Černá Hora - zajímavé a užitečné informace

Lokality Černá Hora

Slunečné pláže, množství nádherných chráněných zátok, mimořádně čisté a průzračné moře i bujná středomořská vegetace spolu s nádhernými starobylými městy s pevnostmi, kláštery i mešitami jsou zárukou dovolené, na kterou se nezapomíná.
Černá Horaje jeden z nejhornatějších balkánských států s obrovskými sladkovodními jezery, průzračnými řekami, zelenými pastvinami s tisícihlavými stády ovcí, azurovými horskými plesy a samozřejmě spousty vrcholů přesahující 2300 m.n.m., proto si zde vybere nejenom milovník mořských pláži, ale i vášnivý turista či cyklista.

Obecně se o Balkánu říká, že kdo nejedl a nepil na balkánském poloostrově, jako by tam vlastně ani nebyl. O Černé Hoře to platí možná dvojnásob.
Z čerstvé zeleniny a lahodného domácího sýra Vám místní vykouzlí neskutečné množství salátů, na které budete dlouho vzpomínat. Předvedou Vám produkci místních klobás, vyhlášeného pršutu, skvělého jehněčího i mořských plodů a ryb … Určitě nazapomeňte okusit místní skvělá vína i pálenky. V každé vesnici se nabídka i chuť mění a vy máte nutkání neustále posouvat se dál, a objevovat další části Černé Hory. Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní a jazyková bariéra je takřka minimální. Připadá Vám to vše spíše jako sen? Tohle je pravý obraz Černé Hory.
Na rozdíl od Chorvatska je to vše v příjemných cenových relacích.

CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů v několika níže uvedených destinací.

Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán.

Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko

A kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko


Všechny zájezdy do destinace Černá Hora
Fotogalerie destinace Černá Hora