Termíny - přidat do oblíbených
08.09.22 - 15.09.2222GRX0201135 990 KčPřidat

Pohodový týden - Řecko - Zelený ostrov Kefalonia a Odysseova Ithaka

letecky bus trajekt - lodní doprava hotel 3* polopenze turistika Novinka Náročnost 1.5

Na největším z Jónských ostrovů - Kefalonii objevíte krasové jeskyně, zelené kopce, místní kláštery a průzračně čisté moře. Při jednodenním výletu budete mít šanci navštívit ostrov Ithaka, který byl podle Homéra sídlem krále Odyssea.


Úvod:

Největší z Jónských ostrovů – Kefalonie není dosud tolik ovlivněn turismem jako okolní známější ostrovy. Ohromí vás svými smaragdově zelenými lesy a průzračným mořem s těmi nejhezčími plážemi, které jsou obklopeny bílými skalami. Navštívíme nejvyšší vrchol ostrova, krasové jeskyně i místní kláštery. S ostrovem je spojen i svátek Proměnění páně ve vesnici Markopoulo, kde se každoročně dějí nevysvětlitelné věci, kolem kostela se objevují hadi, kteří zaplaví celé okolí. Pokud se tak nestane, blíží se něco zlého. Na jednodenní výlet pak vyrazíme na nedaleký ostrov Ithaka, který byl podle Homéra sídlem krále Odyssea. Ubytováni budeme v 3* hotelu a samozřejmostí je snídaně a večeře v ceně zájezdu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
08.09.22 - 15.09.22 22GRX02011 UZAVŘENO 35 990 Kč Rezervovat
09.06.22 - 16.06.22 22GRX02010 Uplynulý termín
09.09.21 - 16.09.21 21GRX02011 Uplynulý termín
10.06.21 - 17.06.21 21GRX02010 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy na Kefalonii, transfer do hotelu, večeře.
 • 2. den: přejezd do nejsevernější vesničky ostrova FISKARDO. Společně se vydáme k benátskému majáku a projdeme se kolem ruin byzantské baziliky. Pokračovat budeme po THE BATTERY TRAIL, která nás zavede na místní opuštěné plážičky a k pozůstatkům obrany z druhé světové války, zpět do Fiskarda nás cesta vede přes místní vesnice. Délka trasy je 11 km. Při cestě zpět si uděláme zastávku v krásné vesnici ASSOS, zájemci mohou navštívit zdejší rozvaliny hradu. Zpět na hotel pojedeme se zastávkou na vyhlídce na jednu z nejkrásnějších pláží MYRTOS. Večeře.
 • 3. den: po snídani přejezd za poznáním přírodních krás západní strany ostrova na poloostrov PALIKI. Nejdříve se zastavíme v rybářské vesničce KOUNOPETRA, kde se až do zemětřesení v roce 1953 nacházel přírodní úkaz – skála pohybující se ve stejném rytmu s mořem. Poté se přesuneme k dalšímu přírodnímu úkazu na pláž XI, ta je známá díky svému červenému písku, o jehož původu se vedou dohady. Odpoledne se zastavíme v městečku LIXOURY, kde se budete moci občerstvit v místních kavárnách. Při cestě zpět krátká zastávka u rozvalin KLÁŠTERA PANNY MARIE u vesničky DILINATA. Po návratu na hotel večeře.
 • 4. den: dnes nás čeká přesun lodí na ostrov ITHAKA. V přístavu už nás vyzvedne minibus, kterým se dostaneme do hlavního města ostrova VATHY, které je schované v zátoce. Naleznete tu spoustu kaváren, restaurací a krásný přístav, za návštěvu stojí i malé archeologické muzeum. Z města se přesuneme k nejvyššímu bodu ostrova, kde se nachází KLÁŠTER KATHARA, od kterého se můžete kochat výhledy téměř na celý ostrov. Poté nás čeká cesta skrz ostrov až do oblíbeného letoviska KIONI, které přímo vybízí k posezení u moře s místní kávou. Z přístavu cesta lodí zpět na Kefalonii, Večeře.
 • 5. den: po snídani strávíme den objevováním místních jeskyní. Jako první navštívíme krasovou DROGARATI CAVE, která byla vytvořena před 150 miliony let. Po prohlídce přejedeme k jezeru MELISSÁNI, které vzniklo propadem stropu původní jeskyně. Jezero si prohlédneme na lodičkách, díky kterým budeme obdivovat neopakovatelnou barvu vody. Podle řecké mytologie byla původní jeskyně místem Nymf. Odjezd zpět na hotel, večeře.
 • 6. den: dnešní den bude ve znamení jednoduchého výstupu na nejvyšší vrchol ostrova – MOUNT AINOS 1 628 m.n.m. Náš autobus nás doveze pod vrchol a při pěkném počasí je z vrchu hory výhled na okolní ostrovy Zakynthos, Lefkáda a Ithaka. Po odjezdu od této hory se zastavíme u kláštera AGIOS GERASIMOS, jenž je zasvěcen ochránci Kefalonie. Následně si prohlédneme BENÁTSKÝ HRAD SV. JIŘÍ. Večeře.
 • 7. den: po snídani přejezd na začátek trasy, kterou se dostaneme na kouzelnou, od civilizace odříznutou pláž KOUTSOUPIA. Začátek trasy je u pláže ANTISAMOS, odkud nás od koupání v průzračně čisté vodě dělí 6,5 km. Stejnou cestou zpět, odjezd do hotelu, večeře.
 • 8. den: snídaně, odlet dle letového řádu zpět do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 9 000 Kč, transfery z a na letiště, 7x ubytování v 3* hotelu s polopenzí, výlety dle programu, trajekt na Ithaku a zpět, pobytovou taxu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 440 Kč, do 80 000 Kč za 1 040 Kč.
 • Stravování: snídaně, večeře
 • Ubytování: 7x hotel 3*

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 000 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 440 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 1 040 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Řecko Řecko
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Řecko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy