městečka Llanberis. Přejezd do místa ubytování v jižním Walesu (3 noci).
5. den: snídaně, zastávka v přístavním městečku FISHGUARD. Túra cca 12 km (převýšení 200 m) po členitém pobřeží ST. DAVID’S HEAD v pobřežním NP PEMBROKESHIRE COAST. Prohlídka svatého města ST. DAVID’S, katedrála, arcibiskupský palác. Zastávka u kamenného keltského kříže CAREW CROSS z 11. st. Odjezd na poloostrov GOWER, přírodní rezervaci, na jejímž konci se nachází RHOSSILI BAY. Procházka po pláži a pěšinou k výhledu na skalisko WORMS HEAD (4 km, převýšení 150 m). Návrat do místa ubytování.
6. den: snídaně, zastávka v městečku BRECON (velšsky Aberhonddu), uvidíme zde také vodní cestu Monmouth-Brecon Canal. Pěší túra v kopcovitém NP BRECON BEACONS s výstupem na nejvyšší vrchol PEN-Y-FAN (886 m, 8 km). Z parkoviště jihozápadně od vrcholu přes Corn Du. Přejezd na okraj Brecon Beacons k prohlídce s ochutnávkou v palírně velšské whisky PENDERYN DISTILLERY. Prohlídka centra hl. města Walesu CARDIFFU. Návrat do místa ubytování.
7. den: snídaně, přejezd na letiště, odlet do Prahy.

Stravování: polopenze

5x večeře, 6x snídaně

Ubytování: hotel

6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích

Informace k ceně

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka do Anglie vč. let. tax a poplatků max. 7 000 Kč, transfery z/na letiště, místní doprava dle programu, 6x nocleh v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 5x večeře, 6x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 9 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 35 000 Kč za 490 Kč

Podobné zájezdy